Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A János ev. Végén Jézus miért...

A János ev. Végén Jézus miért kérdezi meg Pétert háromszor, hogy szereti e?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 06:47
 1/2 yuda ***** válasza:
87%

Mert Péter 3x tagadta meg és így állította helyre a kapcsolatukat.

Minden "szeretlek" egy tagadást semmisített meg.

2011. szept. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

HA megnézed a ránk maradt "eredeti" iratokat, abban kétféle "szeret" ige van: Agapas (szeret, önzetlenűl) illetve filó (szeret ige, de nem ugyan az, mint az agapas, gyakorlatilag úgy fordíthatnánk, hogy kedvel).


Mikor megkérdei, hogy jobban szeretsz-e engem ezeknél nehogy a többi tanítványra gondolj, mivel Péter és a többi tanítvány az eredeti foglalkozásukhoz, a halászathoz fordultak vissza Péter "unszolására", miután a mesterük három és fél év után elment tőlük, pedig Krisztus nem ezért hívta őket magához. Jobban szereted ezeket a halakat, a halászatot, az előző életedet, mint engem? Aki szereti Krisztust megtartja az ő parancsolatait. Nekik azt parancsolta, hogy prédikálják Isten országát az embereknek, jeleket tegyenek, hogy gyógyítsák az embereket, stb...


Így olvasd el, talán érthetőbb egy kis fordítási korrekcióval:


"Mikor aztán megebédelének, monda Jézus Simon Péternek: Simon, Jónának fia: jobban szeretsz-é (agapas) engem ezeknél? Monda néki: Igen, Uram; te tudod, hogy kedvellek (filó) téged! Monda néki: Legeltesd az én bárányaimat!

Monda néki ismét másodszor is: Simon, Jónának fia, szeretsz-é (agapas) engem? Monda néki: Igen, Uram; te tudod, hogy én kedvellek (filó) téged. Monda néki: Őrizd az én juhaimat!

Monda néki harmadszor is: Simon, Jónának fia, kedvelsz-é (filó) (!) engem? Megszomorodék Péter, hogy harmadszor mondotta vala néki: Kedvelsz-é (filó) engem? És monda néki: Uram, te mindent tudsz; te tudod, hogy én kedvellek (filó) téged. Monda néki Jézus: Legeltesd az én juhaimat!"


Krisztus rehabilitálta Pétert. Péter nem merte kimondani hogy szereti Krisztust, mert Péter különbséget tudott tenni az emberi szeretet és azon szeretet között, amit Krisztus mutatott be a tanítványoknak. Aki megtagadja Krisztust, Krisztus is megtagadja őt a mennyei Atya előtt. Péter háromszor tagadta meg a Mestert. Háromszor térítette meg. Háromszor tette vissza a pályára. Úgy is mondhatnánk, hogy háromszor tért meg Péter három kérdés és három válasz kapcsán. Bocsánatot és feladatot kapott ismét. Ugyan azt, amit eddig is kapott, de Péter visszatért a halászathoz. Ezután Péter és a többi tanítvány elment terelni és őrizni Krisztus bárányait, juhait. Bátran, a szent szellem oltalmában, melyet Krisztus küldött hozzájuk hirdették Krisztus királyságát, a megtérés szentségét.


üdv: én lászló

2011. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!