Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki egyértelműen CSAK a...

Aki egyértelműen CSAK a Bibliát tartja az egyetlen Isteni igazságnak, kinyilatkoztatásnak, az nem e bálványimádás, ahol maga a Biblia, mint könyv, a bálvány?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 09:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Valahol az van,hogy a Biblia szent és sérthetetlen!!
2011. júl. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Láttál már keresztényt a Bibliához imádkozni?
2011. júl. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

kedves első.


ez felől nekem sincs kétségben, a kérdésem nem ez volt. :)


kedves második.


nem, nem láttam még, de a bálványimádat ha jól tudom azt jelenti, hogy imádnak valamely teremtett dolgot, és más fölé helyezik, akár Isten fölé is, hiába hívők.

többször hallod ezen az oldalon, hogy valaki mindent a Bibliához mér, és Isten más kinyilatkoztatásait semmibe veszi. ezért tettem fel a kérdést. :)


köszi a válaszokat egyébként

2011. júl. 24. 09:55
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Én mnég nem láttam olyat, hogy valaki a bibliához imádkozott volna, és a bibliát emelete volna Isten fölé!

Te igen?


Aki a biblia szerint él, az az Istent imádja és nem a bibliát.

2011. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

kedves harmadik.


de olyat biztos láttál, aki igazságtalanságot, bűnt követett el a Biblia nevében, mert félreértette a Biblia mondanivalóját, tehát a Bibliát, azaz annak saját értelmezését helyezte Isten fölé.


egyébként aki nem a Biblia szerint él, vagyis nem a Bibliából van tudomás az Istenről, az nem Isten imádja?


köszi amúgy a választ

2011. júl. 24. 10:18
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Isten törvényeket és rendeleteket adott a zsidó népnek. Az örök törvényeit két kőtáblára véste fel a hegyen Mózesnek. Írott formája volt Isten közlésének, melyet ő "szentesített". A zsidó nép sem borúlgatott le a kőtáblák előtt, mint ami lát, hall. A bálványimádást egyértelműsítette:


"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják."


Ne tévesszen meg az, aki a Biblia nevében ezt meg azt csinál. Szerinted ha egy bűnös ember, pillanatnyilag az érthetőség kedvéért mondjuk egy tömeggyilkos sokszor látszólag imádkozik, akkor minden imádkozó ember bűnös?


Ha valakit a teremtő Isten nem érdekli, pusztán a Bibliát azért forgatja, magyarázza, hogy bizonyságot tudjon belebeszélni a saját, vagy más által kitalált, maga által elfogadott tézisére, azt sem nevezném bálványimádásnak, hiszen nem készített semmit, ami előtt leborúlva imádná. Viszont több intelem ellen vétkezett, például mert maga Pál például megmondta, hogy aki másképp tanít, legyen az angyal akár, legyen átkozott.

2011. júl. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves 10:50.


Köszönöm a válaszodat. És teljes mértékben értelek, én igazából azt kérdeztem, hogy aki tévesen áll a Bibliához, vagyis tévesen értelmezi, és ehhez az értelmezéshez ragaszkodik, akkor végül is nem Istent imádja, hanem egy "faragott" képet, a Bibliát, hiszen a Biblia sem egy egészként lett létrehozva, mert ha jól tudom az 40 ember szavai, amik több mint ezer év alatt kerültek az emberek kezébe. Tehát végül is a Biblia(persze tudom kanonizáció) egy utólag összerakott "kép" Istenről és tanácsairól.

2011. júl. 24. 11:40
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
ha magát a könyvet bálványozzák,akkor az,de ugye mint írták is előttem,ilyesmit nem szoktak tenni a vallásosok.viszont mentális bálványimádás is létezik,tehát aki csak a Bibliát tartja az egyetlen isteni igazságnak,kinyilatkoztatásnak,az bálványimádó.
2011. júl. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Általában nem a Bibliát szokták bálványként imádni, hanem a templomokban található képeket, szobrokat, szenteket. Azt hiszem az már bálványimádás kategória.
2011. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Gratulálok! Nagyon jó kérdés!


Én nem is merek ma 40 olyan embert (kettőt sem), akiért tűzbe merném tenni a kezem és sajnos ez régebben sem volt másképp...


Igen, aki hisz abban, hogy 40 különböző "hitvány" ember csak és kizárólag igazságot ír le, az egyszerű szóval bolond!


És aki nem kételkedik a bibliában - tehát nem gondolkodik - , az nem megbocsájtható bűn Isten előtt.


(Messziről jött ember azt mond amit akar. Volt idejük kitalálni ilyen-olyan hazugságokat.)


Márpedig aki azt elhiszi, hogy a bibliához sem hozzá tenni, sem elvenni nem lehet, az ebben a 40 - adott esetben - lepénzelt ügynöknek fogadja el szentírásként szavait, és nem Isten szavai!


Ez olyan mint amikor ma is a média, "tudósok", szakemberek és statisztikák hazugságait is Szentírásként fogadja el minden sültbolond ember.


Isten szavai mindenkihez szólnak a lelkén, LÉNYén, lelkiismeretén - de nem a biblián - keresztül. Ezt lenne jó meghallani.


Bábeli zűrzavar, maga a biblia, amit (ádám) dávid népe ollózott össze, hogy mindenkit a maga uralma alá hajtson.

Ma ezt már jól láthatod!

2011. júl. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!