Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy ateista el tudná játszani,...

Peruccsia kérdése:

Egy ateista el tudná játszani, hogy muszlim?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy az iszlám annyira külsődleges, hogy akár színészi játékkal elő lehetne adni az igaz muszlimot. Ennek kétféle oka lehet:

1, valaki látni szeretné Mekkát vagy más kizárólag muszlimok számára látogatható szent helyet tehát kíváncsiságból/fogadásból

2, a nyugati világban az iszlám lesz az uralkodó nézet tehát önvédelemből


2011. nov. 28. 00:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

3 gyors kérdés:


1. Miért pont ateista? Szerintem egy ateistának ez éppen annyira sértené az önérzetét mint egy kereszténynek.

2. Mire alapozod h a nyugati világban pont az iszlám lesz az uralkodó, miközben az ateizmus és a buddhizmus erősödik leginkább?

3. Mi értelme a kérdésnek?

2011. nov. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Persze.
2011. nov. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha ferfi vagy meg konnyebb, de nagyon oda kell figyelned a szabalyokra, hamar le lehet bukni
2011. nov. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A legfontosabbat ki is hagytam:

3, szerelmes vagy egy lányba és el akarod venni de a szülei csak muszlimhoz akarják hozzáadni

2011. nov. 28. 09:37
 5/18 A kérdező kommentje:

Egyes figyelmébe:

1. ez nem önérzeti kérdés

2. gondolj a VII. századi hódításokra, egy ideig a hódító muszlimok kisebbségben voltak É-Afrikában vagy Afganisztánban vagy máshol

3.talán nem árt felkészülni, ötven év múlva ilyen életmódcikkek jelenhetnek meg: "Tíz tipp, hogy muszlimnak gondoljanak minket"

2011. nov. 28. 09:40
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Persze, hogy el tudod játszani, és egy ateistában mindig van egy ideológiai vákuum, ami erőt és teret ad ennk. Jobb,mintha valami álezoterikus baromságot szippantana be az ateista lelked.

Egyszerű: meg kell tanulni arabul recitálni a suttákat a Szent Qu’ránból, és betartani az előírásokat. Egész kis gyerekek is meg tudják csinálni, fog menni egy ateistának is. Nézd, milyen szép:

http://www.youtube.com/watch?v=P3vwzLT-gVM&feature=related

2011. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


1. De szerintem önérzeti kérdés. Aki erős, megingathatatlan ideológiai nézetekkel/elvekkel rendelkezik, az nem fogja senki és semmi kedvéért feladni ezt. Lásd mennyi mártírhalál volt a történelem folyamán különböző eszmékért, amikor is az illető választhatott volna hogy feladja meggyőződéseit és "beáll a sorba" vagy inkább meghal. Azok akik feladják ezt, vagy egyszerűen nem jelent számukra nehézséget hogy pusztán valamilyen okból hirtelen meghazudtolják előző "önmagukat" azok vagy jellemtelen gyenge emberek, vagy nincs is igazából semmilyen erős önképük.

