Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztény vagy, miért nem...

Ha keresztény vagy, miért nem jársz templomba?

Figyelt kérdés

Sokan állítják magukról, hogy keresztények (keresztyének)és nagyon ritkán, vagy szinte soha nem járnak oda, ahol a keresztények imádják Istent.

A Biblia tanítás szerint a keresztény élet a z új szövetség népe tagjaként zajlik.


2011. szept. 12. 11:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Valaki csak azért keresztény mert korábban megkeresztelték vagyis rá erőltették. És ha olyan a család aki ezzel nem foglalkozik akkor pont ezért nem jár templomba. Én megvagyok keresztelve ugyan de ateista vagyok nem hiszek istenben egyáltalán, nagyim időnként fárasztott azzal hogy miért nem járok el velük templomba én kerekperec megmondtam neki hogy ezért meg ezért és aztán beletörődött.
2011. szept. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindenkit megkeresztelnek kiskorában csak azért, mert a környezet felől ez az elvárás, de a továbbiakban nem akarják keresztényként nevelni a gyereket. Ezért van sok megkeresztelt ember, de csak kevesen, akik gyakorolják is a vallásukat.
2011. szept. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanúgy gondolkozom mint az első válaszoló.
2011. szept. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%
Én Istenben hiszek. Az egyházban nem.
2011. szept. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Az egyházban a keresztények sem hisznek :)

A hitvallás szerint egyházat hisznek, nem egyházban.


Úgy értetted, hogy hiszem valamiféle Istenben, de nem vagy keresztény?

2011. szept. 12. 12:23
 6/37 A kérdező kommentje:

"Valaki csak azért keresztény mert korábban megkeresztelték vagyis rá erőltették. És ha olyan a család aki ezzel nem foglalkozik akkor pont ezért nem jár templomba. Én megvagyok keresztelve ugyan de ateista vagyok nem hiszek istenben egyáltalán, nagyim időnként fárasztott azzal hogy miért nem járok el velük templomba én kerekperec megmondtam neki hogy ezért meg ezért és aztán beletörődött."


Nem azokra gondoltam, akiket megkereszteltek, de csak szokásból, aztán meg nem is gondolták komolyan. Ők nem állítják magukról, hogy keresztények.

Azokra gondolok, akik magukat kereszténynek mondják, mégsem járnak...


(Bár a felvetésed is érdekes téma...)

2011. szept. 12. 12:31
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokaknak nem jelent sokat a vallás, ezért könnyű szívvel állítják, hogy keresztények anélkül, hogy igazán gyakorolnál a vallást.
2011. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
92%

Én hiszek Istenben, de nem járok templomba.

Hiszek abban, hogy a világon van egy nagyobb erő, aki nagyobb és hatalmasabb, mint az ember.

Őt nevezem Istennek.

De nekem nincs szükségem arra, hogy templomba menjek.

Nem ezért, mert ellenszenves a templom, hanem egyszerűen nem érzem szükségét a miséknek.

2011. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
43%
kedves kerdezo jehova tanuja vagy ugye?
2011. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:04


Ha ateistának tartod magad akkor miért nem jelentkezel ki abból a vallásból , amelyikbe megkereszteltek.


Te a népszámlálásnál arra a kérdésre, hogy fogsz válaszolni: "Melyik vallási felekezethez tartozónak érzi megát?" A) megmondod, hogy minek kereszteltek meg vagy B) ateista vagyok vagy C) nem akarsz válaszolni?


Üdv: Bea

2011. szept. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!