Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény csak kereszténnyel...

Keresztény csak kereszténnyel járhat?

Figyelt kérdés
A 2. Kérdés: én nem vagyok keresztény csak hívő. Akkor most nekem is csak kereszténnyel vagy hívővel lehet parkapcsolatom? Ügye nem???
2011. szept. 14. 20:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Nem, téged nem kötnek az egyház szabályai, a saját szabályaid szerint élhetsz.
2011. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Furák ezek a szabályok. Légy azzal, akibe szerelmes vagy ;)
2011. szept. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Azzal jársz akivel akarsz, de egyházi esküvőhöz a másik félnek meg kell keresztelkedni, vagy neked kell belépni az ő vallásába...
2011. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló! Te vagy az ördög?

A másik, hogy az egyház nem érdekel, az érdekel, ami van a bibliában!

2011. szept. 14. 20:26
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Azzal jársz, akivel akarsz, azért szokták mondani, hogy jobb megmaradni a saját vallásodon belül, mert egy keresztény ember ékrendje általában egy másik keresztényével illik össze a legjobban. Így kevesebb konfliktus lesz, pl. hogy milyen esküvő legyen, mire neveljétek a gyereket stb.
2011. szept. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

"A másik, hogy az egyház nem érdekel, az érdekel, ami van a bibliában!"


1Kor 11,22 - Nincs otthonotok evésre-ivásra? Vagy megvetitek Isten egyházát, és megszégyenítitek a szegényeket? Mit mondjak nektek? Dicsérjelek? Ezért nem dicsérlek benneteket.


Ezt írja a Biblia. Nem dicsér téged.

2011. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat nem úgy értettem na!
2011. szept. 14. 20:37
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt Te döntöd el, hogy kivel jársz. De Isten nem akarja, hogy hívő hitetlennel járjon. Nem fog ráderőszakolni egy hívő barátot vagy barátnőt, de a Te érdekedben nem akarja, hogy felemás kapcsolatban élj. Erről van szó az 1Korintusban.
2011. szept. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Amúgy, Isten egyházának nem a gyülekezetek felelnek meg leginkább? Tudod, ahol nem szinaranybol meg balvanyokbol van a hit.
2011. szept. 14. 20:40
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ef 3,21 - legyen dicsőség az Egyházban és Jézus Krisztusban minden nemzedéken át, örökkön-örökké! Amen.


Ezt is írja a Biblia.

2011. szept. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!