Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan "kell használni a...

Hogyan "kell használni a Bibliát"?

Figyelt kérdés

Ha van az éltemben egy vagy több kérdés, hogyan találok rá feleletet a Bibliában? Vagy, hogyan tud ebben Isten és Jézus segíteni számomra?

Csináltam azt, hogy gondoltam a kérdésre, kértem segítséget és kinyitottam a Bibliát, de volt olyan,hogy egyáltalán nem tudtam beilleszteni.

Hogyan kell olvasni a Bibliát, hogy segítség legyen a midennnapokban?


2011. aug. 24. 08:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Így is lehet. Ha nem kaptál választ, akkor még nem értél meg rá.


Rendesen úgy, hogy minden reggel elolvasol egy verset, s nap közben azon elmélkedsz. Esténként elolvashatsz egy könyvet is.

Szombaton (!)- vasárnap pedig kivesztek egy kisebb szakaszt, együtt elolvassátok, közösen megvitatjátok. A bibliát tanulni kell. Naponta, és hetente. Erre szolgál.

2011. aug. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
olvasd el az egészet és kész
2011. aug. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a bibliát nem lehet csak úgy kiolvasni, mint egy regényt. Minden élethelyzetben, minden pillanatban mást üzen. Nálam működik, hogy választ keresek valamire, felütöm találomra valahol és megtalálom. Nem tudom ennek mi az oka, de ezért vannak a Biblia órák. Én nem járok ilyesmire, nem vagyok keresztény, "csak" hiszek.
2011. aug. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
*Bibliát
2011. aug. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
77%

Folyamatosan olvasd, és tanuld, ha kívülről fújod már, akkor is, és imádkozz mindig, hogy Isten tanítson belőle. A bibliarulettet nagyon nem javaslom. Például kinyitod valahol, ráböksz, és olvasod: Júdás felakasztotta magát. Megint kinyitod, ráböksz, és ezt olvasod: menj, és te is hasonlóképp cselekedjél.

Esetleg pásztor is tud segíteni, de ez nagyon személyfüggő. Ha olyan gyülekezetbe jársz, ahol nem látsz senkit, akit a gyülekezet bántott meg, hanem helyette őszinte (és nem megjátszott) öröm, szeretet, és szabadság van, akkor ott Isten az úr, ott fordulhatsz a pásztorhoz.

2011. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A Mai Ige olvasását ajánlom a Biblia mellett. Olvasd a Bibliát rendesen,kezd pl valamelyik evangéliumnál,de ezen kívül reggelenként elolvashatod az adott napra szóló részt a Mai Igéből.
2011. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Én is találomra szoktam kinyitni,& választ kapok kérdéseimre!
2011. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Biblia így bátorít, az alapos bibliatanulmányozásra: "Ha keresed azt, mint az ezüstöt, és mint a kincseket kutatod azt: akkor megérted az Úrnak félelmét, és Istennek ismeretére jutsz. Akkor megérted az igazságot, és törvényt és becsületességet, és minden jó utat" (Példabeszédek 2:4–5, 9).


A legjobb bibliaolvasási módszer: Naponta – elhatározott rendszerességgel – folytatólagosan egy kis szakaszt (1–2 fejezetet) olvasni a Bibliából, abból a bibliai könyvből, amelyet tanulmányozásra éppen kiválasztottunk. Ezt a részt kétszer-háromszor is figyelmesen elolvasni. Az újabb fejezetek olvasása előtt érdemes átismételni az előző napi szakaszt, hogy azt felelevenítsük, rögzítsük magunkban, és a szövegösszefüggést is lássuk.


A Biblia olyan igéket tartalmaz, amelyek igen alkalmasak arra, hogy elhomályosult elménk ajtaján "zörgessenek": "Istennek igéje élő és ható, élesebb minden kétélű fegyvernél, elhat az ízeknek és velőknek megoszlásáig, és megítéli a gondolatokat és a szívnek indulatait" (Zsidókhoz 4:12).


A Szentlélek pedig, ez a titokzatos, harmadik isteni személy, aki "belülről" tud beszélgetni az emberrel, mintegy "forgatja", azaz ismét és ismét az ember emlékezetébe idézi a már hallott igéket, hogy végül felfogja tényleges jelentésüket, és azok megszólító erővel hassanak rá. Ezért nevezi a Szentírás az újjászületést "az Ige magvából", azaz Isten beszédéből való születésnek (I. Péter 1:23), és mondja azt, hogy Isten "az ő igazságának Igéje által szüli újjá az embert" (Jakab 1:18).


Ha az ember nem utasítja vissza ezt a türelmes munkát, megvilágosítása előrehalad addig, míg tisztán szembesül az igazsággal és a megváltó kegyelem ajánlatával. Ekkor az emberé a választás, hogy szövetségre lép-e Istennel szabadítása megvalósítása érdekében, vagy sem.


Aki elfogadja a szabadítás ajánlatát, abban Isten további megvilágosodást és tisztulást tud teremteni. Hatalmasan megerősíti akaratát, annyira, hogy eltökélten a Megváltó követőjévé kíván lenni és mindenáron megnyerni a szabadulást. Így jut az ember "megbékélésre", újbóli összhangra Istennel és törvényével. Értelmével és lelkiismeretével tisztán látja annak igazságát, és most már egész életszemlélete, ízlése az igazság mértékéhez igazodik.


Üdv. Péter

2011. aug. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Júúj.Ide nem írok semmi tartalmit,mert még ezt is törölni fogják.


Mint általában egy könyvet.

2011. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne nyitogasd. Hívő voltam és többek közt ma már ezért nem vagyok az. Nem egy hívő lánynak így ígérte meg az Úr pl. a hívő társat. Aztán mikor semmi nem lett az ígéretből, szépen elvesztették a hitüket.

Isten szólhat a Bibliából, de parancsra nem fog! Nekünk azt mondták, minden nap el kell olvasni egy részt a Bibliaolvasó szerint és minden nap el kell venni amit az Úr mondott. De ez hazugság! Hívő pályafutásom során volt néhány olyan alkalom, amikor mint a villám, úgy vágott belém egy-egy rész a Bibliából, de ez semmiképpen nem volt napi szinten, inkább évente 1-2 alkalommal. Az összes többi belemagyarázás volt.

Tudom, nagyon nehéz megállni, hogy az ember ne nyitogassa, én is állandóan ezt csináltam, de nagyon rossz vége lett! Mivel semmi nem lett abból az ígéretből, amit vagy százszor megerősített az Úr, ezért én már vagy 9 éve egyáltalán nem nyitom ki a Bibliát. Halott szavaknak érzem, elveszett az a varázs, hogy Isten bármikor szólhat belőle. Egyszerűen már nem hiszem el, hogy megérthetem amit mond. Akkorát tévedtem az ígérettel kapcsolatban, hogy én már nem tudok vele kommunikálni. Én, aki 2-szer is elolvastam az egész Bibliát.

2011. aug. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!