Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tulajdonképpen milyen lesz a...

Tulajdonképpen milyen lesz a mennyben?

Figyelt kérdés

Római katolikus vagyok és nagyon érdekel. A Bibliában olvastam, hogy ott majd dicsőíteni fogjuk Istent éjjel-nappal. Ez milyen lesz? Elkézelem ott ül Isten a mennyben a trónján és két nő bambusszal legyezgeti miközben a hívők kórusa énekelget neki "Maagaasáágoos..." a többiek pedig hízlalják a máját. Oh, te dicső; Oh, te mindenható; Oh, te jóságos, stb...

Lehet, hogy Isten unatkozik és azért teremtett minket?


2011. szept. 3. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

számunkra elképzelhetetlen, hogy milyen a mennyben. Szerintem nem érdemes gondolkozni ezen.


az indiai szent könyvek szerint a materiális világ az a teremtés negyede, vagy hatoda, vagy valami ilyesmi. Tehát unalmasnak biztosan nem unalmas. :)

2011. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz képest, hogy katolikus vagy, meglehetősen cinikus. (Egyébként az angyalok azt éneklik: Sanctus.) A mennyország a lehető legjobb dolog, amit el lehet képzelni, illetve el sem lehet képzelni. Minimum az, hogy engem legyezget két nő. :-)
2011. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

csak hogy a cinizmusra rátegyek mégegy lapáttal: igen a mennyország a legjobb hely a világon amit el tudsz képzelni, kivéve hogy: nincs evés, nincs sex, nincsenek drogok, nincs alkohol, nincs verekedés, nincs másokon nevetés, nincs mások szívatása, nincs bosszú :D


node, tartom magam a korábbi véleményemhez: nem lehet elképzelni ezt, és akkor is biztos jobb hely, mint a föld.

2011. szept. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

De a föld, a Biblia szerint nem marad mindig ilyen! Következésképpen az égbe sem megy minden "jó ember". Éppen ezért nem helyes azt hinni, hogy csak a menyben lesz nagy vigasság. Nem, a földön is paradicsomi állapotok lesznek majd, hiszen erre teremtette Isten.


Tehát a kérdés helyesebben az, hogy nem lesz-e unalmas az öröklét? Nem! Aki ezt gondolja, az igen keveset ismert meg abból, miszerint mennyit tudunk és ezzel szemben, mennyit nem tudunk még a földünkről sem, a világegyetemről nem is beszélve. Be sem tudjuk határolni, hogy miről beszélünk, akkor miről beszélünk?! :))

2011. szept. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Istent lehet dicsőíteni mindennel. (Az igazi hívő az, aki Istent dicséri evéssel is, ivással is, tánccal is, munkával is, szóval mindennel......)


A menny olyan állapot, amikor a lelked annyira egyesül Istennel, hogy őt dicséri. Az örökkévalóságban nem igazán van éjjel nappal.


Az ember által még meg nem ismert, kimondhatatlan dolgokat nem lehet szavakkal leírni. A biblia is csak tökéletlen módon tudja érzékeltetni.


Még annyit hozzátennék, hogy az igazán megvilágosult hívő onnan ismerszik meg, hogy nem foglalkozik a mennyel. A mennyel azok szeretnek foglalkozni, akik itt a földön sem tudnak mihez kezdeni magukkal :-))


Freya

2011. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Problem2 ***** válasza:
45%

Mennyország az egy tudat állapot ,ahol az ember "visszanézi" az előző életének jó élményeit.Mikor a mennyországban vagy ,akkor pontosan nem azon a térsíkon vagy ,ahol az Isten.Ergo nem vagy még "benne" Istenben.

Nem tartom logikusnak a bibliában leírt mennyországot ,ahol 1 életed van és mikor meghalsz vagy a pokolba vagy a mennybe kerül.

Fölmész a mennybe oszt ott vagy azt "csá" és várod a "föltámadást".Ez annyira logikátlan és unalmasnak tűnik...

Ezerszer logikusabbnak tartom a reinkarnációt vagyis a lélek fejlődést ,ahol a mennyország egy tudatállapot ,MINT ahogy a pokol is(!).Még a legnagyobb bűnös is "jár" a mennyországba ,mint ahogy egy "szent" is simán "járhat" a pokolban.

