Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "nagy figyelmeztetés próféci...

A "nagy figyelmeztetés próféciák" mit prófétálnak?

Figyelt kérdés

Több különböző ilyen próféciát olvastam, de konkrétan semmit nem prófétálnak meg.


Mindenhol csak arról írnak, hogy ekkor, meg akkor nagy figyelmeztetés, és majd jön Krisztus.


Azt, hogy Krisztus másodszor is eljön, azt nem kell már prófétálni, hiszen aki olvassa a bibliát, az tudja, és aki Krisztust követi az várja!


A napot, az órát senki sem tudja, csak az Atya.


Megtudott valaki ezekből a próféciákból valami konkrétat?


2011. szept. 20. 10:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, amit az Evangéliumokból ne tudnánk.
2011. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%

Én elolvastam nagyjából minden ilyen próféciát.

Nézd meg ezt az oldalt:

[link]


Ezek szerint a próféciák szerint kb. egy éven belül (ahogy írtad a napot és az órát nem tudjuk) elsötétül a nap, vérré válik a hold, és az emberek azt fogják hinni hogy ez a világ vége. De valójában csak annyi fog történni, hogy egyszerre mindenkit megérint a Szentlélek. Meglátják magukat úgy ahogy Isten is látja őket. Nagyon sokan fognak megtérni. A saját bűneik látványa miatt viszont néhányan szörnyet fognak halni. Akik viszont megtértek, azok örülni fognak, mert ők Jézust fogják látni. Ezek az emberek teljesen meg fognak újulni lelkileg.

Sok más eseményt is megjövendölnek, például 2012 vége felé kezdődik a nagy szorongattatás, a nagy figyelmeztetés után nem sokkal hatalomra kerül az antikrisztus, stb... Nem sokkal később pedig egy nagyon boldog új korszak jön amikor az emberek mind békében és szeretetben fognak élni.

Mi érdekel pontosan?

2011. szept. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

"2012 vége felé kezdődik a nagy szorongattatás"


Ez olyan, mint a Maya világvége?

2011. szept. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem olyan. A Maya világvége világvége ez meg csak korszakváltás. Mondjuk egyes helyeken lehet hogy azt fogják hinni hogy ez a világvége a súlyossága miatt.
2011. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Éppen az elöbbi kérdéshez linkeltem be egy webcimet, ugygondolom neked is jolesz:


[link]


Itt ha leljebb görgetsz, ott lesz a Jelenések könyvéröl egy sorozat, amelynek a hanganyagait letöltheted ingyenesen, és meghallgathatod hogy Isten miket nyilatkoztatott ki nekünk embereknek az i.sz. I. szàzad màsodik felében.


Egy kicsit azonban helyesbiteném az elözö hozzàszolàst ha szabad: Az antikrisztus nem konkrétan egy személyt jelent. Hanem egy adott hatalmat, eszmét. (1Jàn 4,1-3)Màr eleve az "Anti" görög kifejezés is kétértelmü, ugyanis az nem csak annyit jelent hogy "ellen" hanem annyit is hogy "helyett" Tehàt egy olyan dologrol van szo, aki ugy szol Krisztus ellen, hogy közbe a helyébe teszi magàt.


2012-nek pedig nincs köze Krisztushoz, gondolom ezt nem kell részletezni :-)


^^

2011. szept. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Sághegyi Csaba ***** válasza:

"A Maya világvége világvége ez meg csak korszakváltás."


Túrót! :D A maja naptárnak egyszerűen ott a vége, nem csináltak többet. Teljesen más időszámítást alkalmaztak, mint a mi Julián/Gergely naptárunk. Ha valaki komolyan veszi ezt a 2012-őt, a mi szilvesztereinknél miért nem kapott frászt? A kettő ugyanaz.

2011. szept. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:23


Antikrisztusról, mint egy személyről nincs szó a Bibliában, mint ahogy egy új korszakról sem. Mivel új földet és új eget várunk az Ő ígérete szerint. Dánielnél is a nagy kő szétzúzása után sincs új korszak, a szobrot semmivé tette, és lett nagy heggyé.


A válasz megírásának időpontja: ma 17:07


Köszönöm a válaszod!

Meghallgattam már a Jelenések könyvének több, mint 40 részes sorozatát, némelyeket többször is. Viszont nem emlékszem, hogy biblikus lenne, hogy a vég idején nagy figyelmeztetések lennének, melyeket szóról szóra komolyan kellene vennünk. Belenéztem az úgynevezett nagy figyelmeztetésekbe, de nagyon távolinak tűnt Krisztus "stílusától". Akik az ő juhai, azok meghallják az ő szavát és követik őt.


