Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Krisztus ember, angyal vagy...

Krisztus ember, angyal vagy isten?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 23:05
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
49%
Isten Fia!
2011. júl. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
29%

Krisztus isten. A Szentháromság személyei: Az Atya, a Fiú és a Szentlélek.

Magyarázat: Istent úgy képzeld el mint az összetört tükröt, vagy mint a 3 ágú gyertyatartót.

3 szeély, de mégis egy:)

Isten elküldte a fiát, aki emberré lett, szenvedett értünk, és meghalt értünk.

Sajnos nem vagyok teológus, de körülbelül ez a lényeg.

2011. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim válasza:
82%
a keresztények nagy része azt vallja, hogy ő Istenember tehát egyszerre Isten és ember is mindegyik tulajdonsága meg van neki. És az Atya Isten fia is.
2011. júl. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
63%
Isten, aki emberi természetet kapott amikor megtestesült a názáreti Jézus Krisztusban. Ember és Isten egy személyben.
2011. júl. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
29%
Egy kitalált irodalmi hős. (Bocs, ateista vagyok.)
2011. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
0%
Én állítom, hogy senki sem ateista, ha ott van a pillanat még a leghitetlenebb ateista is imádkozni kezd. Ez nem tanult viselkedés, ez egy impulzus ami a lelkedből fakad.
2011. júl. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
75%

Jézus Krisztus:

Isten (Theosz)Fia, ember (anthróposz)Fia, és angyalként (küldöttként) is megjelent az Ó.SZ-ben. (Úr [Küriosz] angyala [küldöttje])

:-)

2011. júl. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:

És a Szentléleket hogy kell elképzelni? :)


Én sem járok templomba, nem vagyok hívő, de most bizony mindenikek könyörgök a holnapi ponthatár-hirdetés miatt. Még Istennek is. :)

2011. júl. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 Vree ***** válasza:

Legyen angyal, azt még nem hallottam.


(Állította bárki bárhol valaha is hogy angyal? Még az iszlámban is legalább próféta.)

2011. júl. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
26%

"Állította bárki bárhol valaha is hogy angyal? Még az iszlámban is legalább próféta"



Ez elég következetlen volt. Az angyal egy prófétától vajon nem sokkal magasabb rendű?! Teljesen más életforma, amennyiben emberi prófétáról beszélünk. Mellesleg angyalként is lehet prófétálni.

2011. júl. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!