Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtartjátok a tízparancsolatot?

Megtartjátok a tízparancsolatot?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A keresztény hívők többsége igen :)

én nem vagyok keresztény csak hívő és betartom :)

2011. szept. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A szombatot is?
2011. szept. 19. 16:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Lássuk pontonként:


1. Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!

Hát ezt talán nem tartom be, mert ez így konkrétan olyan megfoghatatlan, viszont az ellenkezőjét sem teszem.


2. Isten nevét hiába ne vedd!

Nos, ha mégis hiába veszem, akkor eszembe jut e parancs. Vagy ha mást hallok, hogy hiába veszi, akkor figyelmeztetem. :-)


3. Az Úr napját szenteld meg!

Vagyis vasárnap no meló, csak láblógatás és mise és evés. Nem, nem tartom be, de valamelyest azért visszább veszek, viszont templomba nem járok.


4. Atyádat és anyádat tiszteld!

Atyám elhagyott minket kölyökkoromban, anyám meg kibírhatatlan dirigátor. De úgy tűnik tisztelem, mert kénytelen vagyok tűrni, vagyis általában szó nélkül tűröm.


5. Ne ölj!

A szúnyogok, kukacok, hernyók azok, akiket megölök, de más lényt és embert nem.


6. Ne paráználkodj!

Nem paráználkodok, még életem párját sem találtam meg, de még így is hót hűséges vagyok hozzá, mert hülyékkel nem állok szóba paráználkodni meg főleg nem fogok velük. :-)


7. Ne lopj!

Azt sem szoktam. Ha mégis, az jelentéktelen. Tehát nem hazsonszerzés a cél, hanem emlékképzés. Pl mozaikkő gyógyfürdőből...


8. Ne hazudj,mások becsületében kárt ne tégy!

Öszinteségpárti vagyok....


9. Felebarátod házastársát ne kívánd!

Már csak a saját érdekemben sem kívánom, mert különben tőlem is elkívánhatnák majd...


10. Mások tulajdonát ne kívánd!

Hát nem vagyok egy irigy típus...


Összegés:

2 db parancsot nem tartok be tudatosan.

2 db másikat meg nem tudok betartani ill. lazán veszek.

6 db paranccsal meg úgy vagyok, hogy teljes betartásukra törekszem, vagy betartom. De csak az egyikről jut eszembe, hogy parancs, a többi alap az elmémben...

2011. szept. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 dag ***** válasza:

Igen!

Már most is megszegtem egyet! 8-as!

2011. szept. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem voltam körűltekintő. Nem az emberek által átírt tízparancsolat, hanem Isten parancsolatai érdekelnének.


1: Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.


2: Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.


3: Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi.


4: Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.

Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;

De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, a ki a te kapuidon belől van;

Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.


5: Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, a melyet az Úr a te Istened ád te néked.


6: Ne ölj.


7: Ne paráználkodjál.


8: Ne lopj.


9: Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.


10: Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, a mi a te felebarátodé.

2011. szept. 19. 17:55
 6/12 yuda ***** válasza:
100%

Katolikusok szerinti tízparancsolatot már leírta valaki, én megteszem akkor a bibliából :)

Picit más, egyet levonni, egyet hozzátenni, de nem csodálkozom, hogy éppen az Isten ábrázolást kivették belőle-nem véletlenül :D

-és beletették a "hazugságot"..eredetiben azért nem egészen ugyanaz :D

Akinek van füle hallja! :D



1....Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem!


2.Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat...


3.Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd...


4.Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt....


Ez a négy volt az Isten felé irányuló és most jön hat ami embertársak felé:


5.

Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön. . .


6.

Ne ölj!


7.

Ne paráználkodjál!


8.

Ne lopj!


9.

Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot!


10.

Ne kivánd a te felebarátodnak házát. Ne kivánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, se semmit, ami a te felebarátodé!


Nem gondolnám, hogy ezt valaki csak úgy elhatároza és betartja.

Ha meg lehetne tenni csak úgy, akkor nem lett volna szükség egy új szövetségre- ha ez a régi tökéletes lett volna önmagában.

meg kellett történnie a megváltásnak és hitből megtérni,újjászületni, megigazulni és hitből már meg lehet tartani ezt is :)

Így viszont már Isten kegyelméből van!

Nem ugyanaz!


Utóiratként megemlítem újra amit leírt a katolikus:

2. parancsolat bárminemű Isteni ábrázolás-ez kifejezett tiltás!


9. Nem szimpla hazugságról ír a biblia, hanem valaki ellen irányuló hazugság. Olyan hazugság, amiből valakinek kifejezett kára lesz.

2011. szept. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy létezik olyan ember, aki betartaná mind a tízet.


Ahhoz előbb meg is kéne ismerni azokat.


A Mária rádióban hangzott el Dér Katalin műsorában egy eléggé megdöbbentő rész a 8. parancsolatról.

Ide feltettem:

[link]


Nagyon izgalmas fél óra.

2011. szept. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs az az ember, aki igazán betartaná, de törekszünk rá.
2011. szept. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Melyik az a pont, amit nem lehet, vagy nem akarjátok betartani? Mondanátok esetleg az 'életből' is egy példát?
2011. szept. 20. 21:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Nincs bűntelen közülünk. Ha Jézussal vagyok és Ő is velem , mindig figyelmeztet a lelkemben és bűnbánatot tartok .Csak vele lehet,(a megváltóval ) betartani.
2011. szept. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!