Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik lehetnek azok az okok,...

Mik lehetnek azok az okok, amelyek miatt egy ateistából istenhívő lesz, illetve istenhívőből ateista?

Figyelt kérdés
Ismereteim szerint leginkább azokból az ateistákból lesznek istenhívők, akik vizsgálataik során szembetalálják magukat egy elképesztően nagyfokú intelligenciával (pl. tudósok, ill. azok a személyek, akik előítéleteik hiányában megismerik a Biblia tanításainak összefüggéseit, és ez döntésre sarkallja őket. Ateisták pedig azokból az istenhívőkből lesznek, akik csupán érzelmi alapon voltak istenhívők, és az érzelmi csalódásaik oda juttatták őket, hogy ateistává váljanak. De ezek talán soha nem is ismerték a Bibliát a teljes összefüggéseiben. De ugyanez áll azokra is, akik zsigerből ateisták. Ők soha nem is hittek Istenben, még érzelmi alapon sem, és ugyanezen az alapon el is utasítják Őt. Mivel direkt Isten (törvényei) nélkül akarnak élni, mégpedig úgy, ahogy nekik tetszik. Az ő döntésükben a Biblia semmilyen szerepet nem játszik, hanem talán csak annyiban, hogy megértés híján ott kötnek bele, ahol csak tudnak.
2011. aug. 1. 17:44
1 2
 1/19 anonim válasza:
48%
Mondjuk amikor 10000méter magasságban leállnak a hajtóművek, könnyen lehet egy ateistából istenhívő. Zuhanó repülőgépen sosincsennek ateisták, ott mindenki hisz istenben.
2011. aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%

Evés közben jön-megy az étvágy!

Valóban, akik a legfrissebb természettudományos eredmények iránt érdeklődnek, azok a tudásuk gyarapodásával hol ateisták, hol istenhívők.


Általában a komolyabb szakemberek, (nagy reál egyetemek tanszékvezetői), már akik könyvet is írnak (és én olvastam), istenhívők.


A szemléletük eljut egy olyan szintre, ahol az anyagi világ már alig hasonlít arra, amit érzékszerveinkkel tapasztalhatunk. (kvantumfizika, húrelmélet, káoszelmélet, stb.) és megtalálják a saját istenképüket.

2011. aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Ekkora hülyeségeket, amit itt összehordtatok! A legtöbb nagy volumenű mai tudós ateista, semmilyen istenképük nincs. Akiről tudok, hogy hívő tudós, az a DNS felfedezője. Ha mindenképpen valamiféle spiritualitást akartok a nyakukba varrni, akkor ők a természet tökéletességében hisznek, nem pedig bármilyen transzcendentális lényben. Ugyan már!
2011. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

"De ugyanez áll azokra is, akik zsigerből ateisták. Ők soha nem is hittek Istenben, még érzelmi alapon sem, és ugyanezen az alapon el is utasítják Őt."

Ez is baromság! Én úgy lettem agnosztikus, hogy elolvastam a bibliát! Előtte majdnem minden vasárnap voltam misén, hittanra jártam, első áldoztam, bármálkoztam.

A legtöbb ateista nem érzelemből dönt, hanem racionalitás alapján. Valójában nagyon kevés az aki érzelmi alapon dönt, mondván elhagyta őt az isten.

2011. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az ateistának kb, hány százalék ismerete van az egész univerzumot illetően, hogy racionálisat tudjon Isten ellen dönteni? Kb. talán még 1% ismerete sincs az egészhez képest. Nem lehet, hogy Isten létezése az ő ismereteinek a határán kívül van? Nagyon is lehetséges! Ez esetben pedig csakis érzelmi döntésről lehet szó.
2011. aug. 1. 20:35
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

A komment megírásának időpontja: ma 20:35


Először is agnosztikus vagyok! Másodjára: miért kellene 100%-os ismerettel rendelkeznem az univerzumról, hogy tudjam, hogy a vallások hülyeségek? Mellesleg, neked 100%-os a tudásod, hogy ilyen egyértelműen kiállsz egy mindenható létezése mellett vagy csak beleszülettél a vallásba és most teszed itt a felháborodottat?

2011. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

A Bibliában több száz prófécia található, amelyek beteljesedtek és beteljesedőben vannak. Ezeket lehet tanulmányozni, számtalan helyen az interneten hozzáférhetőek. Próféciákat pedig emberi ésszel nem lehet előre gyártani. Azonkívül léteznek természetfeletti képességekkel bíró személyek, amelyeket beavattak, pl. reiki mesterek, akik kapásból megmondják bárkinek a legintimebb magánéletük részleteit, amihez pedig szükséges a természetfeletti szellemvilággal való kapcsolat. Bizonyos halottlátók is azért tudnak megmondani apró részleteket is általuk ismeretlen emberek halálának körülményeiről, mert a szellemvilággal vannak kapcsolatban. Szellem világ tehát létezik, az pedig csak akkor létezhet, ha létezik Isten, aki megteremtette a szellemeket.

Hogy egy agnosztikusnak magát valló ember mindezekről tudomást sem vesz, attól még igaz a Biblia erről szóló tanítása. Ez tehát tapasztalattal alátámasztott igazság, míg az istentagadás, vagy a szellemvilág tagadása érzelmi alapokon nyugszik.

