Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki olvasta a Sátánista...

Neménvagyokaz kérdése:

Aki olvasta a Sátánista Bibliát az tudna segíteni nekem?

Figyelt kérdés

Elkezdtem olvasni a La vey-féle Sátánista Bibliát, mert érdekelt, hogy voltaképpen mi is az. Nagyon tetszett a könyv annak ellenére, hogy csak angolul olvastam, de elakadtam egy fejezetnél amit nem tudtam értelmezni. Arra lennék kíváncsi, hogy a rituális kamra, mit foglal magába.

A segítséget előre is köszönöm.


2011. aug. 28. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Üdv! Én nem olvastam a könyvet, de ismerem a la vey-i tanokat. semmi egyéb mint ateizmus. Ha tényleg a sátánizmus érdekel akkor ott van a Temple Of Seth és va egy Vámpyr egyház amit lavey lánya alapított meg a másikban a sethben pedig egykori Lavey tanokat követő sátánista főpapok működnek. Inkább a spirituális dolgokra helyezik a hangsúlyt és kézzel fogható lényként hisznek istenben és a sátánban míg lavey nem.
2011. aug. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sághegyi Csaba ***** válasza:
60%

Egy LaVey-féle sátánista azt írta a rituális kamráról, hogy annak ellenére, hogy ők nem hisznek a szellemekben, ott mégis olyan gyakorlatot folytatnak, ahol a démonok segítségét kérik rituális módon. Azt mondja, hogy a kamrában felfüggesztik a hitetlenségüket, és mágusosat játszanak. Ha a varázslat sikeres, azt már saját maguknak köszönik meg.


Kicsi off, de szükségesnek tartom.

Személy szerint Jézust javaslom neked, nekem ő vált be. Sokkal jobb életem van, és hiszek az ígéretében, hogy örök életet is kaptam tőle.

2011. aug. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 28. 01:15
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Nem ajánlom. "Az ördög azért jött,hogy lopjon,öljön és pusztítson,de Jézus azért jött,hogy életünk legyen sőt bőségben éljünk."
2011. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
éljen a vallásszabadság
2011. aug. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!