Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Gonosz miért fél Istentől?

A Gonosz miért fél Istentől?

Figyelt kérdés

Megnéztem a [Rec] mindkét részét és a másodikban, amikor a pap kifaggatta a Gonoszt, aki egy kislány bőrébe bújt, nem bírta a kereszt látványát maga előtt. Ugyanakkor volt olyan jelenet, hogy a vére lángra lobbant amikor a keresztet majdnem megmártotta benne, szóval érdekelne :P

Biblia szerint is, ha esetleg valaki tudja..


18/F


2011. júl. 29. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért fél Istentől, mert el fog kárhozni.
2011. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Gonosznak nincs önálló egzisztenciája. Nem valóságos abban a szubsztanciális értelemben ahogyan Isten az. Ezért Isten jelenlétében megsemmisül és a rá utaló szimbólumok is megkínozzák.
2011. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A gonoszt is Isten teremtette, így akár el is pusztíthatja.
2011. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
az mit jelent?
2011. júl. 29. 22:29
 5/11 A kérdező kommentje:
mármint a kárhozat..
2011. júl. 29. 22:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért fél Istentől,mert Isten erősebb nála.
2011. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

azért fél a gonosz Istentől, mert valamikor a gonosz is Isten szolgája volt, Lucifer a második legnagyobb hatalom volt Isten után, de fellázadt Isten ellen, levettetett a Mennyből, és azóta a Földön pusztít démonaival együtt (a vele tartó angyalokkal). Isten azonban erősebb nála, ezért fél tőle, és tudja, hogy el fog kárhozni (=a pokolba fog vettetni majd az Isten ítéletének idején)


a kereszttől pedig azért fél, mert a Sátánnak a vége, a kudarca a kereszt.. amikor ugyanis Jézus Krisztus, az Isten fia meghalt a bűnösökért (miértünk emberekért) a kereszten, majd Isten feltámasztotta Őt a halálból, beteljesedett Isten ígérete, miszerint szabadítót küld, hogy aki bűnös, megtérhessen, elfogadhassa azt, hogy Jézus "ÉN értem is meghalt a kereszten" így az "ÉN bűneim is meg vannak bocsájtva Jézus kifolyt vére által", így "Megszabadulhatok a Sátán hatalmából, és többé nincs uralma az életem felett"!

2011. júl. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Teljes a diadal a halál fölött!Halál, hol a te diadalod? Halál, hol a te fullánkod?" A halál fullánkja a bűn, a bűn ereje pedig a törvény. De hála az Istennek, aki a diadalt adja nekünk a mi Urunk Jézus Krisztus által!"


Pál első levele a Korinthusiakhoz 15,55-57


"Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van"


János evangéliuma 3,36


-->a Sátán(=Halál) le van győzve!


előző voltam!

remélem segítettem:)

2011. júl. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"halála által megsemmisítse azt, akinek hatalma van a halálon, vagyis az ördögöt; és megszabadítsa azokat, akik a haláltól való félelem miatt egész életükben rabok voltak"


Zsidókhoz írt levél 2,14

2011. júl. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a gonosz azért fél istentől,mert buta.
2011. júl. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!