Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mindig velem van?...

Isten mindig velem van? Hallja mit mondok, és amin gondolkozok?

Figyelt kérdés

Vagy csak akkor, ha behunyom a szemem és összeteszem a kezem?

Légyszi írjátok oda, h milyen keresztények vagytok( katolikus, református, baptista)

Elsősorban baptista tesók válaszait várom :)))

köszi


2011. szept. 25. 17:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem vagyok keresztény, de a keresztény szemlélet szerint is és szerintem is hallja mindig.
2011. szept. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Tudok olyan jógit, aki a tanítványainak a gondolatait is tudta. Akkor Isten meg pláne.

(Vallásba nem sorolható Istenhívő)

2011. szept. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 yuda ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy baptistákon kívül nincs élet a keresztény berkekben és azt sem, hogy kézösszetevéstől valaki közelebb kerülne hozzá... sem azt nem gondolom, hogy Isten mindenféle gondolatot akarna fürkészni. Biztos, hogy némelyiktől egyenesen elfordul. . ..de íme egy ige, hogyan kell valóságosan Istenhez hozzáállni, itt nincs szó külsőségekről, hiszen Ő a szíveket vizsgálja:


"De eljön az óra, és az most van, amikor az igazi imádók szellemben, és igazságban imádják az Atyát, mert az Atya is ilyeneket keres, az Ő imádóiul. Az Isten szellem, és akik Őt imádják, szükség, hogy szellemben és igazságban imádják." Ján. 4:23-24

2011. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

18,23

Igazad van, de nem a kérdésre válaszoltál.

2011. szept. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem így van.

(bocs, nem keresztény vagyok)

2011. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azt javaslom olvasd el a 139. zsoltárt és választ kapsz a kérdésedre :-)


22F/Adventista

2011. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Istennel a saját szíveden keresztül tudsz találkozni. "Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédeimet, és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk és annál lakozunk."(Jn14,23)

Egy példa a sok közül. Ha Isten a szívedben lakozik, akkor állandóan veled van, tehát kapcsolatban vagy vele.


elég annyi hogy keresztény

2011. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Válasz a vastagbetűsre: Igen, hiszen ha nem így volna, nem Isten volna. Baptistáknál jó válaszokat kaphatsz, kérdezz néhány idősebb emberkét a gyüliből. :)
2011. szept. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező !


Istennek nem kell, hogy valamilyen vallási előírást tegyél és csak akkor lát a szívedben vagy tudja a gondolataid.

Enélkül is ismer téged és minden gondolatodat, rejtett titkos dolgaidat is tudja minden porcikádat sejtedet ismeri.


2 Krónika 16,9a:

Mert az Úr szemei forognak az egész földön, hogy hatalmát megmutassa azokhoz, akik ő hozzá teljes szívvel ragaszkodnak;


139 Zsoltár 13-16:

13. Bizony te alkottad veséimet, te takargattál engem anyám méhében.

14. Magasztallak, hogy csodálatosan megkülönböztettél. Csodálatosak a te cselekedeteid! és jól tudja ezt az én lelkem.

15. Nem volt elrejtve előtted az én csontom, mikor titokban formáltattam és idomíttattam, mintegy a föld mélyében.

16. Látták szemeid az én alaktalan testemet, és könyvedben ezek mind be voltak írva: a napok is, amelyeken formáltatni fognak; holott egy sem volt még meg közülük.


Zsidókhoz írt levél 4,13 :

És nincsen oly teremtmény, a mely nyilvánvaló nem volna előtte, sőt mindenek meztelenek és leplezetlenek annak szemei előtt, a kiről mi beszélünk.



Shalom.

2011. szept. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Isten mindenható, és ha belegondolsz csak akkor lehet mindenható ha minent ismer, mindent lát és mindent hall. (katolikus)

Egyébként én is úgy gondolom hogy ebben szerencsére minden keresztény felekezet egyetért.

2011. szept. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!