Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jó dolog-e a bűvészkedés...

Jó dolog-e a bűvészkedés keresztény szemmel?

Figyelt kérdés

Hívő családban nőttem fel, és eljött egyszer hozzánk egy bűvész, aki lelkipásztor is.

Annak hatására kezdtem én is művelni ezt, de semmi okkult dologba nem mentem bele, de egyre inkább azt súlykolják, hogy ez nem Istentől van.

Szerintetek helyénvaló?


2011. aug. 14. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
persze. a bűvészkedés - cirkuszi mutatvány- nincs benne semmi rossz, vallásellenes. Az emberek szeretnek szórakozni, szeretnek meglepő, csodás mutatványokat nézni - és ha pihenésüket erre használják, nevetgélnek - mi abban a rossz? semmi. Jó az. (azt nem értem: nem Istentől van?.. ezt emberek találják ki, titkosan, megosztják a szakmabeliek egymás közt. De minden Őáltala Ővele és Őbenne van. Az embereket megnevettetni - pedig gyógyító cselekedet, semmi rossz.)
2011. aug. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ezzel semmi gond nincs. Ez csak trükk, de nem "varázslás", hiszen ez főleg kézügyesség kérdése, meg gyakorlásé, nem? Mármint én nem tudok bűvészkedni (sajnos), de azért azt tudom, hogy ez csak úgy tűnik, mintha. Nagy kedvencem volt anno a "Nagy mágusok kulisszatitkai" c. műsor, onnan tudom egy-két dolog lényegét, persze megcsinálni nem tudnám sajnos.

Ennyi erővel akkor az sem helyénvaló, ha valaki szépen rajzol, fest, zenél, vagy bármi hasonló, hiszen az is "varázslat".

2011. aug. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Igen, jó dolog. Az előttem lévők jól megfogalmazták, hogy miért.
2011. aug. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha a Biblia szerint minden Istentől való,akkor,hogyan lehet nem Istentől való?:-O

mivel csak egy hobbi,senkinek nem ártasz vele,trükkökre épül,nem fekete mágiára,gonoszságra,ezért nincs mitől tartanod.

2011. aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 yuda ***** válasza:
55%

Jézus komoly csodákat tett és előtte is sok csoda történt , ha elolvassátok a bibliát -azok életében, akik szorosan az úrral jártak.

A biblia éppen emiatt tiltja a bűvészkedét, mert a természetfelettire nyitja meg az emberek lelkét, hisz nem értik hogy csinálta a trükköt és misztikusnak tűnik.

Azt pedig tudjuk, nem minden természetfeletti Istentől származik, mert Mózes idejében is sok csodát meg tudtak csinálni a fáraó varázslói is.

Tehát emiatt tiltja, hogy az emberek szívét ne vigye másfelé--- ha valaki természetfeletti erőket szeretne tapasztalni, akkor Istentől várja.

2011. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

A bűvészkedésnek semmi köze a természetfelettihez. Ha nagyon hülye emberekkel elhiteted, hogy az amit csinálsz, az nem bűvészkedés, hanem vagy varászlat, vagy valamilyen természetfeletti lénytől származó csoda, akkor hazudsz, csalsz, megtévesztesz, és ez nyilván BŰN! Az átlag embert nyilván nem lehet már ilyesmivel átverni, nem a középkorban élünk, de azért most is nagyon sok buta, tudatlan, primitív ember van, akik megtéveszthetőek, és az ő megtévesztésük bűn.


Ha bűvészkedsz, és még az ilyen nagyon buta emberek számára is egyértelműen elmondod, hogy ezek csak trükkök, abban nincs semmi kivetnivaló. A trükkök mibenlétét persze nem vagy köteles felfedni.


Akik azt mondják, hogy a bűvészkedés bűn, na azok a nagyon merev gondolkodású emberek, akik miatt a kereszténység hanyatlik. A Biblia pedig nem tiltja a bűvészkedést. A hazugságot és a lopást tiltja. A Bibliában szereplő szemfényvesztők loptak, hazudtak, megtévesztettek másokat. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

2011. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A bűvészet, mint szakma nem éppen egyszerű, ugyanis a nézőközönség gyakran akaratlanul is csodát vár a bűvésztől, miközben ő - Rodolfó szavaival élve: "Vigyázat, csalok!"


Volt eset, amikor a bűvész elügyetlenkedte a dolgot, és véletlenül leleplezte magát, mire a közönség nagy része megbotránkozva távozott. Mint akiket becsaptak, holott éppen ezért mentek el.


A bűvész egy ügyes kezű ember, aki szórakoztatja a közönségét. Azt hiszem, hogy örömet okozni másoknak nem Isten-ellenes.

2011. aug. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ószövetségi parancsolat, valószínűleg ez okozhat félreértést:


"Ne egyetek vérrel valót ne varázsoljatok és ne bűvészkedjetek." 3 Móz 19:26


Egy másik fordítás "jövendölést" mond itt. Valószínűleg ennek az Igének nem sok köze van a mai értelembe vett bűvészkedéshez.


Nem ismerem a bűvészek okkultizmussal való kapcsolatát, HA ESETLEG lenne ilyen, az veszélyes és tiltott dolog lenne Isten Igéje szerint.

2011. aug. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a bűvészkedés bevallottan trükk, semmi köze az okkultizmushoz, miért ne bűvészkedhetne egy keresztény ember, hisz ez csak játék!
2011. aug. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül igaz az, hogy a bűvészkedés csak trükk. Uri Gellert például én nem nevezném bűvésznek. Ha esetleg nézted "A mentalista" című sorozatot, egyik résztvevő sem állította, hogy ő bűvész lenne.


Az ő esetük például semmi esetre sem elfogadható keresztény szemszögből. Ugyanis ha okkult dolgok vannak a trükkjeik hátterében, azt tiltja a Biblia. Ha pedig nem, akkor viszont a hazugságot tiltja a Biblia és be kellene ismerniük, hogy ők csak bűvészek - de tudtommal ezt egyikük se vallotta.


És ne értsétek félre, nem a "hagyományos" bűvészkedés ellen vagyok, hanem az ellen, ha az okkultizmussal és varázslással keveredik a dolog, mert bizony ilyen is elképzelhető.

2011. aug. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!