Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek nem szabadkőműves szimból...

Ezek nem szabadkőműves szimbólumok ezen a CDn?

Figyelt kérdés

[link]


A nagy háromszög felül, amiben az 5ös szám van, illetve alul a nagy A betű, ami a körzőt szimbolizálja.


2011. aug. 18. 10:16
1 2
 1/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
51%

Nem tudom, de nincs értelme ilyeneken filózni. Gondolom, téged is elért az az álkeresztény agymosás, hogy a rock az ördög zenéje. Robert Palmer zenetörténész szerint a rock kialakulása több forrásból származik. Az egyik fő forrás a világháború utáni fekete gyülekezetek. Kvázi a rock ősét Isten dicséretére találták ki keresztények.

Egyébként ami engem illet, igyekszem inkább keresztény zenekarokat hallgatni. Ízlésem elég vad, metálos vagyok. Nem is csoda, ha ragaszkodom a hívő zenekarokhoz.

2011. aug. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Felette ott van no. ami azt feltételezi ebben az esetben sorszám az 5-ös. Igaz nem ismerem ennek az előadónak az albumait.
2011. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
:) nem ért el semmilyen keresztény agymosás, alternatív rock zenét szoktam hallgatni általában. ezt a lemezt épp most vettem meg, és feltűnt rajta ez a két szimbólum.
2011. aug. 18. 10:52
 4/13 A kérdező kommentje:

azt tudom hogy azt jelenti hogy 5ös sorszám. ez az 5. albumuk. a háromszöget azért mondtam, mert úgy szokták ábrázolni a piramist is, amiben egy szem helyezkedik el.


igazából pár számukat biztos ismered, losing my religion, everybody hurts, ezeket rendszeresen játszák rádiókban, tvkben is.

2011. aug. 18. 10:54
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez is metál, egyben ima és dicsőítés is, hallgassátok meg:


http://www.youtube.com/watch?v=ChyYid7WONg

2011. aug. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

tudod az a háromszög fordítva van és szem van benne

ennyi erővel a négyzet jézust szimbolizálja, mer a keresztnek négy ága van

2011. aug. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nincs ilyen szabadkőműves szimbólum, és a zenekarnak sincs semmi közük hozzá.

mellesleg a szabadkőművességnek meg az ördöghöz sincs közük.

2011. aug. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

08. 18. 13:49


Ismered az eredetit is? Petra, 1989-es album + 2 ajándékkal, üdvözlettel:


Petra – Take Me In

http://www.youtube.com/watch?v=4G9P-qWKjvg


Petra – King of Kings / Jesus, Jesus, Glorious One

http://www.youtube.com/watch?v=JKBB8JzEcc4&feature=related


Petra – I Love The Lord!

http://www.youtube.com/watch?v=730hYQ4RfSU&feature=related

2011. aug. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

08. 18. 10:42


Azért azt vedd figyelembe, hogy az általad hivatkozott Robert Palmer nem volt hívő keresztény; az eredet / forrás stimmel, de hasznos dolog lehet széleskörűbben tájékozódni a mai rock kialakulásának folyamatában.


Hitelesebb forrásnak tartom, ezért figyelmedbe ajánlom a következő munkákat:


1. Wilson – Dickson, Andrew: Cantate Domino. A kereszténység zenéje. A gregoriántól a gospelig; Budapest: Gemini Kiadó, é. n.


2. U. Baumer: Csak a lelkedet akarjuk! Evangéliumi Kiadó


3. Corrado Balducci: Sátánizmus és rockzene


Nem tudom, neten esetleg olvashatók-e, most nem kerestem rá. Könyvtárban vagy antikváriumban bizonyára megtalálhatók. Ha érdekel a téma, de egyik lehetőség sem adott, vannak jegyzeteim... :)

2011. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az együttes esetleges szabadkőműves kapcsolatára próbáltam rákeresni a neten, eredménytelenül.

Annyi viszont biztos, hogy az énekes „queer művészként” határozta meg magát, azaz a férfiakhoz jobban vonzódik, mint a nőkhöz; ez pedig nem áll összhangban a Bibliával. Továbbá átfutottam néhány dalszöveget is, pl. az általad említett, beszédes című Losing My Religion-t is; ezek egyértelműen ellentétben állnak a kereszténységgel.


Amúgy miért a Vallás kategóriában tetted fel a kérdést?

2011. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!