Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért ítéli el a bolondo...

Isten miért ítéli el a bolondokat (Példabeszédek könyve), mikor bolondnak lenni az egy betegség?

Figyelt kérdés
Azt írja a Biblia, hogy a bolondok (elmebetegek) osztályrésze halál. Ha valaki bolond, az nem tehet róla szegény.
2011. szept. 30. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

A bolond nem elmebeteget jelent itt. :)

A bölcseket és a bolondokat állítja szembe.

Tehát aki nem figyel az okos szóra, stb.

2011. szept. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Mert a Biblát emberek írták, és az emberek ítélik el a bolondokat.
2011. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ugyanez a könyv pontosan definiálja azt, hogy mit ért bolondág alatt:

Péld 19,3 Az embernek bolondsága fordítja el az ő útát, és az Úr ellen haragszik az ő szíve


A "bolondságon" nem a vele született fohyatékosságot érti, hanem azt, hogy rossz döntést hoz az ember a saját önzése miatt, és nem az Istennek az útját választja, ami a szeretet és az életre vezet, hanem az önzés útját, ami pusztulást hoz és a halálra vezet.


Üdv. Péter

2011. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Második vagyok. Én a kérdésre válaszoltam, köszi, hogy lepontoztatok. A pontozás nem azt jelenti, hogy like vagy dislike. Én, ahogyan a kérdező sem tudta, hogy hogyan van értelmezve a bolond. Ezért nem kell lepontozni! D:


Amit írtam, mert teljesen jogos. Tényleg emberek írták.

2011. szept. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy az idézet nem azt jelenti, hogy az emberek elítélik a bolondokat. Az idézet jelentését egy másik válaszoló megfogalmazta. Tehát akkor érdemes véleményt írni, ha értesz a témához. A biblia a bolondságot a egy viselkedésmódra érti, ami a szellemileg ép ember sajátja. Azokat akiket mi bolondnak neveznénk bibliai nyelven megszállottnak mondhatnánk, vagy olyan embernek akit démonok gyötörtek.
2011. szept. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mert máskor meg a keresztény válaszokat pontozzák le.

Na meg azokat, akik nem rasszisták.

De nem érdekel a százalék... szeretem Istent, a zsidókat és a cigányokat!! :)

2011. szept. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy emberek írták, még Isten szava.

Az már más kérdés, hogy ezt elhiszed vagy sem. Az a Te döntésed.

2011. szept. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Egy része Isten szava. Nem véletlenül Biblia, és nem Biblos. Könyvek, vagyis több dologból áll.


A törvények az ókori sivatagban élő emberek életére vonatkoztak. Ehhez jönnek a tanítások, tanmesék, azok a részek, amik magához a valláshoz köthetőek, és némi történelem.


Az én döntésem. Megpróbáltam hinni, de nem tudtam. Viszont ami ebből történelem, azt nem kell hinni, ami meg csoda, az nekem mese.


De nem nézem le azokat, akik ebben hisznek, és nagy betűvel írom Isten nevét, mert érzek annyi tiszteletet, hogy ezt tegyem. (És mert tudom, hogy sokan rossz néven veszik, ha azt írom, hogy az "istenetek".)

2011. szept. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző, én fölpontoztalak. Nem értek egyet veled 100%osan, de intelligens, fair válasz.
2011. okt. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!"
2011. okt. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!