Ennek így kell lennie ,ha Isten tényleg a feltétel nélküli szeretetet törvénye szerint cselekszik!:)

Minden lélek azért van e-bolygón ,hogy a lelke fejlődjön és eljusson Istenhez vagy egy másik dimenzióba!

2011. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

A Biblia szavaival:

»Amit szem nem látott, fül nem hallott, és ember szíve meg sem sejtett«, azt készítette el az Isten az Őt szeretőknek.” (1 Kor 2:9).


Ha még nem olvastad, akkor olvasd el a Jelenések könyvéből a 21. fejezetet, ahol a mennyei Jeruzsálemről ír.

2011. szept. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sághegyi Csaba ***** válasza:
80%
A végső állapot az új teremtés lesz, új földdel. Olvasd el a jelenések 21-22-t. De a lényeg ott van, hogy Istennel személyesen még nem találkoztál, nem ismered az érintését. Kérd, hogy jöjjön a szívedbe. Ha már van tapasztalatod a jelenlétének a boldogságáról - na olyan lesz Istennel lenni örökké.
2011. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

A Biblia melyik részéből vetted, hogy folyton csak ezt fogjuk csinálni? Én csak arról tudok, hogy mindig vannak angyalok Isten trónja előtt, akik dicsérik. A meghalt emberek nem angyalok.


Isten szeretetből teremtett minket. Nem unatkozik, hiszen Ő önmagában is boldog. Tehát azért teremtett, mert van terve velünk.


Én abban hiszek, és a beszámolók is ezt erősítik meg, hogy a halál után is "élni" fogunk, hasonlóan, mint most. Csak nem lesz baj és szomorúság, semmiből nem szenvedünk hiányt. És Isten berendezte számunkra az országát rengeteg csodálatos dologgal, amit mi elképzelni sem tudunk. Persze bármikor dicsőíthejtük Őt, mindazért, amit nekünk ad, de szerintem nem mondja meg nekünk, hogy mit csináljunk. Mindenki azt teheti, amihez kedve van.


Szóval ne aggódj, nem fogsz unatkozni a mennyben. Találkozhatsz a barátaiddal, és mindig lesz valami érdekes dolog, amit csinálhatsz!

2011. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kis szelete a mennyből alászálló Jeruzsálem bibliai leírásának:

"Jel 21:21 A tizenkét kapu pedig tizenkét gyöngy; minden egyes kapu egy-egy gyöngyből vala; és a város utcája tiszta arany, olyan mint az átlátszó üveg."

A mostani utcákon (persze nem mindenhol a világban, de pl. Budapesten) minden tele van kosszal, szeméttel, az aszfalt büdös, ronda és kemény, a házakra pedig siralmas ránézni, mert hullik a vakolat. A mennyei Jeruzsálemben viszont az egész utca "tiszta arany", annyira gyönyörű, fényes és csillogó, "mint az átlátszó üveg". A hatalmas városkapuk mind egy-egy óriási gyöngyből vannak kifaragva. Elképzelhetetlen, hogy ez mennyire gyönyörű.

S ahol utcák vannak, ott házak is, otthonok is vannak, vannak szomszédok, közösségek.


Másik dolog: senki nem ismeri annyira a személyiségünket: hogy mit szeretünk legjobban, milyen környezetben szeretünk élni stb., mint maga Isten. Ezt mondta Jézus a tanítványainak:

"Ján 14:2 Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem [volna], megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

Ján 14:3 És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek."

Jézus Krisztus saját maga készítette el mindenkinek személyreszólóan a mennyei otthonát. Ez azt jelenti, hogy pont olyan, amilyet szeretne magának, amitől mindenki úgy érzi majd: ennél jobbat kívánni sem lehetne.


Sok más fontos igazság is szerepel a Bibliában Isten országáról; de a legtömörebben talán Pál apostol fogalmazta meg a Rómaiakhoz írt levélben: "Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm."


Én már itt sem unatkozom; de amikor új ég és új föld lesz, szerintem mindenki alig várja majd, hogy birtokba vehesse és felfedezhesse. :)


(Tp.)

2011. szept. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!