Egyébként meg nincs szándékomban értelmetlen vitatkozást folytatni olyanokkal, akiknek nincs értelmi szemük meglátni ezeket az igazságokat, mivelhogy olyan életet élnek, amely ezekkel az igazságokkal szemben megkeményítik őket.

2011. aug. 1. 22:09
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Ne hülyíts már, légy szíves!


"A Bibliában több száz prófécia található, amelyek beteljesedtek és beteljesedőben vannak. Ezeket lehet tanulmányozni, számtalan helyen az interneten hozzáférhetőek."

Na mondjál mer egyet! Az is benne van a Bibliában, hog még a tanítványok életében eljön Jézus, azóta is várjuk. Az is benne áll, hogy a világot hét nap alatt teremtették.


"Azonkívül léteznek természetfeletti képességekkel bíró személyek, amelyeket beavattak, pl. reiki mesterek, akik kapásból megmondják bárkinek a legintimebb magánéletük részleteit, amihez pedig szükséges a természetfeletti szellemvilággal való kapcsolat."

Te a reiki, hogy jön ide? Az keleti tan! Hogy kapcsolódik a kereszténységhez? Ráadásul a buddhisták és a hindu vallások egyes ágai nem hisznek isten(ek)ben.


"Szellem világ tehát létezik, az pedig csak akkor létezhet, ha létezik Isten, aki megteremtette a szellemeket."

Egy francokat! Egyáltalán nem bizonyított! De amúgy is sok magyarázata lehet!

1. tényleg szellem,

2. másik dimenzió lényei,

3. az emberi agy kivetití,

És az miért van, hogy a buddhisták és a hinduk nem találkoztak még szellemekkel? Ezt mivel magyarázod? Abban a vallásban ilyen nincs is. Ha annyira léteznek, akkor a kultúrájukban benne lenne, ahogy az iszlámban, sámán vallásokban, indián vallásokban, stb...


"Hogy egy agnosztikusnak magát valló ember mindezekről tudomást sem vesz, attól még igaz a Biblia erről szóló tanítása. Ez tehát tapasztalattal alátámasztott igazság, míg az istentagadás, vagy a szellemvilág tagadása érzelmi alapokon nyugszik."

Miről beszélsz öregem?! Az emberiség nagyobb hányada nem is keresztény! Ha annyira van isten, akkor miért volt olyan gagyi, hogy többezer vallást hozott létre, amelyek közül sok egymással szöges ellentétben van?


"Egyébként meg nincs szándékomban értelmetlen vitatkozást folytatni olyanokkal, akiknek nincs értelmi szemük meglátni ezeket az igazságokat, mivelhogy olyan életet élnek, amely ezekkel az igazságokkal szemben megkeményítik őket."

A vakság téged jellemez! Mondom te nem fogsz ki rajtam. Mélyen hívő keresztény voltam, tud milyen a kereszténység. Ne oktass már ki, ennyire nem lehetsz valláskárosult.

2011. aug. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Mondom te nem fogsz ki rajtam."


Majd kifog rajtad Krisztus. Először felkínálja szeretetteljesen a megtérés lehetőségét, azután a tetteid szerint jutalmaz. Ha nem hiszed, ez nem rám tartozik, hanem csupán a figyelmeztetés. Ha nem tudod kiolvasni a széles úton járók jutalmát Jézus szavaiból, ez a te felelősséged, és nem az enyém!

2011. aug. 2. 08:04
 10/19 anonim ***** válasza:
38%

„Na mondjál már egyet!”


Jövendölések a messiás eljöveteléről. A Jeruzsálemi templom pusztulása, Jeruzsálem pusztulása.

Találtam egy érdekes cikket is: [link]


„Az is benne van a Bibliában, hog még a tanítványok életében eljön Jézus, azóta is várjuk. Az is benne áll, hogy a világot hét nap alatt teremtették.„


Szerintem te itt erre a részre gondolsz:

Mt 16,28 - Bizony mondom nektek: az itt állók közül némelyek nem halnak meg, amíg nem látják az Emberfiát, amint eljön országában."


A tanítványok valóban meglátták Jézust Isten országában, ez Urunk színeváltozásakor történt, hiszen akkor a megdicsőült Jézust látták Mózessel és Illéssel. De a feltámadás után is sokszor látták a már megdicsőült Jézust.

Jézus színeváltozását inkább csak belinkelem ide:

[link]


„És az miért van, hogy a buddhisták és a hinduk nem találkoztak még szellemekkel?”


Néha azért találkoznak lelkekkel:

[link]

[link]

Sok más ilyen tanúságtétel van.


„Az emberiség nagyobb hányada nem is keresztény! Ha annyira van isten, akkor miért volt olyan gagyi, hogy többezer vallást hozott létre, amelyek közül sok egymással szöges ellentétben van?”


Te egy olyan Istenre gondolsz aki erőszakkal ránkerőlteti a kereszténységet? Ilyen Istenben én se hiszek, csak egy olyanban, aki megvédi a Bibliát és a keresztény egyházat 2000 éven keresztül, így lehetőséget ad az embereknek megismerni Őt. De ha valaki úgy dönt hogy nem kér ebből, akkor ezt a döntését Isten tiszteletben tartja.

A sok egyház létrehozása nem Isten műve, hanem a patásé. A megosztás, a viszály, ezek nem Isten eszközei.


Bocsánat hogy ilyen hosszú hozzászólást írtam, csak szerettem volna mindenre válaszolni.

2011. aug. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!