Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tiltja ezt a Biblia?

Miért tiltja ezt a Biblia?

Figyelt kérdés
"Mikor bemégy arra a földre, amelyet az Úr, a te Istened ad neked, ne tanulj cselekedni azoknak a népeknek utálatosságai szerint. Ne találtasson teközötted, aki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló, se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titokfejtő, se halottidéző. Mert mind útálja az Úr, aki ezeket műveli, és az ilyen utálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened teelőled.” (V. Móz. 18,9-12.)"
2011. júl. 17. 00:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
24%
most újmagyarúl?
2011. júl. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

A jövendőmondást, halott- ill. szellemidézést (necromantia) és egyéb hókuszpókuszokat tiltja a Biblia- röviden modern magyar nyelven ennyi.

Újmagyarul meg majd elmondja a Mézga Aladár. .D

2011. júl. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Gondolj bele csak a TV-kben futó Astro-showkra, hát nem utálatosak?
2011. júl. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
32%

Én sokáig lelkész akartam lenni,de azóta rengeteget változtak az elveim,és az egész dolgot újraértelmeztem magamban.

Szerintem nincs baj a jóslásokkal,én is szoktam jósolgatni,de vannak dolgok,amiket tényleg jobb nem tudni. Szerintem főként azzal lehet csak a baj,ha valaki túlzásba viszi.

Egyébként a Biblia szerintem nem teljesen tiszta dolog.Kannonizálták.A katolikus egyház a maga elvei alapján alakíthatta ki,ami benne van,és akár azt is megcsinálhatták,hogy átírtak dolgokat,hozzáadtak,vagy teljesen mást raktak bele.Meg eleve a vallásnak az a célja,hogy erkölcsre nevelje az embereket.Ha valaki mondjuk halottat idéz,azzal olyan világba üti bele az orrát,amihez semmi köze.

Ettől függetlenül nyugodtan tanulmányozd a Bibliát,vagy bármi mást,de alakítsd ki a saját gondolkodásmódodat erről.Én nem tagadom Istent,tudom,hogy létezik,nem hagyja magára az embert egy percre se,de nem nagyon avatkozik bele a dolgokra.Szerintem az egész élet olyan,mint egy improvizációs színház.A történet adott,de hogy mit hozunk ki belőle,az rajtunk múlik.Nincs se rendező,se író.Közönség viszont van:Isten.Nem szól bele,de együtt sír ,együtt nevet velünk(olykor rajtunk).Én legalábbis így gondolom.

2011. júl. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%

Mivel Mózes könyvéről beszélünk, a zsidó vallásból/hagyományokból kell kiindulni, nem a keresztényből. A zsidó vallás alapvetően nem tilt minden "hókuszpókuszt", erre a Kabbala a legjobb példa (számmisztika, jövendőmondás, stb).

Itt alapvetően inkább arról van szó, h mai nyelven szólva, ha a saját kultúrádtól idegenbe csöppensz, ne vedd át annak a kultúrának a hagyományit, szokásait, vagyis ne asszimilálódj, hanem kövesd a Isten parancsait, amik a Bibliában (pontosabban a Tórában) vannak feljegyezve.


Én legalábbis így értelmezem.

2011. júl. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek: Elnézést, de abban a korban, amikor ez íródott, a kabbala még sehol sem volt, legalábbis tudomásom szerint... Később keletkezett, pontosan ezt a parancsot (is) sértve. Mivel a Tóra előírása, ezért elvileg minden zsidóra vonatkozott /-ik; az ettől való eltérés nem teszi legálissá a tiltott tevékenységeket.



A kérdés ugyan nem az volt, hogy mik ezek, hanem hogy miért tiltja ezeket a Biblia. De azért nem árt tudni, hogy a régies kifejezések mit takarnak. :-)

Ezek: idegen istenek (=bálványok) előtti tisztelgés egy tűzönjárás-szerű szertartással, jövendőmondó = jós; varázslással átkozó, horoszkópkészítő, varázslók, "látók" v. "látnokok", spiritiszták.


A válasz röviden: Mindegyik okkult tevékenység, ezért tiltja ezeket az Ige. Ez - a többi tiltáshoz hasonlóan - egy olyan korlát, ami az ember védelmét szolgálja, biztosítja. Jelen esetben az okkultizmus káros hatásaitól, veszélyeitől: a szellemvilág negatív erőivel való kapcsolatba lépés, ill. az előttük való tisztelgés következményeitől.


Sokan, akik csak játékból v. kíváncsiságból kezdenek okkult dolgokkal foglalkozni, túl későn veszik észre, hogy milyen veszélyes az, amit tesznek, hogy milyen erők állnak ezek mögött. Lehetséges a negatív oldalhoz is csatlakozni, Istent megkerülve, de annak súlyos következményei vannak.


Ha bárki a természetfelettivel akar kapcsolatba kerülni, Isten szerint csak egyetlen "szabályos" mód létezik: Ővele, ill. Jézussal, a Szentlélekkel /Szent Szellemmel.

2011. júl. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

Azért mert ez bálványimádás. Mert ha valaki ezt "műveli" akkor az nem az egy élő igaz Isten "igéje" szerint él, és ez utálatos Isten előtt.


"Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."


A jelenések könyvében is benne van, hogy az nem mehet be az Isten országába aki ezeket cseleksz!


Jel 22,15 "De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind a ki szereti és szólja a hazugságot."

2011. júl. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért tiltja ezeket a Biblia, mert ezek a dolgok nem Istentől valók, ez mind mai szóval élve áltudomány, csalás stb. Mind tudjuk,vagy legalább is jó lenne, ha mindenki tudná, hogy ami nem Istentől való, az bizony az ártó szándéktól vezérelt, hitetésre, Isten igazságának elferdítésére szolgál!
2011. júl. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként konkrétan a kérdésre válaszolva két ok miatt tiltja a Biblia a jóslást:


1. Mert Istentől idegen hatalmat használ.


2. Mert az Isten iránti bizalmatlanságból fakad. isten azt mondja, h bízzunk Benne, hogy ő vigyáz ránk holnap is, jövőre is, a párkapcsolatban is, az egészség terén is.

Ha bízunk benne, akkor viszont miért kellene megkérdezni egy emelt díjon hívható tv-s műsorban, h mi történik velünk holnap, jövőre a párkapcsolat terén, az egészség terén, stb.? :)

2011. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az okkultizmusnak/varázslásnak borzasztó következményei lesznek egy emberre.
2011. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!