Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolják a keresztények...

Miért gondolják a keresztények h övék az igaz hit?

Figyelt kérdés
Nem kötekedni, mocskolódni akarok vagy hasonlók. Nem tartozok semmilyen valláshoz. Ateista vagyok. Érdekelne miért hiszik a keresztények (vagy akár az összes többi vallás) igazabbnak, magukat a többieknél. Olyan dolgokról állítják (más vallásokkal együtt) h megtörténtek, léteznek (isten) melyeket semmivel se lehet bizonyítani, ezért számomra magától értetődő h nincs, nem létezik. Mégis az összes vallás állítja h amiben ők hisznek az létezik, és úgy van. Miért lenne igazabb, jobb az egyik mint a másik? Mire fel? Azért a keresztényeket emeltem ki, mert itt Magyarországon nyilván nem a taoistákról, vagy hindukról fogom ezt kérdezni.
2011. szept. 12. 01:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Nem kukacoskodásból mondom, de ez a hit lényege. Minden hívő azt gondolja, hogy az ő hite az igaz. Ha kételkedik, akkor már nem hívő.


Végső soron az ateizmus is egy hit. Isten nemléte ugyanúgy nem bizonyított, mint a léte. Nirvána, reinkarnáció dettó.

2011. szept. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Sőt, továbbmegyek: a tudományos bizonyítékok is hiten alapulnak. Van egy axiómarendszerük, amire építkeznek. Arra helyesen, ez igaz.


De ha kiderülne, hogy ez a világ csupán egy intenzív álom, azt is sutba dobhatnánk. Az pedig megint hit kérdése, hogy ez a létállapotunk tényleges valóság-e, vagy sem.

2011. szept. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!


Elnézésedet kérem, de most nem tudok részletes választ adni.

Inkább javaslom, hogy nézelődj ebben a kategóriában a kérdések között, sok választ fogsz találni az általad feltett kérdésre; ill. megismerheted egy kicsit, hogy hogyan gondolkodnak és élnek a hívő keresztények, miben hisznek, mire alapozzák a hitüket.

Egy mondatban összefoglalva: A Biblia kinyilatkoztatásaira és személyes, belső meggyőződésre, tapasztalatokra, élményekre alapozunk; a hitünk, a meggyőződésünk, a tudásunk pedig nem igényel tudományos bizonyítékokat, mert ezek /pl. Isten léte/ a tudomány eszközeivel nem is bizonyíthatók, de nem is cáfolhatók.


Bár más témájú kérdés, de ajánlom szíves figyelmedbe az ottani válaszokat, különösen a 09-11 14:55-öst, amely érinti a kérdésedet is. /Remélem, a szerzője nem bánja, hogy hivatkozom rá. :) /


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. szept. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Hog hinne valaki,ha nem hiszi, hogy az ő hite igaz? Akkor már nem hisz. Logikai butaságot kérdezel.

Te is hiszel, azt hiszed, hogy nincs isten.és ebben biztos vagy. Az hiszed, hogy ez az igaz és nem a vallások.

Te is azt hiszed, hogy te tudod az igazságot és nem a vallások. :)

2011. szept. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

A többiek nevében nem nyilatkozom de én azért tudom hogy a keresztény hit az igazi mert már sokszor megtapasztaltam Isten jelenlétét. Ha ilyen történik valakivel az többet nem kétkedik.

De ettől még igaznak tartom a muzulmán a zsidó és a hindu hitet is. Sőt a többiben se vagyok biztos, pl. elképzelhetőnek tartom hogy buddhisták meditációval hasonló eredményre jussanak mint a keresztények a belső imával.

2011. szept. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

A hit lényege, hogy valamiről, ami nem mérhető, nem bizonyítható (legfeljebb úgymond érezhető :)), de elég jól dogmatizált (Biblia, egyházi irányelvek, Korán, Tóra, Zend Avesta, Kodzsiki, védák, pitakák, gyurok, satöbbik) elfogadjuk teljesen, hogy igaz. Ennek nem kéne automatikusan azzal járnia, hogy "A többi viszont nettó hazugság, tehát aki vallja/terjeszti, az egy büdös hitetlen, és jól le kell vágni a fejét", viszont mert több helyen van ellentmondás a különféle vallások tanai között, mégiscsak ez lesz.


