Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérlek mond el a véleményed...

Kérlek mond el a véleményed az alábbiakról?

Figyelt kérdés
[link]
2011. aug. 11. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Miről kéred a véleményünket? Mármint arról, hogy lepacsizott a pápa más vallások vezetőivel?
2011. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen:)) Arról hogy mennyire tartod helyén valónak, az egymás megértésére való képességet! Pl. jobban tetszik-e neked ez a pacsizás mint mondjuk emberek máglyára hányása (melyet a protestánsok is annyira szerettek), indiánok keresztény hitre térítése, inkvizíció, keresztes háborúk, gyarmatokon tomboló erőszak, világ kirablása a pápa által meghatározott Demarkációs vonal mentén a nagy Spanyol és a kisebb Portugál Apostoli királyok által.


Ugye te is úgy érzed hogy ez mán' döfi (hogy a stílusodban nyilatkozzak)!?

2011. aug. 11. 11:51
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Én ezzel úgy vagyok, hogy az már eleve baj, hogy ennyiféle vallás van a világban, ez sosem vezetett jóhoz, ahogyan azt te is bemutattad pár példával. Szóval igen...


Az, hogy lepacsizunk más vallásokkal viszont nyilván ezerszer jobb, mint a semmi. Tudod, mikor valaki azt mondta, hogy Isten a maga képére teremtett minket és minden ember testvére a másiknak, nincs helye holmi vallási konfliktusoknak.


Én személy szerint kikattanok, amikor egy hívő bizonygatni próbálja, hogy az ő vallása, na, az aztán az igazi, a többi menjen a francba. Kérdem én, mióta emberszerető hívő az ilyen? Hol a megbocsájtás, ami elvileg minden keresztény kötelessége?


Na, rengeteg gondolat cikázik még agyam hálóin, de legyen most ennyi elég. :)

2011. aug. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, érdekes, nem rég jöttem haza Assisiből, és pont erről beszélgettünk a férjemmel hazafelé :-)) Mi nagyon szerettük János Pált, és bár ezen a közös imán a férjem is csodálkozott, de mindenképpen egy rendkívüli szellemi ember bölcsességének tartotta.


Bár én nem imádkoznék közösen más vallásúakkal, de csak azért nem, mert az imát bensőséges dolognak tartom, ami egy testvéri közösségben működik jól, ahol EGY AKARATON VANNAK AZ EMBEREK.


Viszont nagyon szeretek más vallások irányában tájékozódni, vannak zsidó és hindu barátaim, illetve egy buddhista és sok ateista is. Szívesen látogatok meg más vallású templomokat, és a legnagyobb példaképem Gandhi.


Szóval nyitott vagyok, mert abban hiszek hogy ott kell Istent szolgálni, ahol megtaláltuk, és a lelkiismeretünkre kell hallgatni ebben a kérdésben. Ha valakinek a lelkiismerete egy másik valláshoz húz, azt én nem kérdőjelezhetem meg. Ha szóba kerül, beszélgetünk Jézusról, de inkább az életvitelemmel szeretek jó példát adni ahelyett, hogy befolyásolni akarnék más embereket.


Tisztelettel,

Freya

2011. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Harmadiknak igaza van, egyetértek.

Csak azt nem értem, hogy miért írja oda nevének egy pogány istennő nevét...

Na de mindegy is. :)


Első és második voltam.

2011. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lukács 5.30

A farizeusok és az írástudók emiatt zúgolódtak. "Miért esztek és isztok együtt a vámosokkal és a bűnösökkel?" - kérdezték tanítványaitól. Jézus adott nekik feleletet: "Nem az egészségeseknek van szükségük orvosra, hanem a betegeknek. Mert nem az igazakat jöttem hívni, hanem a bűnösöket, hogy megtérjenek."

2011. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ekkor János azt mondta neki: ,,Mester! Láttunk valakit, aki a te nevedben ördögöt űz, de nem követ minket. Megtiltottuk neki.'' Jézus azt felelte: ,,Ne tiltsátok meg neki! Mert senki, aki az én nevemben csodát tesz, nem fog engem egyhamar szidalmazni. Hiszen aki nincs ellenetek, veletek van.
2011. aug. 11. 14:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor egyetértünk. :)
2011. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kutyámat hívják Freyának :-))
2011. aug. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

te meg nézd meg ezt a filmet

http://www.youtube.com/watch?v=5hBKyRMAyis

2011. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!