Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a római katolikus egyház...

Mi a római katolikus egyház álláspontja a keresztes háborúkról?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom (nem tuti biztos), akkor II. János Pál bocsánatot kért a kereszténység nevében megöltekért, amibe szerintem a keresztesek által okozott haláleretek is benne vannak, így hát szerintem az egyház a saját tévedésnek tartja ezeket.
2011. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólónak igaza van:

[link]

2011. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Jaj néktek! mert ti építitek a próféták sírjait; a ti atyáitok pedig megölték őket.

Tehát bizonyságot tesztek és jóvá hagyjátok atyáitok cselekedeteit; mert azok megölték őket, ti pedig építitek sírjaikat.

Ezért mondta az Isten bölcsesége is: Küldök ő hozzájuk prófétákat és apostolokat; és azok közül némelyeket megölnek, és némelyeket elüldöznek;

Hogy számon kéressék e nemzetségtől minden próféták vére, mely e világ fundamentomának felvettetésétől fogva kiontatott"

Luk 11:47-50

2011. aug. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"jóvá hagyjátok atyáitok cselekedeteit"


Itt most pont arról beszélünk hogy nem hagyjuk jóvá atyáink cselekedeteit.

2011. aug. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ozmium42 ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a keresztes háborúknak három vetülete volt. Egyrészt a Jeruzsálembe vezető zarándokút védelme és biztosítása, másrészt politikai (népességlevezetés), harmadrészt fosztogató söpredék, akik az alkalmat kihasználva magukra öltötték a keresztesek keresztjét, és falvakat fosztogattak Európa szerte (hozzánk is eljutottak, de az akkori király lerendezte őket). Eléggé összetett a kérdés, mindenesetre a katolikus egyház sem próbálja teljesen tisztára mosni a keresztes háborúkat, ezért is kértek bocsánatot.
2011. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A háború katolikus megalapozása Aquinói Szent Tamás elméletében az, hogy a háborúhoz három tényező kell, hogy egy háború jogos legyen:


- legitim (törvényes) hatalom

- szükséges ok

- helyes szándék


Legitim hatalom: törvényesen megválasztott uralkodó, aki isteni ill. természetjogilag törvényesen uralkodik.


Szükséges ok: ha a háború kisebb rosszat okozna, mintha nem lenne háború.


Helyes szándék: ha a megalapozott cél (legyen defenzív vagy offenzív) az emberek üdvét szolgálja.

2011. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Egy másik kérdéssel kapcsolatban az egyik katolikus válaszoló azt fejtegette, hogy csak így épülhetett fel a keresztény Európa ezért erre mindannyiunknak szükségünk van - volt.

Pontosan nem tudom a megfogalmazást, de tudom, hogy megdöbbentett az a tény, hogy vannak akik még mindig jogosnak tartják a vérengzést az egyház részéről.

2011. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ozmium42 ***** válasza:

"Egy másik kérdéssel kapcsolatban az egyik katolikus válaszoló azt fejtegette, hogy csak így épülhetett fel a keresztény Európa ezért erre mindannyiunknak szükségünk van - volt. "


Régi, kommunista érvelési mód ez. Régen azt is tanították, hogy a Szovjet Oroszországnak azért kellett milliókat a halálba küldenie, mert csak így tudta behozni a gazdasági lemaradását a nyugathoz képest. Ez az érvelés nem ad mentséget semmire az ég világon.

2011. aug. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!