Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a mennyországban Jézus és...

Ha a mennyországban Jézus és Isten a "főnök" a pokolban meg Lucifer, akkor a purgatóriumot ki uralja?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 22:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%
purgatorium nincs ilyent nem ismer a biblia
2014. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 kzs ***** válasza:

@ Előbbi


Pontosan így van.

A purgatórium tanítása teljesen ellentétes a SzentÍrás állásfoglalásával: akár az "ott" töltött szenvedést, akár a földiek közbenjáró imáit nézzük (hiszen elköltözött emberek sorsát próbálják befolyásolni).

Nem több, mint hamis tanítás, az Evangélium (és vele együtt a Krisztusi Engesztelő Áldozat) szándékos elferdítése, meghazudtolása.


És tudjátok, az a legelkeserítőbb, hogy mirefel, milyen jogon merészel az az egyház - amelyiket állítólag Krisztus alapította (a katolikus van szó)- purgatóriumot, meg egyéb ilyen hülyeségeket tanítani, holott az lenne a dolga, hogy a Bibliát közvetítse az emberek felé!


Ehelyett viszont "egyháznak" nevezi magát, holott hemzseg olyan tanításoktól, melyek nem többek a Biblia szándékos kiforgatásánál, sőt nagyon sok közülük egyáltalán nincs benne a SzentÍrásban. Teszik ezt úgy, hogy közben leszektázzák azokat az egyházakat, amik viszont betartják a SzentÍrásban foglaltakat. Ja, olyan is van, hogy nagylelkűen legfeljebb csak "egyházi jellegű közösségnek" ismerik el ezeket az egyházakat.


De gondoljatok bele: a Bibliai újszövetségi korai keresztény egyház sohasem lépett túl a Biblián. Mindig azt vizsgálta, mit mond Isten Igéje.


Akkor ők hogy merészelik túllépni, sőt egyáltalán "egyháznak" nevezni saját magukat??


Felháborító !!

2014. szept. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Gábor Rácz válasza:
0%
Tudjátok csak az a baj, hogy nem tudtok túllépni azon, hogy még csak a földön éltek, emiatt túlságosan is el akarjátok képzelni, hogy mi van a mennyben, közben földi dolgokat vive a mennyei életbe. Egyesek itt nagyon lelkesen állítják, hogy tisztítótűz márpedig nincs és a poklot pedig egy szörnyen meleg helynek képzelik el. Csak azt nem veszitek számításba, hogy ami a mennyben van, annak semmi köze a földi dolgokhoz, tehát nincs forróság meg lángnyelv sem a pokolban. Arra hivatkoztok-mivel nem tudtok az orrotok hegyénél tovább látni-hogy azért nincsen, mert Jézus mindenkit megszabadított bűneitől. Na most én nem állítom, hogy van, vagy nincs, mivel én csak egy szerencsétlen földi lény vagyok, aki élete során soha nem fog ezekre a dolgokra rájönni. És mivel a többi embert is ugyanolyannak tartom ebből a szempontból, ezért nem fogom tőlük csak úgy tőlük azt elfogadni, amit én se tudok, sőt, elfogadhatatlannak tartom, hogy ilyen nagyra vannak magukkal, hogy majd ők csak úgy megmondják, hogy "mi hülyeség és mi nem". Viszont vannak dolgok, amik miatt FELTÉTELEZEM, hogy hogy is van ez a dolog tulajdonképpen. Itt például, amik a tisztítótűz létezése mellett szólnak, azok a következők: 1.: Teljesen logikusnak tűnik, hogy Jézus eljött, és így a tisztítótűz által leadhatjuk bűneinket. És ebben az esetben teljesül a sokat emlegetett megváltás is, meg a tisztítótűz létezése is. 2.: Ahogy már mások is emlegették, Isten igazságos, mindenkinek megbocsátja bűneit és végtelenül szeret. Na most, az nekem nem tűnik teljesen igazságosnak, hogy ugyanazt a bánásmódot kapja egy Hitler, meg mondjuk egy Szent Erzsébet! Ha már itt tartottunk, mondta is valaki, hogy senki nem olyan rossz, hogy ne bocsásson meg neki Isten. Nos, ezen az alapon az örök kárhozat, azaz a pokol létezését lehetne kétségbe vonni, hiszen ebben az esetben nem mondanám, hogy olyan túlzottan megbocsátott volna Isten. Ebben az esetben valahogy mégis sikerült elkövetni annyi rosszat, amennyit-mint mondtátok-képtelenség. Ez számomra teljesen ellentmondásosnak tetszik, és a tisztítótűz létezését tűnik bebizonyítani. Persze ez csak egy feltételezés, ettől függetlenül-már csak alázatból is-nem mondom azt, hogy biztosan így van, hiszen az elején már elmondtam: nem én fogok, sőt senki se fog rájönni ebben a földi életben, hogy mi lesz majd a halál után pontosan!
2016. aug. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Gábor Rácz válasza:
0%
Elnézést, helyesbítek: Arra hivatkoztok-mivel nem tudtok az orrotok hegyénél tovább látni-hogy azért nincsen tisztítótűz, mert...
2016. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Isten adta át a Poklot Lucifernek! Abból az "OK"-ból kifolyólag ,hogy megtudja, ki az,ki Nem az Istent választja, s szabad akaratából dönt-e! Vagyis Istent ,szabad akaratból választja,s szereti-e az Ember! Az emberért adta ezt az áldozatot Lucifer! Ő lett a Bűnbak, kinek nyakába varrhatnak, minden gonosz történést. Isten Eszköze, Lucifer! S egyben gyermeke is! "A Cél szentesíti az eszközt!" Ha szent az eszköz, a cél érdekében! Isten Célja, titokzatos! Lucifer az,ki Elhozza a Fényt az Embereknek, kik már elvesztették hitüket Isten felől,s elfordultak tőle. A Tisztító tűz! A Tűz analógja, a Fény!
2016. aug. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 világvége1 ***** válasza:
48%
Isten nincs a mennyben, ott csak teremtmények vannak. Jézus sincs ott – ő maga is megmondta, hogy ő nem jó. Lucifer sohasem létezett. Purgatórium sincs.
2020. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
már kiadták lölönek koncesszióba
2022. júl. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem engedni el ezt az egészet Mennyország és Pokol itt a földön van. Ha okosan és jól éled az életed, akkor mennyországot csinálsz az életedből, de ha viszont egy semmirekellő b×lf×sz vagy akkor meg pokol az életed.

Legalábbis az én meglátásom szerint.

Halál után onnantól már ha mindenki meghalt onnantól már csak egy üres sötét űrbe kerül mindenki és nincs tovább, onnan már nem tudsz újból felébredni és újból csinálni a dolgaidat, mint ugyanúgy, meghaltál csak egy üres sötét űrbe kerülsz és szevasz.

2023. márc. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Még az utolsó válaszoló vagyok azaz a 18-dik.

Ezzel nem csak én vagyok így, nagyon sokan így fogjuk fel az életet, hogy nem hiszünk semmilyen természetfeletti irányításban illetve halál utáni hova kerülésben, sokan vagyunk így nem csak én, sokan így fogjuk fel az életet, hogy élünk, dolgozunk, teremtünk amit tudunk azt megcsináljuk, vagy elérjük a céljainkat és ha meghalunk onnantól már csak egy üres sötét űr van, semmi más.

2023. márc. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!