Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teológus végzettséggel hol...

Teológus végzettséggel hol találok állást?

Figyelt kérdés
32 éves nő vagyok. És most kezdem bánni, hogy nem valami életképesebb szakmát választottam, de még egy picit remélem, hogy talán Istennek volt - van ezzel valami terve. Elcsüggedtem. Kedves hívő testvéreim! Imádkozzatok értem!
2011. szept. 29. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Iskolában hittan tanárként

nem ártana elvégezni egy posztgrad pedagógiát, akkor állandósíthatnak is

2011. szept. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy az első írja, óvodában, iskolában tarthatsz hittan foglalkozást. Azt hiszem, valami pedagógiás papír se árt ehhez, de valahol már így is engednek, én is óvónő végzettség nélkül tartok óvodában németórákat, sima alapképzéses germanisztika diplomával.
2011. szept. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez egy nagyon szép szakma, én is szívesen kitanulnám.

Én is csak a hittanórákat tudom javasolni.

2011. szept. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, hát sehol:))), tudom, mert én is teós vagyok:)! Illetve hittanár, de abban is nehéz elhelyezkedni, mert sokan vagyunk de kevés hely van. Viszont én ennek ellenére nem bántam meg, hogy elvégeztem, mert olyan élményeket és tudást adott, hogy úgy érzem, sokkal kevesebb lennék nélküle.
2011. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

A McDonaldsban.


Szemétségnek hangzik, de könnyen lehet ez a vége. Mellette valóban próbálj szakmát szerezni, ha értesz még valamihez, csak nincs róla papírod!


Esetleg különböző egyházak által működtetett alapítványok, szeretetszolgálatok nem tudják hasznosítani a képességeidet? Nem feltétlen a teológiát, hanem valami szociális, vagy pénzügyi területen?

2011. szept. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Ismerősöm is teológiát tanult, aztán misszionárius lett, járt egy csomó helyen a világon (Dél-Amerika, Fülöp- szigetek, és még sok érdekes helyen).

Keress egyesületeket, akik ilyen szolgálatot teljesítenek.

2011. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 cukormookus válasza:
87%

Sajnos tenyleg nem sok az esely arra, hogy vegzettseged szerint munkat talalj. En sem dolgozom hittanarkent, pedig elvegeztem, viszont szerencsem volt, mert mar egyetem alatt is dolgoztam. Most kulfoldon vagyok, de egyaltalan nem szakmazok. odahaza minimalbert kaptam, mert nem volt igazabol szakmam, csak csinaltam, amihez ertek. Szoval erosen javaslom, hogy vagy vegezz el meg legalabb 2 szakot vagy szerezz papirt arrol, amit szeretsz csinalni!

Sok sikert es kitartas! Imadkozz sokat!

2011. szept. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Az igaz, hogy a teológus képzés önmagában nem ad semmilyen végzettséget, illetve igen, csak aki a szakképzést nem végezte el, annak az nincs meg. A teológia gyakorlatilag a pap illetve lelkész szakma/hivatás tudománya, illetve elméleti képzése. Tehát, ha teológusként nem végezted el a szakirányt, akkor még van rá lehetőséged ezt pótolni. Temészetesen más a helyzet, hogy valaki épp katolikus vagy protestáns teológiát végzett. Nőként nem lehet katolikus pap valaki, viszont, ha teljes mértékben hasznosítani akarod a végzettséged, akkor a protestáns lelkészségen gondolkodhatsz. Persze ha katolikus teológiát tanultál, akkor az nem 100%-ban egyezik a protestáns teológiával. Itt elsősorban a két nagy protestáns felekezetre gondolok a reformátusra illetve estleg még az evangélikusra. Mind a két egyház alkalmaz női lelkészeket. Ha tehát ezt választanád, egy akkreditációs bizottság bizonyára megállapítaná, hogy mit fogad el a tanulmányaidból és mit kell még pótolni.

További lehetőség még a hittanoktatás. Teológus végzettséggel elvileg túl is teljesítetted a hitoktatói alapképzést, hiszen ez egy osztatlan mesterszak a mostani bolognai rendszerben. De ahhoz, hogy hitoktató légy minimum mester képzést kell végezned ahhoz, hogy teljes jogú hitoktató légy. Elvileg általános iskolákban nem kérik ezt, tehát ott oktathatsz hittant ezzel a végzettségeddel is, ha valamelyik főiskolán teljesítettél egy pedagógiai blokkot. Hasonló az eset, ha a diakónia iránt érdeklődsz, habár a hivatásos diakónusok területén elég szegényes a kínálat, még ha nagy szükség is lenne rájuk.

Aztán ott van még a posztgraduáció. Általában azoknak érdemes pusztán csak teológiát tanulni, akiket tényleg érdekel a humán tudományok világa, hiszen teológusként több továbblépési lehetőség is van. Ilyen lehet a hellenisztika, hebraisztika vagy épp a vallástörténet stb. Szintén érdemes valamilyen specializációt megcélozni, mint pásztorálpszichológia vagy épp a kánonjog. Minden féleképpen egyházi vagy egyházközeli szakmában kell gondolkodni, mivel maga a teológiai képzést is praktikus okokból maguk az egyházak működtetik a saját "szakembereik" képzésére, ezért is nincs szekuláris megfelelője. Ha valki komolyan elszánja magát és tovább akar ezen a területen tanulni, akkor szép ösztöndíjakat is megfoghat és egy Phd megszerzésével már a főiskolák és egyetemek is alkalmazhatják.

Végül pedig ott a szociális szféra. Itt is elősorban az alapítványok, egyházi szervezetek által működtetett szociális intézmények alkalmaznak teológus végzettségű embereket, azonban ezek esetében mindenhol szükséges az adott szakterületen is minimum valamilyen kiegészítő képzés, például mentálhigiénia, vagy rendezvényszervezés. Az egyházi főiskolák és egyetemek szinte mind kínálnak ezek közül a kiegészítő szakok közül valamit. Általában egy két évesek mind, amolyan okj-s jellegű szakképzések ezek.

Így önmagában elég szokott lenni a teológus végzettség esetleg valamelyik egyházi könyvtárban, gyűjteményben, azonban akkor résen kell lenni, hogy megfogj egy ilyen állást, ráadásul ezk jórészt csak nagy egyházi központokban vannak: Vác, Esztergom, Pécs, Szeged, Eger, Debrecen, Sárospatak, Pápa stb. na meg természetesen Budapest is.

Összefoglalva, valóban lehet teológus végzetséggel Mekiben dolgozni, hiszen Londonban is van jogi végzettségű magyar pizzafutár épp elég, azonban akár mekisnek, akár pizzafutárnak vagy épp benzinkutasnak teológus végzettség nélkül is el lehet menni bárkinek.

2012. jún. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett vajon a munkakeresés vége? Mert hogy a teológusi végzettség nagyon sok helyre, legfőképpen szociális szférában elég, ahol elvárt a főiskola.
2022. jan. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!