Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták mondanak olyat...

Az ateisták mondanak olyat pl. hogy: Úristen! Vagy Istenem. Vagy szidják Istent?

Figyelt kérdés
Mert ha nem hisznek Istenben, akkor miért szidják vagy emlegetik?
2011. júl. 19. 14:07
1 2 3
 1/25 Vree ***** válasza:
60%

Ugyanazért amiért a karácsonyt is ünneplik.


"Uramisten!" "Szent ég!" ezek köznyelvi szófordulatok. Ha bosszant, akkor gondolj úgy rá, hogy isten kis i-vel.


A saját kedvencem az az "Édes zombi Jézus!" ill. vannak hasonló politikailag korrekt átköltések...

2011. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
100%
szerintem megszokás. :) én sem kifejezetten a bibliai istenben hiszem, de van hitem. és ha káromkodok, akkor sem istenre gondolok, (vagy valaki édesanyjára) hanem csak jön. ez van. igyekszem leszokni. :)
2011. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
63%

Zuhanó repülőn nincsen ateista - tartja a mondás.

És valóban, ha bajban vannak ők is mondják.

2011. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Vree ***** válasza:
39%

Ja és az "Isten hozott" is csak egy formula.


^Ez meg rágalom amit nem érdemes szóra méltatni; nem változik valaki vallásossá életveszélyben. Ha meg valaki tényleg vallásos, akkor mit imádkozik az életéért ahelyett hogy örülne?

2011. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%
Ne csináljátok már, kedves istenhívők, hogy szinte "utolsó érvként" ezt a maszlagot hozzák fel.... ez egy egyszerű megszokás, semmi több. Nem kell belelátni semmit. Mellesleg én akkor sem hinnék Istenben, ha zuhanna a repülőm. Nem ettől függ. De tiszteletben tartom mások hitét, cserébe ők is az enyémet.
2011. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 hollófernyiges ***** válasza:
85%
A kérdező is használ pogány korból megmaradt varázslásokat (mint pld a neadjisten), anélkül hogy komolyan gondolná. Szófordulat.
2011. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Vree ***** válasza:
0%

Ha meg az isten nevének kéromlásánál tartunk, akkor idevágó kötelező videó: :D

http://www.youtube.com/watch?v=OiIFx2lAAf8

2011. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
17%
MTörv 5,11 - "Az Úrnak, a te Istenednek hiába ne vedd a nevét! Mert az Úr nem hagyja büntetlenül azt, aki káromolja nevét."
2011. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
28%
Persze ettől még lehet mondani hogy neadjisten vagy Isten hozott, de csak akkor ha komolyan is gondoljuk.
2011. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
47%

Már elnézést, de én nagyon mélyen hiszek Istenben, de inkább úgy mondanám, hogy tudom hogy van Isten, sokszor megbizonyosodtam és én többször is mondtam életemben, hogy "Úristen!"

Már megbocsáss, de mi ebben a káromkodás? Nem értelek!

Ki találta ki ezt a botorságot?


Én ezt mindig akkor mondtam (inkább segítség kérésként), amikor valami hihetetlen, megdöbbentő dolog történt velem, ami nyilván adott esetben éppen Istenhez köthető.


De volt olyan eset is, hogy egy álmomban olyat éreztem, mintha valamivel megszilárdítottak volna és bár futni akartam, de meg sem tudtam mozdulni.

Riadalmamban csak annyit mondtam, hogy Úristen, de ez is valahogy nagyon lassan jött ki a számon és azonnal felébredtem és megszabadultam a kínzó érzéstől...


Bocsánat, de én ezért nem vagyok ateista, sőt!


Kérlek ne általánosíts ilyen butaságokkal, mert ezzel adott esetben igaz hitű embereket vezetsz félre!

2011. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!