Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem bánta meg az Ördög a...

Nem bánta meg az Ördög a "dolgot"?

Figyelt kérdés
Ha olyan bölcs és intelligens teremtmény, akkor miért csinálta?
2011. szept. 26. 18:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Kérdező,nincs ördög olyan értelemben,ahogy te gondolod:) az ördög egy szimbólum a bennünk lévő önzésre,ami gyűlöletet,erőszakot,hazugságot,félelmet,stb...okoz.az emberi élethez hozzátartoznak ezek a dolgok,éppúgy,mint az ellenkezői.De tudunk változni,fejlődni,tanulni.el tudjuk dönteni,hogy mit érdemes,és mit nem érdemes csinálni,tudjuk tudatosan élni az életünket,ha valóban foglalkozunk vele.ezért szükségesek a lelki "démonaink",hogy le tudjuk győzni önmagunkat.Ha haza akarunk jutni a békébe,nyugalomba,szeretetbe,akkor ki kell jutnunk az önzésből,és társaiból,ez csak így lehetséges.mindent magunkban hordunk,mennyet is,poklot is,és persze sokszor ezek viaskodnak egymással.Önmagunk leküzdése a nehéz feladat,az,hogy a bennünk lévő "ördögöt"szeretetté,elfogadássá,békévé változtassuk.
2011. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"Milyen csalással?Valaki vagy jó úton halad, vagy nem."


Például amikor azt hazudja a "fehér mágiával" foglalkozóknak hogy ők Isteni erővel gyógyítanak. Vagy amikor elhiteti sugalmazással emberekkel hogy mindenki a mennybe kerül, vagy hogy nincs is pokol. Ezek mind olyan hazugságok amik miatt az ember azt hiszi hogy jó úton halad, pedig be van csapva. A sátánt nem véletlenül nevezik a hazugság atyjának. Már Évának is hazudott.


"Miután azonban fellázadt Isten ellen és bűnbe esett, UTÁNA megbüntette Isten úgy, hogy elvette tőle a Lelkét és magára hagyta őt oly módon, hogy többé minden jóra képtelen legyen, s az egyetlen, amit érezni tudjon, az a gyűlölet legyen."


Azzal hogy a sátán fellázadt saját magát ítélte el hiszen így elszakította magát mindentől ami Istentől ered, és Istentől ered minden ami jó a világban. Egyébként érdekes amit írsz hogy a sátánnak nincs lelke, ezt már valahol máshol is olvastam. Én nem tudom hogy van-e lelke de szerintem az hogy nem képes már változni az csak abból adódik hogy már túl sok gonoszságot tett és innen már nincs visszaút. Minél több rosszat tesz az ember is annál nehezebb neki megtérni, annál nehezebben esik beismerni hogy tévedett.


"Nem értem én sem teljesen, hogy Isten miért teszi azt, amit tesz, miért bünteti meg olyan kegyetlenül a bűnösöket"


Szerintem nem bünteti kegyetlenül a bűnösöket. A bűnösök csak igazságos mértékű büntetést kapnak. Az hogy nekünk ez kegyetlennek tűnik az abból adódik hogy a bűnök súlyosságát mi nem jól mérjük fel. Isten viszont ezt pontosan fel tudja mérni.


Képzeld el azt hogy valaki mondjuk egy ismeretlen embernek akivel rosszban van mond valami gorombaságot. Nem tűnik súlyos bűnnek, ugye? Most képzeld el hogy mondjuk a testvérének mondja. Ez már rosszabb. Most mondjuk hogy egy fiatal gyerek mondja a gorombaságot a saját édesanyjának aki nagyon szereti őt és nagyon sokat tett érte, gondozta, felnevelte.

Azt hiszem így lehet ez a bűnökkel is, hogy amit mi kis bűnnek látunk azzal néha Istent bántjuk meg aki nagyon szeret minket és ezért az hogy mi ha csak egy kicsit is bántjuk már egy nagyon is komoly dolog.


"Olyan mintha lennének olyanok, akiket eleve a rosszra való fokozott hajlammal teremtene meg."


Nézd meg a kicsi gyerekeket. Nincs bennük fokozott hajlam a rosszra, eleinte tele vannak szeretettel. De miután felnőnek ha rosszra nevelik őket a szüleik Isten akkor is fog nekik lehetőséget adni a megjavulásra, hiszen Ő is azt szeretné ha mindenki a jó útra térne.

2011. szept. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

"Egyébként érdekes amit írsz hogy a sátánnak nincs lelke, ezt már valahol máshol is olvastam."


Nem úgy értettem, hogy a Sátánnak nincs lelke, hanem hogy Isten vette el tőle a Szent Lelket. A Sátán is egy teremtett lélek (szellem) mint mindenki. Szerintem azért nem tud változni, mert jó irányba változni csak a Szent Lélek által lehetséges. A változást Isten munkálja bennünk, ha pedig nem munkálja, akkor annyi...a teremtmények Isten nélkül nem képesek változni pusztán önmaguktól.

2011. szept. 28. 13:07
 24/29 anonim ***** válasza:

Hé, neked kérdezni kellene, nekem meg válaszolni :)


De egyébként egyetértek azzal amit írsz.

2011. szept. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan tudják, hogy a tettükért a pokolba fognak jutni, legalább az Ördög megadja a büntetésüket. Szerinted, ha nem lenne ördög nem lenne bűn? Épphogy visszatartó erő kéne, hogy legyen.
2011. szept. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"Szerinted, ha nem lenne ördög nem lenne bűn? Épphogy visszatartó erő kéne, hogy legyen."


Visszatartó erő akkor lenne ha nem bűnre csábítaná az embereket hanem megmutatná nekik hogy mi vár rájuk a pokolban. De ez eszében sincs, inkább azt próbálja elhitetni hogy nem is létezik se ő maga se a pokol.


Ha nem lenne ördög akkor is ott lenne még a többi démon. De azt nem tudom hogy mi lenne ha egy démon se lenne. Gondolom akkor tényleg nem lenne több bűn.

2011. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
De az ördög is azért lett letaszítva, mert bűnt követett el, neki ki sugallt.
2011. szept. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Sátántól nem vették el a Szent Lelket, hanem sohasem volt az övé mert tűz és víz egymással nem fér meg. A Szent Lélek csak Jézus halála óta munkálkodik a világban az emberek között, előtte többnyire a Frigyládában lakott.


Mivel sátán azonosul a tagadással, Isten lelke NEM TUD segíteni rajta. Mert a "mindenható" Isten sem tud mindent megtenni, nem azért mert nem képes, hanem mert nem akar a szabad akarat ellen menni.

2011. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Lucifer Isten arkangyala volt, de gonosz lett, olyan hatalmat akart magának mint Istené. Ezért Isten leküldte a pokolba. Mindez a világ teremtése előtt volt. Azóta is próbálja Isten hatalmát legyőzni, és mi választhatunk, hogy Istenben hiszünk, és életünket neki adjuk, vagy nem, és akkor a pokolba kerülünk. Amikor visszajön Jézus, és a végső elszámolás lesz, akkor a sátán visszaszorul a pokolba.
2012. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!