Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten létezik miért van ez?

Ha Isten létezik miért van ez?

Figyelt kérdés

Miért ölnek meg százakat csak mert mások, miért bántanak rengeteg embert miért haltak meg annyian a háborúkban?

Ha Ő irányít nem kellene ennek lennie.


2011. aug. 7. 19:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
nem akarok egy keresztényt se megbántatni, de mindjárt jönni fog a prédikáció arról, hogy isten szabad akaratot adott nekünk, Ádám és Éva a bűnt választották stb stb..
2011. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 skarma ***** válasza:
39%
Mert nem azért születtünk a Földre, hogy dagonyázzunk a boldogságban. Azért jöttünk, hogy megtapasztaljunk dolgokat, és ehhez sajnos hozzátartoznak a számunkra gonosz és kegyetlen dolgok is.
2011. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:

Én nem vagyok hívő,gyűlölöm a templomkat meg az összes sz@rt,amit a kereszténységre halmoznak.Azonban magát a bibliát és a benne leírtakat tisztelem és helyesnek gondolom-már,amennyire ismerem.

Szóval,én azt gondolom,hogy nem feltétlenül rossz,ami itt a világban történik,történt.

Amin Te értetlenkedsz,az a jószándékod,jóindulatod látszólag ellenére ható történések kezelhetetlensége.

Mindenből lehet tanulni.Semmi sem volt rossz,ha megtanuljuk belőle a magunkét.

Én erre a sok "rossz" dologra úgy gondolok,hogy valamiért meg kell történnie ahhoz,hogy aztán tudjuk a helyes utat.Talán.

2011. aug. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
16%
"You can't always get what you want, but if you try sometimes, well, you might find you get what you need..."
2011. aug. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
19%
Ha valami jóindulatú felsőbb akarat létezne, ezek nem történnének meg.
2011. aug. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert ennek a világnak az irányításába nem csak Istennek, hanem a Sátánnak is beleszólása van, aki folyamatosan kísérti az embereket. Már vagy az ezredik szinte ugyanilyen kérdés, amire válaszolok, és nagyon unom, hogy minden alkalommal le kell írnom ugyanazt, mert az embereknek ilyen nehéz a felfogóképessége.


Ha minden happy, mindenki örül magának, hogy mekkora ász, aztán, ha gond van, azonnal jön a műsor: Istenem, miért TESZED ezt velünk? ÉS nem veszik észre, hogy önmagukkal, a saját önhittségükkel ártanak a legtöbbet saját maguknak. Minden rossznak, ami a világban történik, EMBERI oka van! Az ember szabad akaratot kapott, szabadon dönthet jó és rossz között.

2011. aug. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Ez nekem nagyon tetszik:)


"Fodrásznál


Egy ember elment levágatni a haját, és megigazíttatni a szakállát. Ahogy a fodrász dolgozni kezdett, kellemes beszélgetésbe elegyedtek. Sok mindenről szót ejtettek, különféle területeken. Végül szóba került Isten is, mire a fodrász határozottan kijelentette:

- Én nem hiszem, hogy Isten létezik.

- Miért ilyen biztos ebben? - kérdezte a vendég.

- Nos, csak ki kell nézni az utcára, hogy mindenki megértse, miért nem létezhet Isten. Most mondja meg őszintén, ha Isten létezne, hogy lehetne annyi beteg ember a világon? Hogy is hagyhatnának el szülők gyerekeket? Ha Isten létezne, se szenvedés, se fájdalom nem lenne. El nem tudok képzelni egy szeretettel teli Istent, aki lehetővé teszi mindezt körülöttünk.

A vendég gondolkodott egy kis ideig, aztán úgy döntött, hogy nem válaszol a fodrász feltevésére, mert nem akart vitába keveredni. Miután a fodrász befejezte a dolgát, a vendég fizetett, majd elbúcsúzott tőle és kilépett az utcára. A következő pillanatban szemébe ötlött egy ember, akinek hosszú, gondozatlan haja és loboncos szakálla volt. Piszkosnak és kulturálatlannak tűnt. A vendég visszafordult, és megint belépett a fodrászüzletbe, ahol megszólította a fodrászát:

- Tudja mit mondok? Nem léteznek fodrászok a világon!

- Hogy mondhat ilyet uram? - kérdezte meglepetten a fodrász. - Hiszen itt vagyok én, én fodrász vagyok, nem? Épp most fejeztem be az ön hajának és szakállának a rendbetételét.

- Nem, nem! - erősködött a vendég. - Fodrászok márpedig nem léteznek, hiszen ha léteznének, akkor nem lennének olyan hosszú, gondozatlan hajú és szakállú emberek az utcán, mint az az ember ott, látja?

- Ah, de hát attól még léteznek fodrászok! - válaszolt a mester. - Tehetek én arról, hogy az az ember nem jön be hozzám?

- Hát ez az! - bólintott rá a vendég. - Éppen erről van szó! Isten is LÉTEZIK! Tehet ő arról, hogy az emberek nem fordulnak Hozzá, hogy nem keresik meg őt? Ezért van olyan sok fájdalom és szenvedés a világon."

2011. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
keresztényekkel nem történnek rossz dolgok? szerintem a keresztényüldözéseknek nem kifejezetten örültek a keresztények.
2011. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!


Kérlek, válaszolj az alábbi kérdésekre!


Hiszel a Teremtőben?

Szereted?

Tiszteled?

Megtartod a parancsolatait?


Nos, ha ezek közül akár csak egyre is nem volt a válasz, akkor milyen jogon kérsz számon bármit is? Nem értem.


manju

2011. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!