Én pl. katolikus vagyok, és úgy járok el, hogy a mi értelmezésünk egy istenkép, egy lehetőség a valóság "megfogására". És a többi is az. Nekem egyszerűen tetszik az emberi életutat és kínszenvedést bevállalt Teremtő, aki megmutatja, hogy lehet egymáshoz szeretettel is közeledni.

2011. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Sághegyi Csaba ***** válasza:
72%
Meg vagyok győződve róla bizonyos okok miatt. Elmondom mindenkinek, mit hiszek, és aki nyitott, annak bővebben is kifejtem. Ez nem gőg, ahogy neked sem gőg azt hinni apádról, hogy ő az igazi apád. Ezt hiszed, mert ők mondják neked, tudni nem tudhatod, mert nem nézted végig a fogantatásod :DDDD Vicc volt :)
2011. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%
Miféle keresztény az, aki nincs meggyőződve arról, hogy amit hisz, az igaz?
2011. szept. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
60%

Jézus Krisztusban való hit mindenkinek megadatik .Mint ahogy nemcsak a zsidóknak ama időkben hanem a pogányoknak is.Isten megteremté az embert ....

"Mert az elsőkből lehetnek az utolsók és az utolsókból az elsők."

Mivel pedig saját akaratodból dönthetsz ,ezért magad döntöd el az életedet is.A halál pedig úrrá lesz rajtad ha akarod ha nem.De Jézus Krisztus által ,amelyet hitedből akarsz vallani hogy követed őt,megadatott neked is hogy örök életed legyen őáltala.Ezt is választhatod.

2011. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"Hog hinne valaki,ha nem hiszi, hogy az ő hite igaz? Akkor már nem hisz. Logikai butaságot kérdezel.

Te is hiszel, azt hiszed, hogy nincs isten.és ebben biztos vagy. Az hiszed, hogy ez az igaz és nem a vallások.

Te is azt hiszed, hogy te tudod az igazságot és nem a vallások. :)"


Én abban hiszek h nincs isten. Hogy miért? Mert annyi vallás létezett már, és létezik ma is, saját istennel/istenekkel, hitrendszerrel, és mindnek megvannak a saját érvei. Minden kornak megvannak a maga vallásai, úgy mint ahogy az előttünk élőknek is megvoltak (gondolok itt pl az ókorra). A saját korukban ők is azt hitték, hogy amiben hisznek az úgy is van, és mégis eltűntek. A kereszténység se különb, vagy akár muzulmán hit, vagy a hinduizmus. Majd jönnek új vallások, új istenekkel, és ugyan úgy el fognak tűnni. Szóval ha már logikáról beszélünk, akkor számomra logikusabb h nincs isten, mint az h ennyi féle vallás közül, lenne egy, amely igaz, ellentétben a többivel. Én nem állítom h én tudom az igazságot, de logikusan végig gondolva én erre a következtetésre jutottam. Off: kereszténységgel kapcsolatban is lehetne nagyon sok érvek felhozni h az egész vallás egy mesterségesen megalkotott dolog, mely az emberek irányítására/megfélemlítésére/féken tartására keletkezett. Ugyanakkor ott az intelligens tervezés elmélete, vagy azok a legelső keresztény freskók melyeken valamelyik "szent" egy "űrhajóban" repül... Butaságnak hangzik, és nem akarok állást foglalni semmi mellett, de nagyon sok dolog van ami megingatja mindezt. A muzulmán vallás szintén. Egy embertől ered. Ennyi erővel bárki létrehozhat ma is egy olyan vallást, amiben lehet h évszázadok múlva emberek milliói fognak hinni. (lásd: Szcientológiai "egyház")

2011. szept. 12. 13:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!