Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy Református Lelkésznek...

Egy Református Lelkésznek csak Református Lelkész lehet a házastársa? Lent.

Figyelt kérdés
Az én kis városomban és a környéken minden Református Lelkésznek Református Lelkész a házastársa. Ez csak az én városomban és környékén van jelen, vagy az ország többi részein is? Egy Református Lelkésznek lehet pl. egy könyvelő is a házastársa? Hogy van ez? Vagy csak nekem tűnt fel ez a dolog? :)
2011. szept. 19. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Kisbetű!!!!!!!
2011. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy...
2011. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak sokan a teológián találják meg a párjukat, ezért van sok lelkész házaspár.
2011. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak így lehet. Ahogy előttem is mondták, van, hogy az egyetemen megszeretik egymást, vagy esetleg egyházi körökből ismerik egymást... Az én édesapám református lelkész, Anya meg tanítónő. :)
2011. szept. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 izidorkata ***** válasza:
36%
Lehet e egy Református lelkésznek más vallású a felesége?
2012. márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
izidorkata - igen, lehet. Abban az esetben, ha a református lelkész csak névleg református lelkész, azaz valójában hitetlen. Amennyiben komolyan veszi a hitét, akkor kizárt, hogy egy hamis vallásút elvegyen.
2012. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szappyka válasza:
Más vallású nem lehet. Benne van az egyházi törvénykönyvben. Csak református, vagy max evangélikus.
2014. dec. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!