Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy megy ez a dalolva-beszélé...

Hogy megy ez a dalolva-beszélés katolikus papoknál?

Figyelt kérdés
A kérdésem nem kötekedés, csak tényleg nem értem, és kíváncsi vagyok. Nemrég részt kellett vennem egy misén, és a pap nagyrészt "énekelve" mondta a szövegét, de minden egyes mondat végét másképp hajlította meg.. Ez valami szisztéma szerint megy, vagy ahogy ő akarja?
2011. szept. 25. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, ezek is le vannak kottázva.
2011. szept. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
..és egyáltalán ez miért jó? Minek kell így beszélni? Miért így kell a misét tartani? Ezen elég sokszor gondolkodom, ill. idegesítem magam! Ettől magasztosabb? Istenibb? Számomra csak érthetetlen, és idegesítő.
2011. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, ezek lettek volna a további kérdéseim kedves Második:D
2011. szept. 26. 10:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát lehet hogy nektek nem tetszik az énekelve-beszélés (nekem se) de ne felejtsük el hogy a mise nem az embereknek szól hanem Istennek. Neki meg lehet hogy tetszik.
2011. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem minden mise énekes.Jézus keresztáldozatát egy hétvégén egyszer énekelve kell megtartani.Ez lehet bármelyik mise a hétvégén,de általában a vasárnapi nagymise szokott lenni.Ezzel még jobban magasztalni és megtisztelni Istent(Jézust).Illetve az ünnepi nagymisék szoktak ilyenek lenni.
2011. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a pap szépen énekel, akkor tud ez felemelő és magasztos élmény is lenni :)
2011. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Na, én ezért is örülök, hogy nem vagyok katolikus .
2011. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A misét azért mondják énekelve a papok, mert az régebben szebbnek hatott. Ma már úgy néz ki, nem tetszik sok mindenkinek, de hát aki ismer minket, tudja, hogy oldschool intézmény vagyunk... vannak énekes-gitáros misék is ma már, ha valakinek az jobban bejön, lehet azt választani. Végül is a lényeg szempontjából mindegy, egy csak rítus, csak feeling kérdése.

Vannak olyan egyházak, ahol a feelingre mennek, ott senki nem unatkozik, mindenki tutira jól érzi magát, de a lényeg sajnos kimaradt...

2011. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 GetVerticalAxis válasza:
Az énekbeszédnek, vagy más nevén recitációnak, gyakorlatiasabb oka van, mint, hogy tetszik-e Istennek. Képzeld el, hogy egy nagy, háromhajós katedrálisban ül akár 1000 ember is, kihangosítás természetesen nem volt, a visszhang miatt minden apró zaj hallatszik, és a pap a templom legtávolabbi végében valamit beszél. Természetesen senki sem érti, ezért találták ki a recitálást. Egy vásárcsarnokban is, ha megfigyeled, a cigány kofa nem ordítja, hanem majdnemhogy dúdolja, hogy "100 forint a paprika!". Tehát az érthetőség miatt recitáltak régen a papok, nem azért, hogy hosszabb legyen a mise, vagy, hogy a népet idegesítsék, és ez szokásként bent maradt a mise szertartásában. A múltban sokszor még a prédikációt is énekelték.
2021. okt. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!