Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban Szent Péter görgeti a...

Valóban Szent Péter görgeti a hordókat az égen?

Figyelt kérdés

Elbizonytalanodtam, mert én úgy tudtam, hogy a mennydörgés a villámlás hatására bekövetkező intenzív hangjelenség.

Viszont a pap azt mondta, hogy ezt felejtsem el, butaság, eretnek propaganda az egyház lejáratásáért. Szent Péter görgeti a hordókat, ezért dörög. Most már tényleg nem tudom, mi az igazság?


2011. júl. 20. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Az igazság hogy hülye vagy.
2011. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagy marhaság, az ég dörgés csupán fizika elektromos szikra a villámlás ami olyan erős hogy simán darabokra tép ha telibe talál. Ez a hideg és a meleg levegő miatt van ami feltöltődik és kisül ez a villámlás a dörgés meg a lecsapás után hallható. A pap az csak azt mondja ami a vallásban igaz, és ezzel etet meg téged hogy minél jobban hidd el hogy ez a szent péteres hülyeség igaz. A pap is jól tudja hogy ez fizika és a hitnek az ég világon semmi köze hozzá. Inkább járj el fizika órákra és tanuljál.
2011. júl. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 ava87 ***** válasza:
96%
Kétlem, hogy ezt valóban egy pap mondta volna neked. Szerintem csak unatkozol.
2011. júl. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
soha ne higgy az egyháznak!
2011. júl. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hiába kétled, valóban egy katolikus pap mondta nekem, ha nem hiszed privátban megadom a nevét és hogy hol találod meg. Elbeszélgethetsz vele.
2011. júl. 20. 11:14
 6/12 anonim ***** válasza:

A mennyben/égben nincsenek hordók!

A pap csak pap és nem püspök, sőt még egy püspök sem tévedhetetlen, csak egy egyetemes zsinat az!

Melyik egyetemes zsinat mondta ki, hogy Szent Péter görgeti a hordókat az égen ? Nos ? Semelyik ! Nyugodtan kérdezd meg a paptól !

2011. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jól hangzó mese, de a mennydörgés vagy mondjuk úgy, égzengés tényleg a távoli villámlás hangja. A közeli villámlásnak magasabb a hangja.


És a villámokat sem Zeusz dobálja az Olimposzról, de az is egy jól hangzó mese.

2011. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ja, a pap is csak ember, nem tévedhetetlen,de szerintem csak viccelt veled, ezt ő sem gondolhatta komolyan.
2011. júl. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyermek, a villámlás marha meleg, forró. A körülötte lévő levegőt nagyon hirtelen felforrósítja. Ha egy gáz melegszik, akkor tágul, ha hűl, akkor "összehúzódik". Mivel a villámlással ez a folyamat lökésszerűen keletkezik, szinte robbanásként tágul az ív körűl a levegő, ami kiváltja ezt a dübörgő hangot. A tágulás jellege, a villám nagysága és a közeg milyensége, mely meghatározza a dübörgés jellegét.


Péter, azaz Kefas sajnálom, de nincs az égben, illetve ha van is, az nem a mi dolgunk. Isten nem tett bizonyságot arról, hogy Péter feltámadása megtörtént volna, pedig mindent, amit cselekszik közli a szolgáival, a prófétákkal. Krisztus nem erről tett ígéretet, hanem sokkal dicsőségesebb dolgokról. A katolikus pap nem több nálad, de te sem vagy nála több. Amit ő mond, nem különb a szomszéd bácsi kijelentésénél. A "mi" öreg, tapasztalt tanult papunk anno egykét mondatos gyűlöletbeszédet tartott kisebb pátriánkánkban egy "kisebbségi" közösségről. Krisztus ezt nem tette, mint ahogy azt sem, hogy Pétert kapuörzőnek rendelte volna fel.

2011. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Felejtsd el, amit a pap mondott. Hallgass a józan eszedre és a tudományra a földi dolgokra!!!!!!!!
2011. júl. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!