Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik vallások tekintetében...

Akik vallások tekintetében elképesztően intoleránsak mivel magyarázzák ezt?

Figyelt kérdés
Most főleg, a maguk hitét kizárólagosnak (tehát nem a többinél szebbek, tisztábbnak, igazabbnak, hanem kizárólagosnak) tételezőktől kérdezném ezt, illetve azt is mit gondolnak egy ilyen szellemiség /mely a színtiszta erőszak maga/ milyen következményekkel járhat rájuk nézve?
2011. aug. 3. 13:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mi az első kérdés?
2011. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
"Akik vallások tekintetében elképesztően intoleránsak mivel magyarázzák ezt?"
2011. aug. 3. 13:46
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
A másik vallás gyakorlatának felháborító voltával.
2011. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Keresztény szempontból Jézus parancsolata az volt, hogy Ő az Út, az Igazság, és az Élet, senki nem jut az Atyaistenhez, csak általa, az ő akarata által. Aki más vallást követ, talál vagy kitalál, az nehezíti az emberek lelki üdvét.
2011. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

Az a baj, hogy sokan nem hajlandók megismerni más vallást, mert akkor rájönnének, hogy az övék még sem tökéletes. Inkább elzárkóznak előle.

Én például megismertem a keresztény vallásokat is, de van ami nem tetszik benne. Legfőképpen a hívők jelentős többségének viselkedése. Ha ezt kritizáljuk, nem a vallást tesszük, hanem annak gyakorlóit. (Természetesen van valláskritika is, de az más tészta. Attól még elfogadjuk azt, úgy ahogyan tökéletlen. Az ember is szereti a saját gyerekét, annak ellenére, hogy nem tökéletes.)

2011. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

Úgy érzem nekem szól ez a kérdés mert egy másik témában is köszöntve lettem mint az intolerancia képviselője. :)


Ezzel hogy „színtiszta erőszak maga” mit akarsz mondani? Én keresztényként Jézust követem és úgy gondolom hogy a többi vallás sok veszélyes tévedést, hibát rejt, és ezt nem is szabad eltitkolni. Nem állítom hogy csak keresztények üdvözülhetnek, de azt igen hogy nekik a legkönnyebb.

Tegyük fel hogy találkozom egy muszlim vagy egy buddhista testvéremmel, mit kell tennem?

- Szeretni, mint saját magamat.

- Jót tenni vele.

- Imádkozni érte.

- Ha szüksége van rá akkor támogatni anyagilag, lelkileg.

- Ha ő ellenséges, akkor is a rosszat jóval kell visszafizetnem.


Ugyanakkor ha beszélünk a hitünkről, akkor egyértelműen ki kell jelentenem, hogy Jézus meghalt értünk, feltámadt, és üdvözülni csak az ő áldozatának elfogadásával lehet.


Hol van itt az erőszak?

2011. aug. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Jézus amikor megfedte a zsidókat istentagadásuk és szokásaik miatt, akkor intoleráns volt velük?


Igen.


Ha ő ezt tette, másnak is pontosan ez a dolga, ha tudja, hogy az Igazság az ő oldalán van.


Ha valaki tudja, hogy mi az Igazság, de nem annak szellemében él, nem áll ki érte, az a lehető legnagyobb bűnt követi el mert önmaga, Isten és a többi ember ellen vétkezik egyszerre!


Mások ellen, mert hazugságban hagyja őket, Isten ellen, mert nem követi az Igazság útját. Aki ezt teszi Istentagadó!


Igen kötelesség kiállni, akár életünk árán is az Igazságért. Ezt hívják önfeláldozásnak, amit Jézus is megtett Istenért, a hitért.


Aki a hazugságot - akár csak hallgatással is - (ide tartozik a lehetséges hazugság is) támogatja, az a Sátán útját követi.


Azaz, ha valaki nem győződött meg a bibliában foglalt dogmák életében megtapasztalt érvényességéről, valóságosságáról, akkor nem is hirdetheti azokat másoknak úgy mint egyetlen, kizárólagos igazság hanem csak mint egy lehetőséget a sok közül...


Igazságként csak a saját személyes tapasztalat hirdethető, de azt kötelesség hirdetni!

2011. aug. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"Hol van itt az erőszak?"



ITT:


"üdvözülni csak az ő áldozatának elfogadásával lehet."

2011. aug. 5. 10:03
 9/17 A kérdező kommentje:

"Igen kötelesség kiállni, akár életünk árán is az Igazságért. Ezt hívják önfeláldozásnak, amit Jézus is megtett Istenért, a hitért."



Gyakorlatban ez mások tömeges feláldozását jelentette és ez EGYENESEN következik ebből a szemléletből. EZ a következménye.



Jézus azt is említi, hogy aki nincs ellenetek az veletek van. A római akinek meggyógyítja szolgáját (és maga szolga) sem nem zsidóm sem nem keresztény.)



azt hiszem a te Jézusod nem az igazi hanem a hamis.


Igen te a békétlenség Antikrisztusának a híve vagy!

2011. aug. 5. 10:08
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

>"Hol van itt az erőszak?"

>ITT:

>"üdvözülni csak az ő áldozatának elfogadásával lehet."


De én ezt nem erőltetem rá senkire, hanem csak hiszek benne. Ha valaki megkérdezi és meghallgat annak elmondom.


Nem azt mondtam hogy más vallások tagjai nem üdvözülhetnek, csak azt hogy haláluk után őket is Jézus fogja fogadni, akkor is ha ők Allahhal szeretnének beszélni vagy a Nirvánába szeretnének menni. Jézus mindenkit üdvözíteni szeretne, ezért nem gondolom hogy büntetné a más vallásúakat. De a keresztényeknek sokkal könnyebb dolguk van. Egyébként ha valaki rászánja az időt és utánanéz az rá fog jönni hogy Jézus ma is él és csodákat tesz. Csak az marad hitetlen aki szándékosan elzárkózik.

A keresztény gyülekezetekben kimondottan sok csoda történik, nagyon sok tanúságtétel van és én is személyesen ismerek sok embert akivel nagyon is konkrét természetfeletti események történtek.

2011. aug. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!