Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Újpogányok! Ti szoktatok...

Újpogányok! Ti szoktatok olyan "istentiszteleteket" tartani, ahova kívülállók is elmehetnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak mindenki számára nyitott alkalmak, pl. kávéházi beszélgetés... De most magukra a vallási szertatásokra vagyok kíváncsi. Vannak egyáltalán ilyen alkalmaitok? Valami olyasmi, mint a keresztény istentisztelet: rendszeres, csoportos és a vallás gyakorlásáról szól? Természetesen azért kérdezem, mert szívesen elmennék egyszer, ha lehetséges lenne!
2011. szept. 3. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki újpogány, az nem így hívja magát, úgyhogy kicsi az esély, hogy erre a kérdésre válaszol Neked. (én nem vagyok az, csak volt szerencsém párhoz...) Mindnek megvan a maga vallási neve. Pl. táltosok, ősmagyar vallásúak stb.

Egyébként szoktak tartani.

2011. szept. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Mi az,hogy újpogány?
2011. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én már találkoztam újpogányokkal (wiccák), és ők így hívták magukat. Meg már itt is olvastam olyan választ, ahol a válaszoló újpogánynak vallotta magát. Úgyhogy szerintem nincs igazad...
2011. szept. 4. 17:19
 4/9 A kérdező kommentje:
11:17 - Google...
2011. szept. 4. 17:25
 5/9 anonim ***** válasza:

11:17


Idáig én is eljutottam...:)

2011. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

Mi az hogy új pogány??

Mért mi lett a régiekkel??

Szerinted a pogány az egy vallás vagy mi??

A pogányt ateista emberekre mondják akik nem hisznek az egyházban. Istenbe hihetnek ugyan meg fölsöbb erőkbe meg ilyenek.. csak nem járnak templomba meg összejövetelekre...

2011. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
teaman, félig igaz, amit írsz, de félig nem. Újpogány vallás például a spiritualizmus vagy a wicca. Vagyis azt eleveníti fel, amilyen vallása volt egy népnek a kereszténység bejövetele előtt. A sámánizmus is ilyen. Szerencsére ma már nem kötelezp kereszténynek lenni, és mindenki olyan hitet találhat magának, amilyenre a lelke éhezik.
2011. szept. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a pogány? Mi lehet az újpogány? *-)


A „pogány” szó a latinban -> paganus jelentése: „vidéken lakó”, falusi. Ebből „pagus” származik a paraszt szavunk. Valószínű már az avar szóhasználatban előfordult valamelyik változata, később átvették egyes szláv nyelvek használói is mind pld a szlovén és a horvát. A szót a honfoglalás kori időktől, a nyugati nemzetek, a katolikusok, többek között a magyar ember vallására, a több isten hívőkre alakítgatta, az eredeti jelentését átformálva, pld a sámán, a nem keresztény, a nem zsidó, a nem mohamedán emberek jellemző gúnyos megkülönböztető elnevezése. A magyar a mindenkori pogány.


Forrás: [link]


Egyébként igen. Vannak olyan események (főként nyáron), amikor hatalmas tábortüzeknél gyűlünk össze és sámán dobkíséret mellett éneklünk. Megemlékezünk a napfordulókról (az őszi most szombaton lesz aktuális), december 21-én hegytetőkön ünnepeljük a fény újjászületését, tábortűz mellett, virrasztással, határokon innen és túl, minden magyar földet átívelő fénylánc keretében.


Ja, és nem vagyok wicca :)

2011. szept. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, nem szombaton, pénteken. Holnap éjjel virrasztunk :)
2011. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!