Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásnélküliség? Vagy van...

Vallásnélküliség? Vagy van istenem? De ki az?

Figyelt kérdés

Eléggé össze vagyok zavarodva...


Kereszténynek "neveltek", régen sokat jártam templomba, voltam elsőáldozó és bármálkozó is, de nekem ezek semmit nem jelentenek. Azt hiszem a teremtő Isten létezésében hiszek, de nem az annó hittanórákon tanult Istenben, hanem egy minden vallástól mentes emberfeletti csodás "személyben". Ezt minek lehetne nevezni?

Jézus Krisztus tettei nem igazán érintenek meg, nem foglalkoztat ez a téma. Így nem tudom magam kereszténynek vallani.

A közelgő népszámlálás kapcsán jutott ez az eszembe a minap, hogy a vallás részhez mit is tudnék beírni?


Annyira nem vagyok jártas a különböző vallásokban, nem olvastam utánuk soha.


21/N


2011. szept. 24. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgygondolom, hogyha valaki őszintén tiszta szívből keresi Istent akkor annak Isten ki is fogja magát nyilatkoztatni, félreérthetetlen bizonyítékokat fog adni hogy melyik vallásban illetve felekezetben nyilvánul meg az egyedül igaz Isten.


Szerintem nem túl jó ötlet, hogy a keresztény vallást az alapján ítéled, ahogyan egy adott Egyház gyakorolja. Azt tudni kell, hogy napjainkban sajnos a vallás lényege a hagyomány, nem pedig az Istenkeresés...Az emberek manapság nem arra törekednek hogy megtudják ki az Isten, mi az ő akarata, és tanácsa az életünkre, vagy a jövőre nézve, hanem az, hogy hogy teljesítsük az adott hagyományokat (Amelyeket nem is Isten adott, hanem ember) és ezzel el van intézve a vallás. Jézus Krisztus nem hiába tette életében ezt a kijelentést:


"Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet; szíve pedig távol van tőlem. Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai" (Máté 18,8-9)


Nekem nincs jogom ahhoz, hogy megmondjam mit tegyél, csupán azért írtam le a tapasztalatomat hogy lásd, hogyan látom ezt a helyzetet. Ha pedig nem ismertem volna meg a Bibliát, akkor valószínű nagyon tanácstalan lennék.


Nos, jó döntést kívánok^^

2011. szept. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az igehelyet eltévesztettem bocsánat >__< (Máté 15,8-9) ^^"
2011. szept. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves 21/N!

Én is egy nő vagyok, csak nyolc évvel időseb nálad.

A tanácsom a következő: olvass el minél több könyvet különböző vallásokról, beszélgess különböző kultúrájú/vallású emberekkel, és egyszercsak azt fogod észrevenni, hogy valamelyik vallásban meg fogod találni Istent, vagyis valamely vallás által el fogsz jutni istenhez.

Ez nem egyik napról a másikra fog bekövetkezni, hanem lehet, hogy hosszú évek alatt. Ha görcsösen keresel valamit, akkor az nem fog menni.

Szerintem nem fog összedőlni attól a világ, ha a népszámlálási kérdőíven a vallás rubrikát üresen hagyod.

Üdv: 29/L

2011. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen persze, most nem is amiatt kérdeztem ezt, hogy valamelyik rublikát betudjam majd jelölni, csak annak kapcsán jutott eszembe a dolog és gondoltam felteszem a kérdést, ami azért már régóta foglalkoztat.


Köszönöm, hogy írtatok!

2011. szept. 24. 18:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó úton jársz. Krisztus ezt mondta: "A gyülekezetekből kirekesztenek titeket;" Sehova nem érzed magad illőnek. Azt is mondta, hogy sokan lesznek hamis tanítók, hamis tanítások. Melyek ezek? Kérdezd meg az Atyát és bölcsességet ad néked. Isten teremtette a világot de a vallást az emberek. Ha meg akarod ismerni az Istent a teremtett dolgai által láthatsz meg belőle valamit. Szeresd az embereket, ne haragudj senkire, azt tegyél másokkal, amit szeretnéd, hogy veled is tegyenek.

Ne a vallásokat keresd, hanem az Úr beszédeit, akaratát. Ne ceremóniákat akarj, a kárpit kettészakadt.

2011. szept. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


Igen, van Isten. A Zsoltárok 83:19 így azonosítja őt a Károli Gáspár fordítás szerint: ,,Hogy megtudják, hogy te, akinek a neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön. Tehát a Biblia kijelenti, hogy van Isten, és az ő személyes neve Jehova. Az eredeti héber iratokban ez a név közel 7000-szer fordul elő. Ahoz, hogy Ő közeledjen hozzánk, elöszőr nekünk kell közelednünk hozzá, azáltal hogy tanulmányozzuk a szavát, a Bibliát és megpróbálunk nekitetsző módon élni. Azt is el kell fogadnunk, hogy Jézus Krisztus az ő egyszülött fia, aki váltságul adta az életét az emberiségért, hogy aki hitet gyakorol benne, annak örök élete legyen. Csakis Krisztus által közeledhetünk az Atyáhóz. Ha nem így teszünk, Isten nem halgatja meg az imáinkat. Jézus kijelentette, hogy ő nem magátol cselekszik, hanem amit az Atya mond neki azt teszi. Ezért fontos, hogy foglalkoztason benünket az, amit tett, mert általa jobban megérthetjük Jehova gondolkodásmódját. Kérlek,elfogultság nélkül nézd meg a következő oldalt, ahol sok kérdésre választ kaphatsz. [link]

2011. szept. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező! A te világnézetedet deizmusnak hívják. Gyakorlatilag nem hisznek az intézményesített vallások egyikében sem, csak annyit állítanak, hogy van egy teremtő, aki nem avatkozik bele a mindennapi életbe.

[link]

(A magyar wiki nagyon pongyola)


A felekezetben hívők már undorító módon lecsaptak és elkezdtek téríteni, mint egy pióca...


Egy agnosztikus

2011. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elmélkedj sokat Istenről. De ne türelmetlenül, aggódva, hanem bizalommal! Kérd, hogy világosítson meg Téged.


Ez a keresés, bizonytalanság minden keresztény életéhez hozzátartozik. Engem is kereszténynek neveltek, de át kellett mennem egy hasonló időszakon. Imádkozz, és kérd Istent, mert ez a legbiztosabb mód, hogy megtaláld!

2011. szept. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szia, ha van olyan hogy keresztény, én is tudok mit ikszelni, de nem tartozom egyik felekezethez sem, és úgy gondolom, hogy a vallás magánügy.
2011. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:52


A te válaszod az, ami nekem kell! Köszönöm!


A többieknek is köszönet...

2011. szept. 25. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!