Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanuinak szól. Mi erre...

Jehova tanuinak szól. Mi erre a magyarázatotok?

Figyelt kérdés

Miért bűn a házasság előtti szex? Tegyük fel ha házasság előtt egy hónappal lefekszetek egymással? Miért olyan nagy bűn ez?

És úgy hallottam elválni csak akkor lehet ha az egyik fél megcsalja a másikat. Összeköltözni pedig csak házasság után. De mi van akkor ha összeköltöztök házasság előtt vagy ha egyszerűen rájöttök h nem vagytok egymáshoz valóak. Akkor sem fogtok elválni mert Jehova ezt akarja? Inkább leéltek egymás mellett egy egész életet boldogtalanul?


2010. máj. 25. 21:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

és ez miért a jt-knek szól?

nem csak ők gondolják így (kivételesen teljesen összhangban a Biblia tanításával)

2010. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagyok jt, sőt vallásos sem. Mégis azt gondolom, hogy az ember úgy házasodjon, hogy az lehetőleg végleges legyen.
2010. máj. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem is mondtam, h ne végleges legyen. Mindenki így házasodik, h azzal akarja leélni az életét. De gondolj már bele. Nem költözhettek össze és nem feküdhettek le házasság előtt. Mi van ha összeházasodtok és rájöttök, h nem illetek össze szexuálisan. Persze a szex nem minden. De mi van ha rájöttök, h nem tudtok békében együtt élni? Ha nem vagytok boldogok egymás mellett? Akkor sem váltok el mert Jehova így akarja?
2010. máj. 25. 21:54
 4/23 anonim ***** válasza:
46%

Miért fáj ez neked? Netán be akarsz lépni és csak ez tart vissza? Ne tedd! :)

Szerintem ezzel van a legkevesebb baj a sok hülyeségük közül. Sőt kis túlzással még pozitívumnak is tekinthető.

2010. máj. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Csak érdekel. De értelmes választ még nem kaptam.
2010. máj. 25. 22:36
 6/23 anonim ***** válasza:

Amilyen a kérdés, olyan a válasz. :)

Nem is fogsz kapni, mi akik válaszoltunk nem vagyunk illetékesek, az illetékesek ha idetalálnak meg majd szajkózzák a hülyeségeiket.

2010. máj. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem "Jehova tanui"-s kérdés. A Katolikus egyház is elítéli a házasság elötti szexet, csakúgy mint a fogamzásgátlást.
2010. máj. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
44%
Én elvileg katolikus vagyok, katolikus hittant tanultam sok éven át, és a katolikusok is elítélik a házasság előtti szexet. Szerintem a dolog onnan ered, hogy mikor ezt a törvényt emberek leírták a Bibliába, akkor még nem voltak megfelelő védekezési módok. Ha modern módon értelmezném ezt a parancsolatot, akkor azt mondanám, hogy légy monogám, ne csald meg a párod, illetve ne kezdjél egyéjszakás kalandokba. Persze akik a házasság előtti szexet ellenzik, nem gondolkodnak el ezeken a dolgokon, csak azt fújják amire nevelték őket.
2010. máj. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Én sem értem, h ez miért pont JT nak szól? Elárulom, hogy a katolikus és ortodox egyházak ezt pont ugyanígy látják, lehet hogy a protestánsok is, de ezt nem tudom biztosan.Itt kivételesen nem magyaráznak félre JT.i semmit.

Egyébként most elkezdhetném neked megmagyarázgatni itt egyenként ezeket a dolgokat, de szerintem nincs értelme, mert a te hozzáállásod alapból nem vallási szempontból közelíti meg a kérdéseket, így valószínűleg nem értenéd meg a magyarázatot......Mondjuk ha most egyszer félretesszük a vallási indokokat, én akkor sem vagyok híve az ilyen sitty-sutty összeköltözünk, aztán külön, aztán házasság, jaj mégsem jó, akkor gyors válás, közben becsúszik három két-három gyerek stb. stb.....

2010. máj. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%

Ajánlott olvasnivaló Jehova tanúiról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. máj. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!