Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia szerint hany evet...

A biblia szerint hany evet szabad eljen egy ember?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia pontosan leírja a teremtéstől Noé utáni időszakig az emberek életkorát. Megfigyelhető, hogy Ádámtól Noéig lassú csökkenés látható, míg Noé után hirtelen 'zuhanni' kezd a megélt életkor.


Ez egyrészt magyarázható. hogy Ádám igen jónak teremtetett, genetikai hibáktól mentesen, majd bejőve a halál a világba megjelentek az egyre súlyosabb genetikai, örökletes hibák is.


Másfelől a vízözön negymértékben megváltoztatta az ökoszisztémát, ami meglehetősen kedvezőtlenűl befolyásolta az életkörűlményeket.

De a Biblia, hogy hány évig élhetünk, erre nem tér ki.

Egy helyen szerepel egy félreérthető igehely, amit lehetne így is értelmezni.

"És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő." IMóz.6:3

Itt viszont Isten közölte az ítéletének időpontját és nem egy általános élettartamot jelőlt meg. Ezt támasztja alá az a tény is, hogy Noé után sem "csak" 120 évig éltek.


Üdv: én lászló

2011. aug. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez érdekes dolog, az élet meghosszabításával (mesterségesen) kapcsolatban én is gondolkodtam már ezen. Hogy mekkora bűn lenne
2011. aug. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Biblia nem határozza meg, hogy hány évet szabad élnie egy embernek. A teremtési beszámolóból kitünik, hogy Isten eredeti szándéka az volt, hogy örökké éljen az ember. A bünbeesés következtében az ember életideje csökkenni kezdett. Ma már általában 70-ven, 80-van év. Isten eredeti szándéka azonban nem változott meg. Feláldozta az Ő elsőszülütt Fiát, Jézust, hogy mindenki aki hitet gyakorol az Ő váltság áldozatában, örök élete legyen. János 3:16
2011. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

120-at.

Az állam szerint 40 év munkaviszonyt.Aztán patkolj el mihamarabb,hogy ne kelljen nyugdíjat fizetni.

2011. aug. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Golden Axe ***** válasza:
Én úgy értelmezem, hogy Noé után 120-ra lett tervezve az emberi élet (mondjuk +/- 10 év). Ez orvostudományilag nézve is működőképes lenne, azonban az emberi civilizáció a saját életkörülményeit olyan szinten tönkretette, hogy ma már az átlag 75-80 évet él.
2011. aug. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!