Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Idén MIKOR KEZDŐDIK a RAMADAN?

Idén MIKOR KEZDŐDIK a RAMADAN?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 20:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a link amit igértem,mivel külön Dunaharaszti nincs igy mindig azt nézd ami a legközelebb van..én a XIII.kerületet gondoltam hozzád közelebbinek de mindképp át tudod állitani ahogy neked jobb.'

Én biztos vagyok benne,hogy a Ramadant végig tudod csinálni Insaallah!

További szép napot!

2011. júl. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Salam kedves 21:50


A napı bojt nem napkeltetol kezdodık, hanem hajnalhasadastol.

Megemlıtetted, hogy 14 evesen valoszınuleg nem dohanyzık, ugyanakkor tartozkodnıa kell a nemı elettol, ''ha ez esetleg erıntı''...

14 eves, es gondolom meg hajadon... Meg a feltetelezes ıs serto.

2011. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

még szép hogy ez nem értint!!!!

az első és egyetlen ember aki hozzámérhet a férjem lesz!!!!!

2011. júl. 15. 17:14
 14/29 A kérdező kommentje:

Napkelte 07:00 | Napnyugta 22:38


akkor 22:38tól egészen reggel 7ig lehet enni,inni?

2011. júl. 15. 17:17
 15/29 anonim ***** válasza:

Neeem, ejszaka lehet. Nappal nem lehet.

De azt hıszem osszezavartak teged ezzel a napkelte-dologgal. Nem napkeltetol, ahem hajnalhasadastol (fadzsr)nem eszunk.


Mondok egy peldat. Itt torokorszagban augusztus 1-en 4:26-kor van a hajnalhasadas, 6:06-kor a napkelte. E ket ıdopont kozott vegezzuk a reggelı ımat. Ezt bıztos tudod ıs.

No most augusztus elsejen 4:26-ıg be kell fejeznı a reggelıt. Utana egesz nap bojt. Napnyugtakor pedıg vege a bojtnek, es megınt lehet ennı-ınnı egeszen masnap 4:26-ıg. (Az ıdopontok naprol napra pıcıt valtoznak, ezt majd fıgyelnı kell pl. ınterneten.)


Oke zsoke? :)

2011. júl. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Salam Kedves 11:15-os.


[link]


ez a link egy segitség amiben benne van h napkeltetol nap nyugtaig,de hogy ne legyen vita itt a Koran online,hiteles foridtas magyarul mellette pedig eredeti nyelven..


[link]


az elozo link amit kuldtem elozo uzenetemben a napjarase..a ferjem marokkoi itt hollandiaban mindenki ez szerint tartja evek ota a Ramadant.

amit pedig zarojelesen iram h nemi dolgotol tartozkodnia kell nem sertesbol irtam,HA ANNAK TUNT ELNEZEST!! de nem veletlen irtam hogy szerintem ez nem erinti!!!!

Tovabbi szep estet!!

2011. júl. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

23:18

Kérlek ne zavard össze a Kérdezőt.

Ne a Wikipédiára alapozz! LEhet, hogy a férjed muszlim, de ezek szerint te nem. Én, és a családom, a közösségem, és az egész országom az, NEM napkeltétől, hanem hajnalhasadástól kell böjtölni. A wilipédia nem jól írja. Pl. Mo.-n rendszeresen a híradóban is úgy magyarázzák a böjtöt, ha elkezdődik a Ramadán, hogy napketétől nem eszünk. Ez csak azért van, mert nehezebb elmagyarázni mi is az a hajnalhasadás.


Kedves Kérdező!

Amennyiben nem tudod kinek higgy, kérlek vedd fel a kapcsolatot a Magyarországi Muszlimok Közösségével.

www.iszlam.com

Itt felteheted a kérdésedet.

2011. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
jó, azért téríteni nem itt kéne...
2011. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Még valami:

[link]

Ezen az oldalon találod ezt a 2 mondatot:


"Ha eljött az imaidő megkezdődik a nap böjti időszaka. Először imádkozzunk két raka szunna imát, ahogy Allah Küldötte (béke legyen vele) is tette – akár utazott, akár nem."


Tehát a reggeli imadidő kezdetével kezdődik a böjt, ami a hajnalhasadás.

A napkelte az az imaidő vége.


Tényleg kicsit bepöccentem ezen, hogy valaki egy ennyire alapvető dolgot nem tud, és összezavar téged.

A wikipédia nem muszlim oldal...

2011. júl. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
66%

Jpage ki térít kit?

A kérdező muszlim, én is az vagyok.

2011. júl. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!