Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik bibliafordítás és hol...

HZzoli kérdése:

Melyik bibliafordítás és hol ír a "sárga veszedelem"-ről?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 16:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
a Jelenések könyvében sokféle jövendölés van ..talán ott keresd..
2011. szept. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
A Biblia nem beszél erről. Nem bibliai prófécia. Ez inkább politikai kérdés.
2011. szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Sághegyi Csaba ***** válasza:
96%
Egyik sem.
2011. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 eric_one ***** válasza:
70%
A sárga veszedelem az amikor a postás hozza a csekkeket!
2011. szept. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Jel 6,8 "És látám, és ímé egy sárgaszínű ló; és a ki rajta üle, annak a neve halál, és a pokol követi vala azt; és adaték azoknak hatalom a földnek negyedrészén, hogy öljenek fegyverrel és éhséggel és halállal és a földnek fenevadai által. "


Konkrétan úgy, hogy sárga veszedelem, így nincs szó a Bibliában erről.


Ez a kereszténység elkorcsosulását mutatja be. Fehér ló, vérvörös ló, fekete ló, sárga ló.


Fehér ló győztes., fegyvere íj.

Vörös ló békességet elveszi, fegyvere kard

Fekete ló eszköze a mérleg, az olajat és bort nem szabad bántania

Sárga lovon a halál ül, a föld negyedrészét öli a fenevadak által.


Tudom, hogy ez így szószedetként leírva zagyvának tűnik, de az a csodálatos ebben, hogy a Bibliában néhány sorban le van írva több száz év.

Ezek a pillanatképek a Jelenések könyvének egyik bevezető látomása, hogy miképpen alakul át az úgynevezett őskereszténység igaz gyülekezete előbb világot forrongóvá tevő bűnbakká, majd a világi uralkodórendszerrel mérlegelő már sötétségben lévő vallási vezetőkké, melynek vége az evilági szövetséggé verbuválódott hierarhikus közösségé való átalakulása.


A klasszikus kínai vész-szerű magyarázatok teljességgel megalapozatlan magyarázatok, mely a legkevésbé sem támasztja alá sem a Jelenések könyvének szerkezete, sem a szövegkörnyezete, illetve szövegértelmezési metódusa.


Üdv: én lászló

2011. szept. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy érdekes kérdés, a "sárga veszedelem" valóban nem bibliai fogalom, hanem politikai okokból találták ki.


De ha esetleg erre gondolsz, más összefüggésben van szó a "napkeletről" a Jelenések könyvében.

Isten haragja hét poharának kitöltésekor a 6. pohár azt okozza, hogy az Eufrátesz kiszárad, s nézzük miért:

"Jel 16:12 A hatodik angyal is kitölté az ő poharát a nagy folyóvízre, az Eufrátesre; és kiszárada annak vize, hogy a napkelet felől jövő királyoknak út készíttessék."


Ezzel párhuzamosan azt látjuk a 9. részben [ugyanaz a történet másik szemszögből], hogy a 6. angyal trombitálására ez történik:

"Jel 9:13 A hatodik angyal is trombitált, és hallék egy szózatot az arany oltárnak négy szarvától, amely az Isten előtt van,

Jel 9:14 Mondván a hatodik angyalnak, akinél a trombita vala: Oldd el azt a négy angyalt, aki a nagy folyóvíznél, az Eufrátesnél van megkötve.

Jel 9:15 Eloldaték azért a négy angyal, aki el vala készítve az órára és napra és hónapra és esztendőre, hogy megölje az emberek harmadrészét.

Jel 9:16 És a lovas seregek száma két tízezerszer tízezer vala; hallottam a számukat."


A "két tízezerszer tízezer" az 200 millió fős hadsereget jelent, ami iszonyú sok, ezért vagy óriási népességű országok hadseregéről van szó, vagy nagyon sok országéról.

Mindenesetre, ha a fenti két részt összeolvassuk, akkor az eredmény: eloldatik az Eufrátesznél lévő négy megkötözött gonosz angyal, aminek következtében a folyó kiszárad, hogy a "napkelet felől jövő királyoknak" [az Eufráteszhez képest keletről], akik összesen 200 millió fős hadsereggel jönnek, "út készíttessék", és az emberek harmadrésze (a Jel.9:17-19. leírásból az következik, hogy háborús körülmények között) meg fog halni.


Elnézést, ha túlságosan eltértem volna a tárgytól, de a kérdésből eddig nekem nem derült ki, hogy milyen összefüggésben értette a kérdező a dolgot...


(Tp.)

2011. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 xywq válasza:

Sziasztok!


Tudom, hogy az én válaszom nem konkrétan a feltett kérdésre irányul, de ettől függetlenül mégis megírnám, mert egy érdekes cikkre bukkantam a sárga veszedelemről:


[link]


Ebből kitűnik, hogy a sárga veszedelem nem kifejezetten a kínaiakra vonatkozik, hanem inkább egy sárga porra... Persze a jóslatban szerepel Kelet, ami akár Kína is lehet, de azt írja, hogy a Balkánról indul a háború. Talán az arab területekről... Az ok egyelőre ismeretlen.

Nem egyértelmű a háború időtartama sem, de más jóslatok 7 hónapot jósolnak.

Ha több helyen szétnézünk: Nostradamusnál és üköreganyáink mende-mondái között, akkor azért eléggé egybevágó történeteket találunk.

[link]


[link]


[link]


[link]


A három napos sötétséget is emlegették már több helyen, persze a pontos dátumot még senkinek sem sikerült eltalálnia.


[link]


[link]


Isten áldjon minden jó szándékú embert a Földön, hogy elkerülje ezt a borzalmas eseményt, ha bekövetkezik!

2014. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 meggyőzödött ***** válasza:

Üdvözletem!

Bár szörnyyű régi a kérdés, de engem is foglalkoztatott sokáig, meg még néha most is, de nem üdvösség kérdése, hála az Atyának! Annak idején az apám hangoztatta ezt nagyon sokszor, hogy a Biblia írja a sárga veszedelmet, most meg a férjem mondta, hogy az iskolába irodalom órán annak idején foglalkoztak ezzel és bizony a Biblia olvasása során Károli Gáspár 1814-s fordítású Bibliájában szó szerint így találták meg, de, hogy melyik ige versben, arra sajnos nem emlékszik.

2015. ápr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
A bőrpénzről senki nem írt. A többivel együtt,ezt is mesélte nagymamám.
2015. máj. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

2015 van, nem olyan nehéz némi keresést végrehajtani az interneten vagy akármelyik bibliafordítás szövegében.


Konkrétan sehol nem ír egyik Biblia sem sárga veszedelemről.

2015. máj. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!