Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi jut eszedbe a "vágy" szóról?

Mi jut eszedbe a "vágy" szóról?

Figyelt kérdés
Többet is írhatsz.
2011. szept. 12. 20:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

1János 2:15-17 ezt írja

Ne szeressétek a világot, se a világban levő dolgokat. Ha valaki a világot szereti, nincs meg benne az Atya szeretete; mert mindaz, ami a világban van — a test kívánsága, a szem kívánsága és az életben birtokolt javak látványos fitogtatása —, nem az Atyától származik, hanem a világtól származik. Azonkívül a világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.


Nekem ez jutott eszembe: Bea

2011. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Dugás
2011. szept. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 kassandra87 ***** válasza:
Szerelem , szenvedély.:D
2011. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
5-st szeretnék kapni matekbol.
2011. szept. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

11,19

Akkor én nem értek egyet Jánossal. Mert: Mi Isten? Minden. Ő mindenhol ott van, mindent ő teremtett, mindenben benne van. ha nem szereted a világot úgy ahogy van, nem szereted Istent sem. Szerintem szeretni kell, csak nem szabad kötődni hozzá, és ez itt a lényeg. A vágy kötődéssel jár. Az isteni szeretet nem.

2011. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Utolsó: a filozófiád jó, de a Biblia amikor a világról beszél NEM a teremtett világról (azt teremtésnek, teremtett világnak nevezi) hanem a világias szellemről beszél, a nyerészkedésről, az egoizmusról, a mókuskerékről ami szépen felőröl mindent. A politikáról a sztárokról a csillogásról. Ennek a világnak az ura a Sátán és nem a teremtett világé.

János nem úgy érti, hogy ne szeresd az embereket, az erdőket, a hegyeket, az ételt és az italt (hiszen azok mind Istentől jönnek), hanem ezeket a világi dolgokat, amik viszont nem.

2011. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Aha, értem.
2011. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kecském.
2011. szept. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!