Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért 6000 éves a Föld a...

Miért 6000 éves a Föld a keresztények szerint?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy a keresztények szerint 6000 éves a Föld. (Remélem, ez nem nagy butaság, és tényleg így gondolják.)


Azt szeretném megtudni, hogy ennek indoklása hol található a Bibliában.


2011. okt. 27. 08:38
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
49%
Mert hülyeség (Vagy az info vagy ők)
2011. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
20%
Minden csak hit kérdése...
2011. okt. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Engem nem az ilyen "infók" (=vélemények) érdekelnek, hanem az, hogy ők ezt honnan gondolják, vagyis, hogy hol szerepel erre vonatkozó szöveg a Bibliában.
2011. okt. 27. 08:56
 4/42 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


A Szentírás nem a Föld koráról írja a 6000 évet, hanem a Teremtésről és az életről itt a Földön, még pontosabban fogalmazva Ádám életkorát alapul véve jön ki a kb. 6000 év. A Biblia ugyanis Ádámtól kezdve végig megadja az életkorokat. A kiindulópont, ahonnan vissza lehet számolni Nabukodonozor trónralépése, ami ie. 605 szeptember 7-én volt, ez csillagászatilag pontosan meghatározható. Innen a nemzetségtáblák alapján pontosan vissza lehet számolni egészen Ádámig, sőt a Biblia még nagyobb intervallumokat is megad, hogy ellenőrizhető legyen az eseménylánc.


Persze sokan kételkednek Ádám valós létezésében, de ha azt vesszük, hogy a próféták és maga Jézus Krisztus is valós személyként utal rá, valamint a bűnt és a halált a Szentírás egyértelműen Ádám bűnének következményeként aposztrofálja, akkor azt kell mondanunk, hogy aki tagadja Ádám valós létét, az magát a Megváltás értelmét és tényét tagadja, ami a kereszténység alapja.


Üdv. Péter

2011. okt. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim válasza:
58%
egész pontosan 5772 éve, és a zsidók szerint.
2011. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Értem...


De ettől függetlenül is, a Teremtés kezdete még lehet egy jóval korábbi időpont is, ezek szerint, mivel nem csupán az ember megjelenésével kezdődött az élet sem a Földön.

2011. okt. 27. 09:04
 7/42 anonim ***** válasza:
27%

Szia!


Tetszik, hogy értelmesen állsz hozzá a kérdéshez, bár minden kérdező ilyen lenne. Javaslom, hogy olvasd el a Biblia első három fejezetét és megérted, hogy miért nem lehet.


A Szentírás ugyanis határozottan állást foglal abban a kérdésben, hogy a Teremtés 6 nap alatt történt, és az ember a hatodik napon lett megalkotva. Vagyis az élet a Földön csupán néhány nappal Ádám előtt jelent meg. A Teremtés emlékünnepeként az Isten megszentelte a 7. napot, a szombatot. A halál pedig Ádám bűnének a következményeként jelent meg a Földön.


Üdv. Péter

2011. okt. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
41%

Kivéve ha a teremtési napokat a bibliában nem 24 órásnak értjük, amire a Biblia sehol sem ad konkrét utasítást.

Arra viszont van bizonyíték, hogy a "nap" szó (mint időtartam), nem mindig a 24 órás értelemben szerepel benne. Többek között a Teremtési beszámoló után az összes teremtési napról együttesen, mint (egy) "napról" beszél a Biblia.

2011. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is olvastam, viszont úgy emlékszem, Jézus is azt mondta, hogy "holnap eljövök". (Most nem pontosan idézem, és ezért elnézést kérek.) És mégsem szó szerint másnap jött (vagyis jön) el. Tehát, csak arra szeretnék kilyukadni, hogy végülis meglehet, hogy nem feltétlenül kell megfejteni azt, ami le van írva.


A kérdést egyébként nem azért tettem fel, mert a keresztények ezen hitével lenne bármi "bajom", igazából csak a kreacionisták miatt. Csak őket nem értem, mert néha már nagyon erőltetett, ahogy próbálják "ráerőszakolni" az evolúciót a 6000 éves teremtésre, és hasonlók. Néha úgy tűnik, mintha azért gyűjtenék a bizonyítékokat, hogy egyáltalán hinni tudjanak. De ez lehet, hogy csak számomra tűnik így.

2011. okt. 27. 09:31
 10/42 anonim ***** válasza:
47%

"Arra viszont van bizonyíték, hogy a "nap" szó (mint időtartam), nem mindig a 24 órás értelemben szerepel benne. Többek között a Teremtési beszámoló után az összes teremtési napról együttesen, mint (egy) "napról" beszél a Biblia."


Ezt már többször is olvastam, és a következőre jutottam:


1. Ha Isten tényleg néhány nappal Ádám "megalkotása" előtt teremtette a világot, aki a számítások szerint mintegy 6000 évvel ezelőtt élt, akkor mivel magyarázzuk a dinoszauruszcsontokat, a több százmillió éves kövületeket, és azt, amit eddig az egyes földrészek, tájegységek stb. kialakulásáról a tudósok megállapítottak?


2. Ha nem 24 órában értendő a nap, akkor talán több millió évben is? Istennek miért lenne szüksége több vagy több száz millió évekre, hogy megteremtse az univerzumot?

2011. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!