2. Erre annyit hogy most jutottak eszembe a bevándorlók. Napjainkban elég jelentős számú a muszlim kisebbség nyugat-európában. Ilyen értelemben igazat adok neked, erre tegnap nem gondoltam, mert án úgy értelmeztem hogy áttérnek az emberek a muszlim hitre, nem pedig magukkal hozzák, de így se tartom valószínűnek hogy többséggé válik. A kereszténység világszerte egy hanyatló folyamat. Az egyház folyamatosan hadakozik ellene, kisebb nagyobb sikerrel, de megállítani nem fogják tudni a folyamatot. Napjaink felvilágosult, racionális alapokon működő, tudományosan "fejlett (mihez képest) világában, az emberek egyre inkább elfordulnak a klasszikus értelembe vett vallásoktól, mert ezek a mai világban, amikor már a marsraszállás a cél, egész egyszerűen elavulttá és mitologikussá kezdenek válni. Ezt szemléltei az is hogy a kereszténységből kiábránduló emberek vagy az ateizmusba menekülnek, vagy a buddhizmusba amiről tudni kell hogy nem igazi vallás, inkább csak filozófia és "életstílus" és nem tart számon istenképet. Amerikában 1990 és 2000 között megduplázódott (!) az ateisták száma, a keresztényeké pedig csökkent, a buddhizmusról pedig nem tudok konkrét statisztikát de Te is tapasztalhatod hogy egyre több helyen találkozni vele, sőt hírességet is felvették már. Ezek jól szemléltetik a mai folyamatokat, így nem tartom valószínűleg hogy azok az emberek akik kiábrándulnak a keresztény eszméből, majd pont egy hasonlóan bigott, de évszázadokkal primitívebb valláshoz menekülnének át. Ez vonatkozik a fiatal muszlimokra is. Lehet hogy a szülők még fundamentalista muzulmánok, de az interneten, modern oktatásban, európai környezetben nevelkedett gyerekeik már nem valószínű hogy azok lesznek, az ő gyerekeik meg már főleg. Ők is ugyan-úgy elfogják hagyni a hitüket ahogy az előtte megingathatatlan keresztények, mert ők is ugyan-azok ösztönök szerint működnek mint mi, csak a bőrszinűk és a kultúrájuk más, de ha már Európában nőnek fel, átveszik az európai mentalitást, így a globalizmus őket is eléri. Lásd a mai fiatal huszonéves, németországi törököket. Ugyan-olyanok mint a németek, csak a bőrszínük más. Láttam egy fiatal török srácról videót, aki rapper volt, és drogozott. No comment... Azt meg végkép nem gondolom, hogy az európai nemzetek hagynák hosszú távon, hogy a bevándorlók többségbe kerüljenek. Már most is nő az intolerancia velük szemben.

3. A 2. ponttal megválaszoltam ezt is, de így már más értelmet nyert a kérdésed. Érdekes témát boncolgatsz.

2011. nov. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

Sziasztok!

Kérdező, ne haragudj, de a kérdésed, és az egész hozzáállásod ehhez a témához egyszerűen felháborító!

Felháborodtam annak ellenére, hogy én nem vagyok muszlim.

Azt is eljátszhatnád akár, hogy buddhista vagy, ugyanolyan aljas, felháborító cselekedet lenne.

Nem mondta még neked senki, hogy másokat átvágni/becsapni tahóság, szemétség, stb.?

Beleképzeltem annak a szerencsétlen csajnak a helyébe, akinek a családját akarod átvágni, és ezáltal őt is.

Hosszú távon ez nem fog menni, mert úgy is kiderül, hogy nem vagy muszlim.

Ha engem egy pasi átvágna akárhogyan is, két lábbal rúgnám ki de úgy, hogy egy km-t repül.

Szóval, gondolkodjál egy kicsit, és tisztességesebb módszereket alkalmazzál céljaid megvalósításához, ha nem akarod, hogy azt gondolják rólad, hogy egy szemét alak vagy.

Üdv: napirai

2011. nov. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
és a lány tudja, hogy te nem vagy muszlim, csak benne lenne, hogy eljátszd, hogy elvehesd???? Vagy?
2011. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nemcsak ateista, bárki, akinek van színészi képessége és akarata hozzá. És nemcsak muszlimként, hanem bárkinek a szerepét el lehet játszani. Mindössze az a kérdés, miért tenné?

Poénból? elég otromba.

Komoly szándékkal? elég perverz.

Átverésből? Egész életén át? rettenetesen tudatlan - fogalma sincs, mit jelent szerepet játszva élni.


Szó van egy lányról, akit nem engednének a szülei. Ez a tudatlan kategória. Kezdjük azzal, hogy kevés szülő ennyire hülye. Kevés lány ennyire hülye. Van ennyire hülye pasas? Ha igen, legyen inkább Robinson.

2011. nov. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!