Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet valaki úgy is vallásos,...

Lehet valaki úgy is vallásos, hogy nem tart be "szabályokat"?

Figyelt kérdés

szóval,én vallásosnak érzem magam,hiszek Istenben,viszont


nem hinném,hogy a hívő embereket cselekedetei teszi hivővé,hanem a hite:


-néha szoktam csúnyán beszélni

-szoktam táncolni,néha iszok alkoholt meg ilyenek(valamelyik vallás a táncot ördögi dolognak titulálta,a szomszédom is ilyen vallású,amikor látták ,hogy táncolom mondták hogy szerintük ez nem helyes!!az ilyen embereken kiakadom:))

-nem szoktam templomba se járni,se semmilyen vallási gyülekezetre

-meleg vagyok



...nos?


2011. szept. 22. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetsz vallásos ez úgy gondolom, hogy hit kérdése.

Az más lapra tartozik, hogy csatlakozol-e egyházhoz vagy vallási felekezethez.

A keresztény valláson belül is vannak olyan egyházak, akik más törvényeket fogadnak el, mint a katolikus egyház és vannak köztük olyanok is amelyek elfogadják a másságot, liberális(abb)eszméket vallanak.

Én személy szerint nem tudom elfogadni a katolikus egyház szigorúságát, ódivatúságát és személytelenségét, de nem ítélem el azokat, akiknek erre van szüksége.

Végül pedig úgy gondolom, hogy mindenki követ el hibákat, akár rendszeresen nem tart be bizonyos dolgokat, de az vesse rá az első követ, aki még nem tett ilyet.

2011. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Végül is hiszel Istenben, de ezzel meg is elégszel.

Vallásos vagy, csak nem gyakorlod a hited.

2011. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vallásos lehetsz, csak nem biztos hogy üdvözülni fogsz. Szerintem az üdvözülés a lényeg és hogy más lelkeket is megmentsünk ima és áldozatok által.


"-néha szoktam csúnyán beszélni"


Ez szerintem nem nagy bűn, de szerintem a kis bűnöket is kerülni kell, mert ezek utat nyitnak más komolyabb bűnöknek.


"-szoktam táncolni,néha iszok alkoholt meg ilyenek(valamelyik vallás a táncot ördögi dolognak titulálta,a szomszédom is ilyen vallású,amikor látták ,hogy táncolom mondták hogy szerintük ez nem helyes!!az ilyen embereken kiakadom:)) "


Dávid király is táncolt, a tánccal önmagában nincs semmi baj. Alkoholt Jézus is ivott. Persze mind a kettővel óvatosan kell bánni hogy ne botránkoztassunk meg másokat.


"-nem szoktam templomba se járni,se semmilyen vallási gyülekezetre "


Így sokkal nehezebb dolgod lesz mert a gyülekezet nagyon sokat tud segíteni. Itt kaphat az ember tanácsot, közbenjáró imát, lehet beszélni hasonló gondolkodásúakkal.


"-meleg vagyok"


Ezt itt sokan nem tartják bűnnek de én úgy gondolom hogy a Biblia világosan leírja hogy súlyos bűn. Azt mondjuk én se értem hogy pontosan miért de úgy gondolom hogy a Biblia a mérvadó ilyen kérdésekben. Viszont hallottam olyanokról akik heteróvá tudtak alakulni ima hatására. Van is valahol egy ilyen tanúságtétel csak nem tudom hol.

2011. szept. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 yuda ***** válasza:
100%

Aki Istent szereti, onnan tudja szondázni magát, hogy betartja Isten parancsolatait, vagy sem?! -Akarja egyáltalán, vagy sem?!

Mivel nálad nincs ilyesfajta szándék sem, büszkén válallod hogy meleg vagy és a többit- mit akarsz?

Gondolod ha bűnben élsz készakarva akkor bármilyen hit ettől megszabadít?

Az igaz hit ott kezdődik, hogy az ember igazat ad a teremtőjének és megbánja, megvallja a bűneit. A rosszat rossznak látja a jót pedig jónak és nem keveri a kettőt.

Biblia írás, hogy átkozott az, aki a jót gonosznak mondja.

Amíg te saját magad által kreált hitet gyakorolsz , magad által kreált Isteni tiszteletet akarsz, addig tévúton jársz. Istent nem kell kitalálnod, sem azt hogy kell őt szolgálni, követni-ezek már rég megírattak a bibliában- nem kell kitalálni semmit.

Bibliát fogadd el úgy, mint az ember helyes "üzembehelyezésének és működésének kézikönyvét" és ne akarj ennél okosabb lenni!

2011. szept. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

hát figyelj,én nem okosabb akarok lenni,csak élni az életem,normális lenni:D

nem értek veled egyet egyáltalán,szerintem ez nem korrekt.

2011. szept. 22. 18:59
 6/12 yuda ***** válasza:
100%

Isten igazságos és korrekt- másik oldalon viszont szabad akaratod van az ostobaságra is- tedd amit jónak gondolsz, de tudd, az egy másik út és máshová is vezet.

