Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy van egy katolikus hét?...

Hogy van egy katolikus hét? Melyik nap mit jelent? Azt tudom, h a csütörtök az Oltáriszentség, a péntek Jézus, a szombat Szűz Mária napja és a többi?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:

???


Eredetileg a napokat a latin nyelvű terminológiában bizonyos istenekhez (Hold, Mars, Mercurius, Iuppiter, Venus és Saturnus, és a Nap) kötötték. A keresztény katolikus kultúrában pedig a középpont a vasárnapon volt, amelyet Úrnapnak (dies Dominica/Domini, vagy csupán dominica) neveztek, és ebből az összes napot a szombatig, II - V. feriának nevezték.

2011. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
bocsánat, rosszul tettem fel a kérdést, melyik nap mit szimbolizál vagy a katolikusok mire emlékeznek? Csíksomlyón láttam egy táblázatot, de már nem emlékszem nagyon rá. Azokban biztos vagyok, amiket a kérdésbe is írtam, meg van olyan nap, ami az angyaloké, van, ami Szent Józsefé.
2011. aug. 22. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!