Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik majd, amikor újra...

Mi történik majd, amikor újra eljön Jézus?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 16:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Akik eltűnnek azok üdvözülnek. Mindegyiküket megítéli Krisztus az ítélőszéke elött, de nem élet-halál kérdésében, hiszen az üdvösséget Krisztusban való hit által kapjuk, hanem aszerint hogy mit cselekedtek, kapnak jutalmat vagy semmit. :-)

A másik csoportnak, akik ittmaradnak, azoknak nehezebb sorsuk lesz. Meg kell térniük, megszentelődniük... Üldöztetés, menekülés, stb mellett... Vége lesz a vallásszabadságnak :-)

2011. aug. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%
Azt nem tudom, de majd pár óra múlva elmúlik az anyag hatása.
2011. aug. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

És mikor fog beteljesedni ez?


Jo 3,1 - "Mindezek után kiárasztom Lelkemet minden testre. Fiaitok és leányaitok jövendölni fognak, véneitek álmokat álmodnak, ifjaitok meg látomásokat látnak."


Csak mert ilyen még nem volt eddig a világtörténelem során tudtommal, hogy minden embert betöltsön a Szentlélek. Pedig ez egy Bibliai prófécia.

2011. aug. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
De akik el vannak hamvasztva, azok nem tudnak feltámadni!?
2011. aug. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
De, azok is fel tudnak. Isten a semmiből hozott létre mindent, az embert meg egy marék porból. Számára semmi nem lehetetlen. Akikből semmi nem maradt, azok is fel fognak támadni. A feltámadásnak gyakorlatilag semmi köze nincs a halálkor itt hagyott testhez mint anyaghoz.
2011. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Jo 3,1 - "Mindezek után kiárasztom Lelkemet minden testre. Fiaitok és leányaitok jövendölni fognak, véneitek álmokat álmodnak, ifjaitok meg látomásokat látnak."


A minden testre a hívők leszármazottaira vonatkozik. fiatokra és leányaitokra.

2011. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Re: Viktor 06


Nagyon határozott meggyőződésed van az elragadtatás idejéről, de ez egy nagyon nehéz téma. Még a teológusok is vitatkoznak róla, hogy mikor lesz - mármint nem az időpontja, hanem az események sorrendje a kérdéses. Elég sokat foglalkoztam ezzel a témával, és Isten Igéjének fényében úgy látom most, hogy az Úr visszajövetele valamikor nagyon az utolsó napok végén lesz. Nézd meg, mit mond Jézus a 7. haragpohár(!!!) kitöltetése előtt: Jel 16:15.


Ajánlom neked ezt az oldalt:


[link]


Amikor tanulmányoztam az Igét, még nem ismertem ezt a tanítást, de én is hasonló következtetésre jutottam, mit a cikk szerzője...


Üdv.

2011. aug. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs határozott meggyőződésem az időponttal kapcsolatban :-)

Amit írtam nem kell készpénznek venni.

De úgy gondolom, hogy nem tud megjelenni az antikrisztus, amíg a Szent Szellem és Krisztus teste itt van a földön. Ugyanis mi más tudná visszatartani a törvénytaposót? Majd ha félretolat az útból az egyház, akkor fog jönni szerintem... :-)

2011. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"A minden testre a hívők leszármazottaira vonatkozik. fiatokra és leányaitokra."


De ilyen még szerintem nem volt, hogy Isten Lelke kiáradjon kivétel nélkül mindenkire. (Olyan se hogy minden hívőre.) Vagyis azt akartam ezzel mondani hogy ez az esemény még nem jött el, pedig valószínűleg Krisztus második eljövetele előtt lesz.

2011. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az Apostoli hitvallás (más néven: Hiszekegy) eképpen fogalmaz:

"... ott ül a mindenható Atya Isten jobbján; onnan jön el ítélni élőket és holtakat..."


Áldás, békesség!

Mihály

2011. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!