Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a kedvenc bibliai szereplőd?

Sunrise kérdése:

Ki a kedvenc bibliai szereplőd?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hello^^


Ilyet nem tudok mondani hogy ki a kedvenc "szereplöm", ugyanis "A teljes írás Istentől ihletett", (2Tim 3,16) ami azt jelenti hogy minden pàrbeszéd, történeti feljegyzés, jövendölés ugyanolyan Isteni tekintéllyel rendelkezik. :-)


Mégis, ha ki kéne emelnem valakit, akkor az Jézus Krisztus, és azért, mert az egész Biblia (O-és Ujszövetség) központjàban Ö àll. Erröl maga a dràga Megvàlto is utalt:


"Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;" (Jn 5,39)

2011. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

szia

Mi a vallásod?

Ha mondjuk szereplőt nem tudsz mondani, akkor kedvenc történet?

2011. szept. 22. 11:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia :-)


Keresztény vagyok, de ha azt kérdezed hogy melyik felekezethez tartozom akkor: Katolikus nevelésben részesültem, de egy ideje a Keresztény Advent közösségbe jàrok, és ott is lesz majd a keresztségem.


Sok kedvenc történetem van, most csak kettöt emlitenék meg:


Az egyik Dàniel könyvében talàlhato meg, a 3. fejezetben, ahogyan a hàrom fiatal héber fiu életét nem féltve bizonysàgot tesz Istenröl. Nagy hatàsal voltak ràm ezek a szavak:


"Ímé, a mi Istenünk, a kit mi szolgálunk, ki tud minket szabadítani az égő, tüzes kemenczéből, és a te kezedből is, oh király, kiszabadít minket. De ha nem tenné is, legyen tudtodra, oh király, hogy mi a te isteneidnek nem szolgálunk, és az arany állóképet, a melyet felállíttatál, nem imádjuk." (Dàn 3,17-18)


Aztàn persze tudjuk, hogy maga Jézus Krisztus mentette ezeket a bàtor fiatalembereket :-)


Egy màsik kedvenc történetem a gazdag ifju története ami Jézushoz kapcsolodik. Ez Màté Evangéliuma 19. fejezetében talàlhato meg. Különösen a végén mondott Jézusi kijelentések miatt érdemes elmélkedni ezen a történeten:


"A tanítványok pedig ezeket hallván, felettébb álmélkodnak vala, mondván: Kicsoda üdvözülhet tehát? Jézus pedig rájuk tekintvén, monda nékik: Embereknél ez lehetetlen, de Istennél minden lehetséges." (Màté 19,25-16)


:-)

2011. szept. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát az valóban megáll, amit az előttem szóló mondott, hogy nekem is Jézus Krisztus a kedvenc szereplőm, de nem szeretném ezzel megkerülni az igazi választ, mert Jézus nagyon speciális szereplő, és ok, teljesen természetes, hogy Isten áll az egész Biblia középpontjában. De attól még beszélgetni lehet a többi szereplőről is, hogy kinek ki a "legszimpibb". :)


Viszont ha azt kérded, hogy rajta kívül még ki vagy kik a kedvenceim, mondanék néhányat, mert csak egyvalakit mégiscsak nagyon nehéz lenne kiemelni. :)


- Dániel próféta: nagyon tetszik a története, izgalmas, és maga Dániel egy igazi tudós ember, akinek úgy sikerült Isten dicsőségére nagyon magas pozíciót betöltenie egy világi hatalomban, hogy soha nem tagadta meg Istenét, és az ehhez szükséges próbákon mind sikerrel átment - még akkor is, amikor "el akarták tenni láb alól".

- Dávid király: nem kell magyarázni se :), hatása a mai napig óriási a rengeteg zsoltár miatt, melyek ma is erőt adnak, és tetteinek nagysága, szívének tisztasága miatt.

