Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted letezik Isten?

Szerinted letezik Isten?

Figyelt kérdés

Szerintem nincs

Stephen Hawking a Discovery Channel musoraban jol elmondta az igazat.


2011. szept. 10. 22:50
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
61%

Stephen Hawking biztosan nagyon bölcs ember, de én például nem tudok rá hallgatni.

Szerintem létezik. Nem azt hiszem, hanem teljes mértékben biztos vagyok benne. Sok más bölcs ember bebizonyította a létezését is:D

2011. szept. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
44%
Nem.
2011. szept. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
58%

Nem másra kell hallgatni, nem "tudományos" műsorok alapján eldönteni!

Neked kell rájönnöd, Neked kell megtapasztalnod!

Én már tudom, hogy van!

36f

2011. szept. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
69%
Én hiszek Istenben.
2011. szept. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
24%

ITT VAGYOK!

Akinek szeme van, ne csak nézzen, lásson is!

Akinek füle van, az ne csak hallgatózzon, halljon is!


:)

2011. szept. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 Sághegyi Csaba ***** válasza:
47%

Nem tudom, mit mondott a koma, de senki nem tudja megállapítani, hogy nincs. Ahhoz mindentudás kéne.

Hiszem hogy van, és hiszem, hogy a valósnak megélt kapcsolatom vele ténylegesen valós. Bolond nem lehetek 132-es IQ-val.

2011. szept. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
83%

Stephen Hawking ebben ugyanúgy nem szaktekintély, mint ahogy egy fodrász sem feltétlenül az az autószerelésben.


A következő kis történet illusztrálja, miért is nem találja Istent a legtöbb tudós.


"A mester így tanított: A zeneszerző zsenisége zenéjének kottáiban található. De a hangjegyek elemzése nem fogja feltárni zsenialitását. A költő nagyságát szavai hordozzák, de a szavak tanulmányozása nem fogja felfedni ihletettségét. Isten a teremtésben mutatja meg magát, de hiába veted a teremtést a legaprólékosabb elemzés alá, Istent épp úgy nem találod meg, mint amikor a test alapos vizsgálatával a lelket keresed.

-Hogyan találjuk hát meg Istent? -kérdezték a tanítványok.

-Úgy, hogy nézed a teremtést és nem úgy, hogy analizálod.

-És hogyan kell nézni?

-A földműves kimegy, hogy megtalálja a naplementében a gyönyörűséget, de mindaddig csak a napot, a felhőt az eget és a horizontot látja, amíg rá nem ébred, hogy a gyönyörűség nem valamilyen "dolog", hanem különleges látás.

Istent is hiába keresed addig, míg meg nem érted, hogy Istent nem lehet "dologként" látni, ahhoz különleges nézés kell, valami olyasmi, mint a kisgyermek látása, amit még nem torzítottak el az előregyártott hiedelmek és doktrínák. "

(Anthony De Mello: Abszurd Egypercesek)

2011. szept. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
85%

Szerinted van értelme ennek a kédésnek?

Nincs.

Jönnek a hívők, és mondják, hogy van.

Jönnek az ateisták, és mondják, hogy nincs.

És akkor mi van?

Semmi. Mellesleg szerintem sincs, ha már kérdezted, de nem látom be, hogy mi múlna azon, hogy szerintem nincs. Vagy azon, hogy a hívők szerint meg van.

2011. szept. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
62%

A kérdésre a válasz: egyértelmű igen.

Azt hiszem, erre mondják, hogy "akinek van füle, hallja". Aki érzi, és rendszeresen megtapasztalja Isten jelenlétét az életében, tudja, hogy létezik. Nem hiszi, hanem olyan biztosan tudja, mint, hogy reggel felkel a Nap. Aki még nem engedte be az életébe, azt tudják befolyásolni a diycoveryn dumáló fazonok. Bizonyos határokon túl a sokak által túl nagyra tartott tudomány is (aminek eredményeit maximálisan elismerem) csak elméletekben való HIT. Így semmivel sem áll biztosabb alapokon, mint Isten létezése.

2011. szept. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
69%

Azt olvastam nem rég, hogy mind a vallás, mind az ateizmus irreális. Valami létezhet, amit Istennek hívunk, de úgy mint a kereszténységben nem biztos. A természetnek van egy mozgatórugója, amelytől minden egyensúlyban van, lehet, hogy ez Isten. Valamiben mindenki hisz, még az ateisták is.


Erre van egy jó mondás: "Zuhanó repülőben nincs ateista."

2011. szept. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!