Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki hallja Szeged és/vagy...

Valaki hallja Szeged és/vagy környékén hajnalban, kora reggel azokat a bizonyos furcsa, megmagyarázhatatlan, elég sokáig hallatszó hangokat?

Figyelt kérdés

Búgás, fémes csikorgás, mély morajlás, ezek a legáltalánosabb leírásai a hallott hangoknak, de itt van néhány video példának:

http://www.youtube.com/watch?v=zrnTcgv1_Oc&feature=player_em..

http://www.youtube.com/watch?v=A38RDLj8peI


2011. szept. 26. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyszer mintha hallottam volna már. Kollégiumban lakom Szegeden. Te melyik városrészben hallod, és milyen gyakran?
2011. szept. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én észlelőket keresek, nekem még nem volt szerencsém hozzá, a belvárosban lakom, de ismerek olyat, aki rendszeresen hallja szinte minden reggel az elmúlt hetekben. Vagy ha nem is minden reggel, igen gyakran. Ő a város északi, szélén hallja legtöbbször keleti irányból.

Te merre laksz koleszben?

Nekem szándékomban áll hajnalban valamerre kimenni a város szélére hallgatózni.

2011. szept. 26. 23:18
 3/13 anonim ***** válasza:
ez meg mi? :-S (bocs nem tudok válaszolni...)
2011. szept. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én régebben halottam, de én éjfél és hajnali 1 között. Ez úgy pár hónapja volt,de akkor rendszeresen. Én szeged környékén lakok egy kisebb városban. ~15km rávolság
2011. szept. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bp felé lakom, de tutira valamelyik gyárból jön a sok közül, van Szegeden épp elég gyár, illetve üzem. Gépek zúghatnak halkan, ahogy folyamatosan üzemelnek. Onnan gondolom, hogy magam is egy nagy gyár mellett lakom, és nagyon régóta ismerem a videóidon hallható hangokat. Régen úgy mondtuk ezt, hogy a nagyváros zaja. Van éppen elég elektromos és egyéb létesítmény, gép, ami folyamatosan zúghat. Az itthoni hangjaimat pedig már órára meg tudom különböztetni, hallás alapján ki lehet találni, hogy éppen hány óra lehet, mert különbözőek az éjszaka minden szakaszában. Éjjel ugyanis a legintenzívebb nálunk, illetve hajnalban, amíg be nem indulnak az autók.
2011. szept. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

23:33-nak: az ország más területein inkább akkor hallották, amikor te, éjfél és 2 fele.


23:34-nek: a dolog furcsasága, h ezek a zajok most tűntek fel. A legtöbb észlelő világ életében arra lakott, ahol most is hallja a zajokat, mégis az elmúlt 1-1,5 hónapban jelentek meg az "észlelések". Eddig ehhez hasonló hangokat a környéken sose hallottak. Elhinném a gyáras elméletet, de nem hiszem, h ilyen sok gyár alakult volna az elmúlt időszakban. Szóval furcsa.

2011. szept. 27. 09:20
 7/13 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Ha valahol, akkor nálunk vannak fura zajok, mert völgyben lakom, mindent visszaver és felerősít. Mély, öblös búgást a sok km-re lévő vasútállomáson várakozó mozdony ad ki, ahogy épp erre-erre hozza a szél; süvítést a gyárkémény, ha engedik a gőzt; visító csikorgást egy fémüzem. De a videón vannak ütősebbek is. :D
2011. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Hú én ilyen hangokat még nem hallottam, Tarjánban lakok. De ezek tuti Álcák és Autobotok hangjai a videókon :D
2011. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Előző vagyok.

Repülőtér mellett is laktam Kecskeméten, meglepődnétek milyen hangokat lehetett hallani. :) Amúgy a sima utasszállítók is tudnak érdekes hangokat produkálni.

2011. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

És mégegyszer én vagyok.

Az mondjuk érdekes a videókon, hogy sokszor szinte azonosak a hangok. Érdekes és fura, talán ha élőben hallja az ember még ijesztő is.

2011. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!