- Salamon király: igaz, hogy a végkicsengés szempontjából sajnos nem hibátlanul pozitív a szerepe, de a bölcsessége óriási volt, a Példabeszédek és a Prédikátor könyve olyan olvasmány, hogy akárhányszor olvasok bele, lehetetlenség megunni. :) Elképesztő nagy igazságokat fogalmazott meg nagyon egyszerűen, amelyekre nyugodtan felépítheti az ember az életét.

- Jósiás király: ő az, aki nem ismert kompromisszumot. A tömör leírás miatt nem jön át teljesen a 2 Királyok könyvéből, hogy mennyire pozitív szereplő, de mindent elmond ez a mondat: "2Kir 23:25 Nem is volt ő hozzá hasonló király ő előtte, aki úgy megtért volna az Úrhoz teljes szívéből és teljes lelkéből és teljes erejéből, Mózesnek minden törvénye szerint; de utána sem támadott hozzá hasonló."

- Pál apostol: talán nem kell csodálkozni, Pál számomra talán az összes közül a legpozitívabb szereplő az egész Bibliából. A szolgálata hatása, a leveleinek a stílusa és a tanításainak a magas értelmi szintje azt mutatja, hogy igazi "mintapéldánya" egy teljes szívéből megtért és életét Krisztusnak odaszánt kereszténynek, aki tisztában volt az értékeivel, de nem dicsekedett. Bátorsága és kitartása sok szerepet játszott abban, hogy milyen alapokról tudott a kereszténység elindulni, és ma is ezekre tud elsősorban építkezni.


És természetesen, hogy a női szereplők se maradjanak ki, közülük a kedvenc szereplőm az a névtelen asszony, aki nem sajnálta az alabástrom szelencét eltörni, és a benne lévő drága nárdus olajat Krisztus testére kitölteni. Azt üzeni nekem, hogy semmi sem lehet "túl" jó ahhoz, hogy Krisztusért feláldozzuk! :) S névtelenül lett lejegyezve a története ugyan, de Krisztus szavainak megfelelően: "Valahol csak prédikálják ezt az evangéliumot az egész világon, amit ez az asszony cselekedett, azt is hirdetni fogják az ő emlékezetére." (Márk 14:9.)

Így kell tehát maradandót alkotni. :)


És még persze sokan mások... de ennyi talán elég kedvencnek. :)

2011. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Első kedvencként muszály Jézust mondanom :) Én főleg a kitartásáért és az akaraterejéért tisztelem ami főleg a keresztáldozatkor vált nyilvánvalóvá.


Másodiknak Rafael angyalt említeném. Tetszik hogy olyan könnyedén rendbe teszi a dolgokat, még a démont is simán elintézi :)

2011. szept. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Dávid király, mert én is Dávid vagyok. :D
2011. szept. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor neked Dávid király a védőszented is :)
2011. szept. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia !


Van néhány:


-Ábel

-Noé

-Ábrahám

-Mózes

-József

-Józsué

-Gedeon

-Sámuel

-Nátán próféta

-Dávid

-Salamon

-Ézsaiás

-Jeremiás

-Keresztelő János

-Az apostolok

-Jézus


Azért ők mert a róluk szóló történetek a bibliában állnak legközelebb hozzám de természetesen a többi pozitív szereplő felé is szimpatizálok.

2011. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 titak ***** válasza:

Maga az Isten.


Hat nap alatt megteremtette vállalkozását, azóta meg élvezi a részesedését.

Nagy kpitalista lehet az öreg, mert az első adandó alkalommal kirúgta a törzsalkalmazotjait, és azóta csak részmunkaidőseket alkalmaz.

2011. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 yuda ***** válasza:
100%

Az Atya, Jézus, Szentlélek... és Énókh-akiről keveset tudunk, de még az is sok: Énókh szüntelen Istennel járt, ezért Isten magához vette :)

Fel van adva tehát a lecke: szüntelen az Úrral járni! :)

2011. szept. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!