Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért találkozni több katoliku...

Miért találkozni több katolikussal, aki olyan választ ír, ami több krisztusi tanítást megszeg?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek. Nem szeretnék általánosítani. De többször tapasztaltam, hogy undorító módon válaszolnak. Ráadásul ők vallják magukat istenfélő embernek. Elvileg a szeretet kellene, hogy őket vezérelje nem a gyűlölködés. Vagy rosszul látom?


(Nem vagyok vallásos, de én nem írnák olyan válaszokat soha.)


2011. aug. 3. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is gyakran találkozom keresztényhez méltatlan válaszokkal, önmagukat kereszténynek(Krisztus követőnek ) valló emberektől,nem csak katolikusoktól, ami azért szomorít el nagyon, mert sajnos minél több hasonlóval találkozik egy más vallású, esetleg ateista ember, annál könnyebben alkot véleményt ezek alapján a kereszténység egészéről, sőt olyannal is találkoztam már, hogy magáról Istenről.

Jól látod, valóban a szeretet kellene, hogy vezéreljen minden embert, katolikusokat, protestánsokat, ateistákat....és vallástól függetlenül meg kellene tanulnunk elfogadni felebarátunk eltérő véleményét, gondolkodásmódját és normális hangnemben válaszolni a feltett kérdésekre, vagy önuralmat gyakorolva inkább nem válaszolni.


Egy katolikus.

2011. aug. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én is keresztény vagyok de sajnos egyáltalán nem keresem a többi keresztény társaságát mert nehezen viselem el amiket mondanak sokszor. nagyon nagyon könnyen ítélkeznek mindenki felett pedig az nem az ő dolguk, néha már próbáltam nekik mondani, hogy ne bántsátok azt aki rosszat tesz, ne ítélkezzetek, SEGITSETEK. mert az itélkezéssel csak még mélyebbre taszitjátok a bűnében. a rosszat csak a szeretet győzi le. ráadásul sokszor ők sem jobbak másnál, ők is ugyanugy bűnösek mint bárki más. dehát emberek vagyunk, mindenki hibázik, ők is.
2011. aug. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg isten félők, akkor félnek.

Sötétség, félelem, akár gyűlölet.

Ebből az állapotból kell kitörni.

Jól mondják :)

Hívőnek nem birtokolnia kell a szeretetet, hanem keresni Krisztust, hogy legyen bennük...fény a sötétség helyett, bölcsesség, szeretet.

Akinek sikerült, az már nem egyszerű hívő, hanem szent.

2011. aug. 3. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindegyikőtökkel egyet értek.
2011. aug. 3. 11:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Ádám és Éva bűnbe estek, az ő leszármazottjai is bűnösnek születnek, ez a büntetésünk. Akik rosszakat írogatnak, nem tudják mit beszélnek, mert több bennük a gonosz, mint a jó. De ebből ki lehet törni ha hiszünk Istenben és feltétlen szeretetet tudunk nyújtani. Ha kérjük Istent az ember borzasztó sok dolgot el tud érni az életben.
2011. aug. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet csak te érzed gyűlölködésnek. Valaki csak tanító szándékkal mást állít a Biblia alapján és mivel a te nézeteiddel nem egyezik, lehet rögtön gyűlölködésnek veszed, pedig nem az.


Pl. hányan mondják iskolából hazajövet, hogy de szemét a tanárom. Ugye milyen sokan és nem is biztos hogy a tanár a vétkes. És miért lenne szemét, csak tanítani akar.


Ha beleolvasol egy picit a Bibliába, igen sok példabeszéd nem csak a szeretetről szól, hanem vannak igazán súlyos szavak is benne, melyek elgondolkoztatják az embert. Valaki ezt gyűlöletkeltőnek véli, holott csak tanító szándékúak. Ha gondolod, tudok írni "elrettentő" bibliai szövegeket. A kereszténység nem igazán csak a szeretetről szól, csak egy része. Azért nem kell úgy tekinteni egy keresztényre, mint a h*lye gyerek szeret mindenkit. "Legyetek olyanok kívülről mint a kígyó és belül olyanok mint a bárányok."

2011. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!