Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki olvasta már a Tenyeremb...

Valaki olvasta már a Tenyerembe írtam a Nevedet? Mert nagyon érdekel a könyv, de sehol nem találok róla leírást, csak azt tudom, hogy egy apáca életéről szól. Légyszi aki hallott róla vagy már olvasta az írjon!

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én olvastam, többször is. Sőt, egy rokonom közelről ismerte az íróját (az írója is apáca volt és a rokonom is, bár azt hiszem, nem egy rendben, pontosan nem is tudom, honnan ismerik egymást és sajnos már nem tudom megkérdezni :( Mindenesetre mesélt róla.)

Aki írta, a saját életét írta le, más nevekkel. Nem egy irodalmi remekmű, de nagyon meg tud fogni, ha érdekel a téma.

A történet röviden:

Egy lány (az író), úgy érzi, hívást érez Istentől a szerzetességre. Jelentkezik egy zárdába, ott letölti a noviciátus idejét, sok nehézséggel és vívódással. Majd leteszi a fogadalmait először ideiglenesen, dolgozni kezd a rend hivatása szerint ápolóként és éli az apácák nehéz, szabályokkal, imákkal és munkával teli életét. Úgy érzi, megtalálta az útját és leteszi az örökfogadalmat. Majd jön a kommunizmus és a zárdák bezárása, az ő rendjét is feloszlatják, szélnek eresztik a szerzetesnőket. Ő és rendtársai azonban továbbra is azt az életet élik, amire örökfogadalmat tettek, csak most már a zárda falain kívül, a nagyvilágban. Ez ismét sok nehézséget és vívódást okoz, de a lány nem tér le az útról. Aztán jön rendszerváltás és a szerzetesrendek szabadon újraszerveződhetnek, ő is visszatér a zárdába.

Dióhéjban ennyi, persze ez eseményekben dúsabban, ismerősök, barátok, társak életének epizódjaival tarkítva.

Ami személyes tapasztalat: az én rokonom is ugyanezt élte át. Gyermekként gyakran voltam nála és láttam, hogy pont úgy él, mintha zárdában lenne. Eljárt a kórházba dolgozni, de ezn kívül ugyanaz volt a napirendje, ami a zárdában: hajnalban kelt, ima, szerény reggeli, munka, ima, stb. És hihetetlen szeretetet árasztott magából! Nagyon tisztelem azért, amit végigcsinált. És nagyon hiányzik... :'(

2011. szept. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál!:)Találtam egy oldalt, ahogy meglehet rendelni ezt a könyvet.:)Így, hogy leírtad röviden a történetét egyre jobban érdekel ez a könyv.

Szép estét!:)

2011. szept. 7. 20:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Megadnád nekem annak az oldalnak a címét? Ugyanis a saját példányomat nem találom... (ha veszek másikat, biztos egyből meglesz :) )
2011. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia!


[link] én itt találtam egy példányt amit meg is rendeltem,de lehet, hogy ez volt az utolsó, mert a kiírásban azt olvastam, hogy nincs több.:(

Remélem hamar megtalálod a tied vagy ha nem akkor beírod a google-ba a címét és biztos meglehet rendelni máshol is. Még egyszer köszi a leírást.:)

2011. szept. 7. 23:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszi, majd keresgélek még akkor :)

Végülis nem sürgős, mivel olvastam már, csak szeretném, ha meglenne :)

2011. szept. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én olvastam, szerintem nagyon jó, és úgy ír le mindent ahogy van és volt...

Az ember elolvassa és kedvet kap az apáca életre :D

2011. dec. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, azóta biztosan elolvastad, hogy tetszett? :)

(Első voltam)

2012. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, tényleg nagyon jó könyv.:)

2013. jan. 12. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!