Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg a keresztény biblia a...

Tényleg a keresztény biblia a legateistább könyv?

Figyelt kérdés

Egy ateista ismerősöm állandóan a bibliából mond példákat.

Kérdezem tőle miért. Erre ő azt mondja: ,,A biblia a legateistább könyv, csak tudni kell olvasni a sorok között.''

Ez tényleg így van?


2009. nov. 30. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

az ismerősödnek feltűnési viszketegsége van, mintha ő rájött volna valamire, ami mindenki előtt titokban maradt... kóros

de akkor miért nem részletezi, hogy te is megvilágosodhass

2009. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
az ismerősöd bolond. a kocsmában szoktam ilyesmi elméleteket hallani a borostás törzsvendégektől. :)
2009. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
ennél nagyobb hülyeséget...
2009. nov. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is hülyeség... :)
2009. nov. 30. 16:29
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
nem indokolta?
2009. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is hülyeség. Nem vagyok vallásos, de azért azt én sem merném állítani, hogy egy vallás saját szent könyve a legkevésbé vallásos, ez szimplán hülyeség. Lehet, hogy írtak azóta ájtatosabb, vallással jobban átitatott könyvet, de azért az túlzás, hogy a Biblia egy ateista könyv.
2009. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem mondta miért gondolja így, az persze igaz hogy vannak olyan dolgok a bibliában amik valósak, de nem értem hogy ezek alapján miért gondolja azt, hogy a könyv olyan realista lenne...
2009. nov. 30. 18:42
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem azért mondta mert a Biblia tele van ellentétekkel. De ezek együtt mégis értelmezhetőek ám ha kiragadunk egy-egy részletet az néhol tényleg furán hangzik
2009. nov. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Azért mert a Biblia egyértelműen barbár(emberek megkövezése, gyerekek lemészárlása Isten parancsára).

Ráadásul ha elolvasod tele van ellentmondásokkal és zagyvaságokkal, és rávilágít arra, hogy az egész csak kitaláció.

2009. dec. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
32%

A Biblia Isten üzenete.

Barátodnak mondd meg hogy ne a sorok között olvasson hanem a betűket olvassa. rakja össze szavakká, mondatokká olvassa, gondolkodjon rajta és ha nem érti akkor kérdezzen meg valaki olyat akinek a keresztyénség nem szakmája hanem élete.

2010. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!