Nekem ezek a figyelmeztetések a közel sem biblikus maya féle utolsó nap közeledtének tömeghisztériájához vezetném vissza, ugyanis azon kívűl, hogy húha, nagyon itt az utolsó nap, azon kívűl nem mond semmit. Ha megnézünk egy bibliai próféciát, legyen az Dánieltől, vagy Krisztustól nincs egyetlen egy szó sem, ami felesleges ömlengés lenne, minden szavára egy előadást lehetne tartani. Ezek meg csak szószátyár hablatyolásnak tűnnek.

Maga az alapigazság, hogy a vég idejében élünk, és bizony akár nagyon közel is lehet már Krisztus eljövetelének ama nagy napja, ez valós, de minden más csak kovász.


Például a Jelenések könyvéből lehetne példát hozni, hogy ezek az úgynevezett nagy figyelmeztetéseknek be kell következniük?

2011. szept. 20. 21:17
 8/21 anonim ***** válasza:

Szia!


17:07 vagyok ^^ Nagyon szivesen


Az a több mint 40 részes sorozat valoszinü ennek a sorozatnak a rövidebb vàltozata :-) Valoszinü erre gondoltàl: [link]


Én biblikusnak tartom mert egyrészet a szimbolumok azonositàsàt magàbol a Bibliàbol veszik az elöadok, onnan következtetnek, nem pedig sajàt okoskodàsbol mint ahogy sajnos egyesek emberek teszik.


Tovàbbà korunkra is fontos üzenetek bontakoznak ki, példàul szo esik a Végsö Nagy Evangéliumhirdetésröl, amelyröl màr Jézus is beszélt (Màté 24,15) Aminek egyik következményéröl màr Ésaiàs is profétàlt:


"Lészen az utolsó időkben, hogy erősen fog állani az Úr házának hegye, hegyeknek felette, és magasabb lészen a halmoknál, és özönleni fognak hozzá minden pogányok És eljönnek sok népek, mondván: Jertek menjünk fel az Úr hegyére, Jákób Istenének házához, hogy megtanítson minket az Ő útaira, és mi járjunk az Ő ösvényein, mert tanítás Sionból jő, és Jeruzsálemből az Úrnak beszéde" (Ésa 2,2-3)


Tovàbbà emlitést tesznek arra vonatkozoan, hogy a földi történelem végén milyen szerepet kapnak majd az europai orszàgok, vagy az Amerikai Egyesült àllamok.


Természetesen azonban ez az én meglàtàsom, nem szükséges màsnak is igy gondolni :-) Hallottam màr egy pàr Jelenések könyve magyaràzatot, de én ezt tudtam a legjobban összeegyeztetni a Bibliàval. ^^


Kedves kérdezö, bàrhogy is legyen, sok sikert kivànok neked a Bibliai proféciàk, és ugy àltalàban a Szentiràs tanulmànyozàsàban!

2011. szept. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ja, és mégvalami >_____<


Feltetted ezt a kérdést:


"Például a Jelenések könyvéből lehetne példát hozni, hogy ezek az úgynevezett nagy figyelmeztetéseknek be kell következniük?"


Itt pontosan mire gondoltàl? :-) Maga a könyv elején van egy bizonysàg miszerint ezeknek a jövendöléseknek be kell következniük:


"Jézus Krisztus kijelentése, a melyet adott néki az Isten, hogy megmutassa az ő szolgáinak, a miknek meg kell lenniök hamar: Ő pedig elküldvén azt az ő angyala által, megjelenté az ő szolgájának Jánosnak A ki bizonyságot tett az Isten beszédéről és Jézus Krisztus bizonyságtételéről, mindenről, a mit látott. Boldog, a ki olvassa, és a kik hallgatják e prófétálásnak beszédeit, és megtartják azokat, a melyek megírattak abban; mert az idő közel van (Jel 1,1-3)


Vagy esetleg valami màsra gondoltàl ? O_o

2011. szept. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló! Nagyon elbeszélünk egymás mellett. A kérdésem nem a Jelenések könyvére vonatkozott, mint nagy figyelmeztetésre, hanem például ezen az oldalon is mostanában elterjedt Máriai "kinyilatkoztatásokra" gondoltam, melyeknek szerintem nem biblikusak.


Csak megjegyzésképpen az általad ajánlott 26 részes a rövidített változat a 40 valahány részeshez képest, de hallgattam egy Hetednapi Adventista előadássorozatot is, mely kb 60 részes volt. Ők a Keresztény Advent Közösségtől néhány vonatkozásban eltérnek a Reisinger János által előadott magyarázattól.

2011. szept. 21. 08:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!