Még meggondolhatod magad, de látom a reakciódon elköteleted magad a bűn számára, mert neked az kényelmes- majd látod kárát, ha meg nem térsz. Ez utóbbit kívánom egyébként.

Több beírásom nem lesz ide, ha akarsz válaszolsz, de én már nem fogok.

Csak azért írtam, ha vitatkozni szeretnél, mert én nem :D

2011. szept. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vallásos pont úgy lesz az ember, hogy saját maga akarja megválasztani azokat a szabályokat, ami alapján Istenhez közelít. Viszont Isten nem vallásos követőket keres, hanem olyanokat, akik Őt szellemben és igazságban imádják (János 4:23-24.), és akiket Isten Szelleme vezérel (Róma 8:14.). Úgyhogy attól senki nem üdvözül, ha vallásos, ezért igazából lényegtelen, hogy vallásos vagy-e vagy sem. Akkor üdvözülhet valaki, ha Krisztusba vetett hitből újjászületik.


Az első vallásos ember Kain volt, aki vitt ugyan áldozatot Istennek, mégpedig mindenféle növényi terméseket, amiket megtermelt, de nem értette meg, hogy nem mindegy, milyen áldozattal megy Isten elé. Ábel viszont megértette, hogy ha Isten elé járul, bűnbocsánatra van szüksége, és ezért egy helyettesítő (vér)áldozattal közeledett Istenhez. Ezzel azt fejezte ki, hogy szüksége van arra a megváltásra, amit az Ádámnak és Évának megígért Szabadító (mi már tudjuk, hogy Jézus Krisztus) hoz el. Őrá előretekintve mutatta be az áldozatát.

"Isten pedig tekintett Ábelre és az ő ajándékára, Káinra pedig és az ő ajándékára nem tekintett." (1Móz.4:4-5.)


Úgyhogy persze, lehetsz úgy is vallásos, hogy nem tartasz be bizonyos szabályokat, amiket Isten adott. Csak ne nagyon lepődj meg, ha nem fogadja el a közeledésedet.

Persze, ha hívőként olyanokat cselekszel, amiket Isten Igéje bűnnek mond, attól még lehetsz egy magad választotta vallásnak a követője. Sőt egy keresztény egyháznak (felekezetnek) is lehetsz így követője. De Krisztusnak csak úgy lehetsz követője (tanítványa), ha az Ő tanítása szerint élsz.

Amikor elé állsz majd, nem azt fogja kérdezni, hogy katolikus vagy-e, jártál-e misére, gyóntál-e rendszeresen. Hanem azt, hogy a mennyei Atya akaratát cselekedted-e, vagy sem. Más nem fog számítani.


"Máté 7:21 Nem minden, aki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát."


Vallásos akarsz lenni, vagy Krisztus tanítványa akarsz lenni? A döntés a tiéd.


(Tp.)

2011. szept. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

de azért ez egy kicsit furcsa / összekavaró számomra. mert ugye sok sok vallás létezik a buddhizmuson át a baptizmusok,és akkor ?????

meg se tudom fogalmazni mit akarok kérdezni


teljesen összekavarodottam:/

2011. szept. 23. 23:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem ez volt a célom. :)

A lényeg az, hogy a közkeletű értelmezés szerint Istennek az tetszik, ha valaki "vallásos", pl. "vallásos keresztény". Viszont bizonyos keresztény körökben az Istenben valóságosan hívő embereket nem "vallásosaknak" hívják, mert vallásos hit és újjászületés nélkül is lehet valaki, hanem leginkább "hívőknek", vagy legfeljebb "hitgyakorlóknak", de ez utóbbi elég furán hangzik. De attól még ő egy világi ember számára, az ő fogalmai szerint "vallásos", pusztán azért, mert hívő. De ő nem "vallásosnak" fogja vallani magát, hanem mondjuk "keresztény"-nek vagy "hívőnek".

Pl. én sem mondom, hogy vallásos vagyok, mert a hitemnek a lényege nem egy vallás követése, hanem egy személy, Jézus Krisztus követése. Holott egy szociológiai kutatásban "erősen vallásos" lenne a besorolásom, mivel a hitemet a mindennapok szintjén, az élet minden területén igyekszem megélni.


Tényleg bocsi, nem akartam a fejedben vihart kavarni. :) Ha neked úgy könnyebb, akkor hívhatod vallásosnak, csak nem mindegy, hogy ez alatt a kifejezés alatt mit értünk.


Így jobban érthető? :)


(Tp.)

2011. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
igen igen az egyházaknak vannak ilyen baromságai pl katolikosok: az egyház öt parancsa: 5.: az egyházat anyagi hozzájárulással is támogasd. 1.: valami ilyesmi h minden misén meg kell jelenni. szal az bűn, ha nem megyek misére? most leszek bérmáló, vannak összetűzéseim a szabályokkal és a többi emberrel akinek nincsenek. Szerintem ha vallásosnak érzed magad akkor oké, az már jó. szal érezd magad jól úgy ahogy vagy, ha nem akarsz változtatni, nem kell. remélem segítettem.
2011. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!