Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban Szent Péter görgeti a...

Valóban Szent Péter görgeti a hordókat az égen?

Figyelt kérdés

Elbizonytalanodtam, mert én úgy tudtam, hogy a mennydörgés a villámlás hatására bekövetkező intenzív hangjelenség.

Viszont a pap azt mondta, hogy ezt felejtsem el, butaság, eretnek propaganda az egyház lejáratásáért. Szent Péter görgeti a hordókat, ezért dörög. Most már tényleg nem tudom, mi az igazság?


2011. júl. 20. 10:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez egy beugratós kérdés.Ilyen gyík pap nem él manapság már.

Ha még is igaz,akkor nálam csak erősíti a véleményt az egyházakról.

2011. júl. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mint mitologikus kép szerintem szép. A tibeti buddhista mítoszokban meg azt mondják a villámlás Tára istennő tekintete, a dörgés pedig a dobbantása. Szóval ezek belső képek, és nem konkrétan kell őket érteni, ahogyan támadni sem érdemes őket, mert nem objektív igazságok, hanem mélylélektani szimbólumok kivetülései ezek az elképzelések. Szerintem senki nem gondolja ezeket fizikai valóságoknak. Más a funkciójuk.
2011. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!