Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az a gyerek aki születésnél...

Az a gyerek aki születésnél meghal az a mennybe jut?

Figyelt kérdés
Mert úgymond nem tett le semmitsem az asztalra
2011. szept. 5. 14:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

necces...


[link]

2011. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
A megkereszteletlen halottaknak elvileg a pokolba kellene kerülniük, hiszen rajtuk van az eredeti bűn. Mégis az abortuszok áldozatait az aprószentek közé szokták sorolni. A fene se érti. Én józan paraszti ésszel úgy gondolom, hogy ártatlan ember nem bűnhődhet.
2011. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%

Minden gyermek aki úgy halt meg: még nem született meg vagy még nincs "élettudata", azok a mennybe kerülnek.

Meg van írva: Már az előtt ismertelek, mielőtt megszülettél volna(vagy hasonló még én sem tudom pontosan).

Csak akkor "necces" ha már van élettudata a gyereknek és nem fogadja el Jézust, megváltójának.

2011. szept. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
bocs, hogy offolok, de mi van akkor ha valaki meg van keresztelve és nem fogadja el Jézust vagy ha valaki nincs megkeresztelve de elfogadja Jézust, ilyenkor melyik hova kerül?
2011. szept. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%
Ha megismered a menny és pokol valódi, bibliai, nem utólag belemagyarázott jelentését, rájössz, hogy a kérdésed nem jó.
2011. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Sághegyi Csaba ***** válasza:
87%

Isten senkit sem küld a kárhozatba. Megmenteni akar. Mindenki, akinek nem volt lehetősége elutasítani a kegyelmet, az alapból benne van, mert Isten akarata a kegyelem. Nincs olyan kárhozott, aki nem maga utasította volna el Krisztust.


"Engedjétek hozzám a gyerekeket, mert ilyeneké az Isten országa"

2011. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Minden ember a kárhozatba születik. A tudatlanság idejét elnézi Isten, de ez NEM jelenti azt, hogy ők a mennybe kerülnek.
2011. szept. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 eric_one ***** válasza:
73%

Necces.... mondja ezt a nagy parázna egyház.(Jel 17/1-2)

parázna jelentése = szövetségtörő


Isten telve van szeretettel, szentséggel, igazsággal és kegyelemmel. Bármit is tesz, az mindig helyes és jó.. Bár egy újszülött sem ártatlan, az eredendő bűn elhatott mindenkire. A Zsoltárok 51:7-ben Dávid így ír: „Lásd, én bűnben születtem, anyám vétekben fogant engem.” Dávid felismerte, hogy már fogantatásakor bűnös volt.


Mégis a 2.Sámuelben kiderül egy érdekes dolog. Dávid király házasságtörést követett el Betsabéval, amiből gyermekük fogant. Az Úr elküldte Nátán prófétát, hogy tudassa Dáviddal- bűne miatt elveszi tőle a gyermeket, meg fog halni. Dávid reakciója a bánkódás, gyászolás és a gyermekért való imádkozás volt. Azonban amint a gyermek meghalt, Dávid szomorkodása is véget ért. Szolgái meglepve hallották ezt. Így szóltak Dávid királyhoz: „Miért tetted ezt? Amíg élt a gyermek, böjtöltél és sírtál, de amikor meghalt a gyermek, fölkeltél és ettél. Ő így felelt: Amíg a gyermek élt, böjtöltem és sírtam, mert ezt gondoltam: ’Ki tudja, talán könyörül rajtam az Úr, és életben marad a gyermek.’ De most, hogy meghalt, miért böjtöljek? Vissza tudom-e még hozni őt? Én megyek majd őhozzá, de ő nem tér vissza hozzám.” Dávid válasza azt tükrözi, hogy Istennél biztonságban vannak, akik még nem képesek hinni. Azt mondta Dávid, hogy elmegy a gyermekhez, de nem tudja visszahozni. Éppen annyira sokat mondó, hogy Dávidnak ez vigasztalást jelentett. Tehát úgy tűnik, azt mondta ezzel Dávid, hogy találkozik majd a gyermekkel (a mennyben), de nem tudja őt visszahozni.


János lev.

"Azért írok nektek, kedves gyermekeim,

mert Jézus Krisztusért Isten megbocsátotta a bűneiteket."


Isten szeretetébe és irgalmába beleillő dolog lenne, ha Krisztus halálát azok esetében is figyelembe venné, akik nem képesek még hinni. Isten a gyermekek és a szellemi fogyatékkal élők esetében elfogadja Krisztus bűnért kifizetett váltságát, mert ezek az emberek nem képesek megérteni bűnös mivoltukat és azt, hogy szükségük van a Megváltóra

2011. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Én úgy gondolom felesleges és értelmetlen a találgatás, hogy ki kerül a mennybe, és ki nem. Ezt bízzuk az igazságosan ítélőre.


Van itt azonban néhány tévedés a hozzászólásokban amit azért érdemes helyre tenni. Először is nincs eredendő bűn! A bűn a Biblia szerint az önzés, az önmagunkért élés gondolkodásmódja és életformája. Értelemszerűen ezt nem lehet örökölni. Amit öröklünk az a bűn által megrontott emberi természet, vagyis a hajlam a bűnre. A másik tévedés a csecsemőkeresztség megmentő ereje. A Szentírás a tanítványság alapvető kívánalmainak a hitbeli elfogadása alapján hozott, önkéntes választáson alapuló, alámerítéssel történő felnőttkeresztséget hitelesíti. Ez a keresztség - Jézus kijelentése és példaadása szerint - "igazság", amelyet "illik nékünk betöltenünk" (Mt. 3:15; Mt. 28:19). A keresztség cselekedetének belső, lelki tartalma: a régi élet összes bűnének a jelképes "lemosása", vagyis a bűnbocsánat igénylése és elnyerése ezekre nézve. Ezzel együtt a múlt "eltemetése", gyökeres, végleges szakítás vele. A másik döntő eleme a jelképes "feltámadás" egy új, igaz életre, "Isten segítségül hívásával". Az új életben járás mindenkor csak a halálból megelevenítő, hatalmas isteni Lélek által lehetséges (Rm. 6:4-8; Ap. csel. 22:16).


Üdv. Péter

2011. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Sághegyi Csaba ***** válasza:
78%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:20


Nem ismerem a te istened. A tiéd egy habzó szájú szörny. Az enyém pedig az a valaki, aki imádkozott azokért, akik épp megölték...

2011. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!