Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol olvasható a bibliában,...

Hol olvasható a bibliában, hogy a nyomorúság 7 évig fog tartani?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy "szövetségek, egyezmények köttenek majd", de akkor azt is tudhatnánk, hogy mikor jön el Krisztus, (ha letellik a 7 esztendő...)

De a napot és az órát senki sem tudja, csak az Atya.


(Szerintem az évet sem tudhatjuk!)


2011. szept. 28. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Máté 24

21.

Mert akkor nagy nyomorúság lesz, a milyen nem volt a világ kezdete óta mind ez ideig, és nem is lesz soha.

22.

És ha azok a napok meg nem rövidíttetnének, egyetlen ember sem menekülhetne meg; de a választottakért megrövidíttetnek majd azok a napok.

2011. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Így van! Azt az órát nem tudja senki, csak és kizárólag az Atya! De nemhogy az órát, a napot, a hónapot, az évet sem: tehát azt, hogy Jézus Krisztus mikor jön vissza, csak az Atya Isten tudja. Teljesen felesleges találgatni és a Bibliában leíratott történetekből következtetni, hiszen az is ott van, ha figyelmes szívvel olvastad, hogy:

"Legyetek tehát éberek, mert nem tudjátok sem a napot, sem az órát." (Mt 25,13) Úgy jön majd el Jézus, mint a tolvaj - ahogyan ezt ő is mondta egyik példázatában.


Nem tudom hirtelen, mire gondolsz. Mikor a kérdést elolvastam, rögtön az ugrott be, amikor Józsefet a fáraó Egyiptom főfelügyelőjévé teszi, és ott olvassuk, hogy hét bő esztendő jön, ezeket pedig hét szűk esztendő követi, és minden nép Egyiptomba megy gabonáért. Nem tudom, erre gondoltál-e.


Egyébként teljesen fölösleges, és nem is kell azzal foglalatoskodni, találgatásokba bocsátkozni, hogy mikor jön vissza Jézus. Egyetlen dolog a kérdés: felkészültél-e már erre? Felkészülten (vagy ahogy az igében olvassuk: éberen) várod-e Őt? Mit jelent felkészülni? Azt, hogy valakinek az életében helyreáll az Istennel való kapcsolat.


Az a kapcsolat, ami valamikor megszakadt. Amikor az ember azt mondta Istennek, hogy: én egyedül. Te se szólj bele, majd én kezembe veszem a sorsom irányítását. És amikor így Istent elhagytuk, nem vettük komolyan, hogy az élet forrásától szakadtunk el. Maradt, mi volt: a puszta lét. De az igazi életet elveszítettük.


A Biblia arról szól, hogy Jézus ezt az életet hozta el nekünk. És aki Jézussal kapcsolatba kerül, az magát az életet kapja ajándékba. És ettől más minőségű lesz a földi élete is, és ettől függ az örök élete is.

Olyan szépen írja az idős János apostol a levelében: Fiacskáim, örök életet adott nékünk az Isten, és ez az élet az ő Fiában van. Akié a Fiú, azé az élet. Akiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban.


Ugye tudjuk azt, hogy a földi életünk két módon érhet véget. Vagy úgy, hogy meghalunk; vagy pedig úgy, hogy Jézus Krisztus visszajön. Ha erre a jeles eseményre fel akarunk készülni, vegyük komolyan Jézus kedves biztatását: "Higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem."


Remélem, tudtam segíteni valamelyest a tisztánlátásban. Minden jót! (ha további kérdésed van, csak nyugodtan..)

2011. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Valamint a Dániel könyve 9


24. Hetven hét szabatott a te népedre és szent városodra, hogy vége szakadjon a gonoszságnak és bepecsételtessék a bűn, és hogy eltöröltessék a hamisság és elhozassék az örök igazság, és bepecsételtessék a látomás és a próféták, és felkenettessék a Szentek szente.

25. Tudd meg azért és vedd eszedbe: A Jeruzsálem újraépíttetése felől való szózat keletkezésétől a Messiás-fejedelemig hét hét és hatvankét hét van és újra megépíttetnek az utczák és a kerítések, még pedig viszontagságos időkben.

26. A hatvankét hét mulva pedig kiirtatik a Messiás és senkije sem lesz. És a várost és a szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz mintegy vízözön által, és végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás.

27. És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, a míg az enyészet és a mi elhatároztatott, a pusztítóra szakad.

2011. szept. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első kösz, de nem válaszoltál a kérdésre.


Hol van a Bibliában, hogy 7 éves lesz a nyomorúság?


" És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, a míg az enyészet és a mi elhatároztatott, a pusztítóra szakad."


Krisztus szolgálata 3 és fél évig tartott a keresztrefeszítéséig, majd a tanítványoknak 3 és fél évig csak a zsidóknak szabadott prédikálniuk. Krisztus halálakor kettészakadt a kárpit, nem volt onnantól szükség áldozatra, Krisztus adta Isten előtt az áldozatot.

Ez a hét fele.


Hol van, hogy 7 éves nyomorúság lesz?

2011. szept. 28. 22:12
 5/9 eric_one ***** válasza:

2 dologról is beszélsz, és több értelmezés is van. Az első kérdésed az igazak elragadtatásáról szól, ennek idejét nem tudhatjuk, de vannak jelei. Abban egyetértés van hogy nem távoli idő ez.

A 7éves időszakról pedig Dániel könyvében és János jelenésekben is olvashatsz.

Dániel 11,31-9,27-el együtt elárulják, hogy a hét évre szóló szövetséget, az Antikrisztus három és fél év után megszegi, elfoglalja a hamarosan újjáépülő zsidó templomot, „megszünteti a minden napi áldozatot”, és felállít valamit, amit a Biblia„pusztító utálatosságnak” nevez.

„Az Istenek istene ellen is vakmerően szól, és szerencsés lesz, mígnem betelik a harag, mert ami elhatároztatott, végre is hajtatik.” A Jelenések könyve 13,5 arról ír, mennyi ideig tart majd ez az időszak. „És adaték néki hatalom (a Fenevadnak, az Antikrisztusnak), hogy cselekedjék negyvenkét hónapig (három és fél évig).”

2011. szept. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekem most hirtelen az jutott eszembe, amikor József magyarázza a fáraó álmát, ott is 7 szűk esztendőről (is) van szó (7 bő mellett). Meg Jákob is 7 évet szenvedett Lábánnál Ráhelért, hogy aztán újabb még hét évet szenvedjen, és tényleg őt vehesse el feleségül.

A 7 tehát meglehetősen misztikus szám már az Ószövben is.

rendben hogy a messiás is 7 év után fog eljönni, csak azt ne tudjuk, mikor kezdődik az a hét év:)! Én m,ár most szükségben élek, szóval....:)

2011. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:32

Amire te gondolsz Babilónia újjá építése. Sajnos ,ár el is kezdődött... :S

2011. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
A 3. bekezdésben.
2011. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia nem ír erről a hét évről. Ahogy az egyik válaszoló írta, ez Jézus idejére vonatkozik. A Jeruzsálem újjáépítésétől való szózattol (Kr. e. 457) a Messiás fejedelemig 69 hét (Jézus Kr. u. 27-ben keresztelkedett, és elkezdte a minkáját). A hét feléig megerősítette sokakkal a szövetséget, majd véget vetett a véres- és ételáldozatnak: a z áldozati rendszer a halálára mutatott előre, ezért nem volt ezután rájuk szükség, ekkor halt meg Jézus. aztán még 3,5 év, amíg a zsidók voltak Isten kiválasztott népe, egészen István haláláig (34). Ez nem a végidőre vonatkozik
2011. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!